1. 1.
  vandalizm ve anarşizm denilen zırvalıkların sidik yarıştırmasıdır, karşılaştırılmasıdır.

  vandalizmi tek başına ele alacak olursak, bir kaos ortamıdır. insanların anarşizm diye sandıkları şeydir vandalizm. can klot vandaym*dan gelsin aklınıza, bir güçler rekabetidir. iktidar olmayan bir dönemde ülkenin her yanının yağmalanması, molotof kokteyllerinin havalarda uçuşmasıdır, kötüdür, kakadır. anarşizm ile karıştırılmamalıdır.

  anarşizme değinecek olursak, anarşizim vandalizme de dönüşebilecek olan ortamda yaşanabilir. insanların var olan totaliter* yapıdan arındırılan ortamda bir güçler rekabetinden, büyük balığın küçük balığı yuttuğu bir ortamdan ziyada başımızda düzen kurmak için bekleyen birilerinin olmadığı, her koyunun kendi çobanı olduğu ortamdır anarşizm. vandalizmle karıştırılmamalıdır.

  vandalizm, totaliter, baskıcı bir otoritenin ortadan tamameny a da kısmen kalkmasıyla insanların düştüğü gaflet ve heycandan dolayı ortaya çıkar. yaşasın kral yok hadi gibip perşembe pazarını yağmalayalım, oleeeyyy.

  anarşizm ise, bu baskıdan arınmış, fakat baskının insanlarda oluşturduğu bilincin de farkında olan, bilinçli bireyler sayesinde tadına varılabilecek bir evredir. örnek vereyim, bana karşıdan gelen arabaya yön vermemi kafamın tepesinde yanan o kıpkırmızı uyarıcıo ışık değil de, karşıdan gelen aracın öncelikli olduğu ve geçmesi gerektiği hissini aşılayan bilincim vermelidir.
  1 ... reanarchy