1. 1.
    Bu dünyadan vazgeçip öteki tarafa çalışmak için yapılan eylemdir. Evet.
    1 ... oytunkaran
  2. 2.
    Açıkçası suudi şerefsizlerini biraz daha zengin etmektense, hacca hiç gitmemeyi tercih ederim. Varsın islamın 5 şartından 1'ini yerine getirmeyeyim, rabbim affetsin. ingilizlere köpeklik yapan bir topluma fayda sağlayacağıma, devletim için ümmet için birşeyler yaparım o parayla daha iyi.

Zaten millete yıllarca sıra gelmiyor, gidip gidemeyeceğimiz de meçhul.
    3 ... neff teymur
  3. 3.
    Sonra geri nasıl dönecek? Sorusunu akla getiren durum.
    Ayrıca tarafımca çok hoş karşılanmıştır, bu kafada insanların ülkemizden gitmesi beni memnun eder.
    Arap çölleri sizi bekler, güle güle.
    -1 ... uzayli hatunn
  4. 4.
    Bir gün anneanneme :

Anneanne neden paranı dağıtıp duruyorsun? Sen hacca gitmek istemiyor muydun? Diye sormuştum. O da bana "bu da hac'dır" demişti.

Hacca ya da ümre'ye gidemedi amma yardım edebildiği herkese yardım etti.

Varı yoğu satıp hacca gitmek çok gerekli bir eylem değil. insan iki dünya içinde çalışmalı, kazanmalı. Döndüğünüzde zor duruma düşecekseniz bu saçma olur. Ikincisi varlık durumunuz iyiyse ilk önce fakir fukara sevindirin.
    1 ... uzak diyarlarda evli barkli
  5. 5.
    Eskidendi o aylarca harameynde kalmak, umreye diye gidip haccı da bedava getirmek. Bi uyanık türkler değil, Suud da işi uyandı artık, hac mevsimi değilse kabeden dışarı çıktınmı yakalanman an meselesi. Bir pasaport kontrol, yallah memleketine posta, hoop kapı dışarı..
    ... gazeloglu
  6. 6.
    Bir gün yalnız mutsuz ve ateist olur isen ne var ne yoksa satıp hacca gidip Arabistan'a irtica edesim var. Tabi ateist de olmam gerek önce. Sebep?

Çünkü hayatım da hiç bir amacım yok ise bile dünyanın ilk ateist hacısı olma hayalim ve entrikalar ile ilk ateist arabsitan kralı olma hayalim beni ayakta tutar diye düşünüyorum.

Fakat ne yazık ki ateist değilim. Bu da bir sorun. Ateist olmam da zor yani.

Zaten yalnız mutsuz bir adam olmam da zor. Bu missionu mission imposible listesine koyup gidiyorum.
    ... uzay muhtari
  7. 7.
    Varı yoğu satmaya ne gerek var ki onu anlayamadım amk?!.. katmandu'ya mı gidiyorsun, yoksa kabe'ye mi, hı?!..

(bkz: ferrari sini satan bilge)
    ... vaftiyizci yahya
  8. 8.
    Yaşlanınca yapmayı düşündüğüm eylem. (bkz: ne kadar sevap o kadar huri)
    ... mokokok