bugün

kanı kaynayan gençlerdir. adı üstünde liselidir onlar. öpüşüp koklaşabilmek için mekan kollarlar 7/24. bulamayıncada vapurda,trende,limanda,parkta,sahilde atarlar o enerjiyi.

bizim çocuklarımız onlar,bizim evlatlarımız gibi bir şarkıyıda hatırlar. yaşlandık be!
klasik maço tek bildiği kelime hö olan türk erkeği gözünden bakarsak: başkaları önünde sevişilmz , çünkü fantazi nesnesi haline gelir sevgili..
mantıklı olarak bakarsak: milletin ortasında , avrupanın göbeğinde bile sevişilse , ki ben avrupada yaşayan biri olarak son zamanlarda sevişenleri gördüm , millet bakar..ayıplar ayıplamaz laf eder etmez o değişir ama herkes bakar..
e sen sevişmek gibi 2 kişiye özel bi anı ne diye umumi mekanlarda yaparsın?

feci liberal olarak bakarsak: bu bakış sahipleri genelde , che tsihrtlü çılgın gençler olur 15- 20 yaş aralığında şöyledir onların açıklamaları da "özgürlük istiyoruz insan istediği her yerde sevişebilir ühühühüh ayrıca erdal eren! "

peki..
(bkz: olan var olmayan var)
muktedir olmadan yeterince sevişemeyen insanların, "seçmek zorunda kalanlar" oldukları bir tarih geleneği ile ve seçtikleri ile dünyanın hali ortada..

bırakınız sevişsinler,,

bırakınız düzüşsünler..

bir çoklarına aykırı gelecek bir önerme ile süslemek gerekirse *

yeterince sevişmemiş insan topluluklarında, ölümlerin vahşet ile tanımlanma seviyesi daha çoktur hep..

south park yazarları tarafından aşağılanması cem yılmaz mizahına denk bir neo liberal geçiştiriciliğine denk gelsede

hippilerin mesela yani,

"savaşma seviş" iyi bir slogandı..

yan baba yanalım

dön baba dönelim
metrobüsü kullanma sebebidir.
zamanın ne kadar değiştiğini bizlere ispatlayan çifttir. biz lise zamanlarımızda okul dışında alttan rüzgar vurupta o etek açılmaz mı fantazisi kurarken şimdinin liselileri havada karada denizde sevişiyor.
gençtir onlar ama tartaklamadan uyarmak da lazımdır. güzel bir dille. anlata anlata. karşılık da verebilir, anlatmak lazımdır. o an seni sinir eder, gider evde düşünür; utanır yaptığından.
bağırıp hakaret edilirse bu 15 - 16 yaşındaki yavrulara; isyan ederler geleneğe, göreneğe, dine, ahlaka. işte o zaman suçlusu biz oluruz. eve gidip düşünmek sırası bize gelir.
kendi sinirimizi hafifletmek, egomuzu yüksekte tutmak için bağırılıp hakaret edilmemesi gereken çiftimizdir.
(bkz: bana mı kaldı dememek)
zamane liselilerinin bizden ne denli farkli oldugunu gosteren durumdur... lan ben lisedeyken hic vapurda sevisememistim... niye? cunku benim liseyi okudugum yerde vapur yoktu... bu vapur eksikliginde orada denizin de olmamasi bir etken olabilir belki... ilginc .. bak simdi icim sizladi lan sozluk.. evden okula, okuldan eve her gun ustelik karadan gittim geldim senelerce... pokemondu, teletabilerdi derken bosa gecmis lise yillarim desene.. tuh ulan..iste vapur yoktu vapur.. ah bi vapur olsaydi.
(bkz: vapurda doggy style yapmak)*
daha bugün rast geldiğim durumdur. çift bütün gözlerin üstünde olduğunu bile bile yiyişiyordu. cesaretlerinden dolayı tebrik mi etsem yoksa terbiyesizliklerinden dolayı yuh mu desem bilemedim.
yaptıkları şey bariz terbiyesizliktir.
american naughty türkiye serisinin çekimlerinin sürdüğü fantastic mekan ve başrol oyuncuları. *
dünyanın en kıymetli manzarasını farkında olmadan da olsa aşkla değerlendiren, hadi aşk yok diyelim adrenalinle ve güzel bir gün başlangıcıyla değerlendiren aklı bir karış havada beyni 3 karış aşağıda genç çift hareketidir. ayrılık halinde vapurdan nefret, karayollarına ilgi başlar.
gençler bir hata etmiştir ama telafi edilebilir. vapurda sevişilmez hele o kadar insanın arasında insan az buçuk rahatsız olur efendim.

en güzeli ikisinide denize atıp can yeleği ile vapura bağlayıp ıslak ıslak şarkısı eşliğinde iskeleye kadar sürüklemektir.

(bkz: her şeyin bir yeri zamanı var)
(bkz: illa hayvan gibi bağırmamız mı lazım)
işin vurucu olan yanı vapurda sevişen çift değil aslında, asıl olay insanların ortasında ve liseli olma durumları. vapurda sevişen çift olsa, şu an vapurdan atılıp donma tehlikesi atlattığından veya çıkan kavgada oğlanın burnunun kırıldığından konuşuluyor olurdu. burada konuşulan, saf ve temiz olan, yeni tanınmaya başlanan duyguları dizginleyememek. utanmak yada sıkılmak bir yana etraftaki insanların varlığını unutmak. düşüncelerinin önüne geçen hormonlarının beyinlerine verdiği emir ile, nerede olduğunu bilememek. genç olmak. içindeki ateş, yeni yeni alev alarak, ilişkileri, karşı cinsi, sevmeyi sevilmeyi, ayrılığı, belki de aldatmayı, aldatılmayı tanıyacaklar. kısaca onlar lise anısı olacaklar.
insan bi buyur eder. ah ah nesil degiştikçe adetlerimizi unutuyoruz.
ergenlik patlaması yaşayan çifttir.
sevisen liseliler diye elestirilen ciftin muhtemeln yaptiklari sey 2 opucuk birazcikta oynasmadan ibarettir.
birakin sevsinler birbirlerini. birbirini seven insanlari yerdikce piskopat nesil uredi.
birbirini seven asik olan insanlardan kimseye zarar gelmez. rahatsiz oluyorum diyorsan sende haklisin, ceviriver yuzunu baska tarafa.
gençken yapamayıp şimdi tepki gösterenler, ab'ye neden alınmadığımızı izah ederler.
(bkz: mit in duvarina kizi yaslayip adeta yalayan erkek)
*
askin buyuklugunden kaynaklanan durumdur.

beni kinayanlari ben de kiniyorum.
imza: erkek olan
aile terbiyesinden yoksun içinde bulunduğu toplumun kültüründen habersiz bir halt yediklerini sanan terbiyesizlerdir. kız lisede böyleyse geleceği parlak olup üniveriteye giderse şayet çok başarılı bir öğrenci olmayıp okula mal olacağı kesindir.
ileride hanım kızımız şu hali alacaktır ; (bkz: vapurda sessiz sessiz aglayan kiz)
sevişmekten kasıt ön sevişme hali olan hadiseymiş. crank filmindeki hadise ceyran etmemiş. ben de hevesle tıklamıştım başlığı halbuki.*
havada, karada, suda fanfinifinfon mesajini veren cifttir.

(bkz: vapurdan martilara sevisen cift atmak)
güncel Önemli Başlıklar