1. 1.
  Van der waals bağları moleküller veya atom gruplarını zayıf elektrostatik çekimlerle birbirine bağlayan bağlardır.Van der waals bağları ikincil bir bağlardır, ancak molekül içindeki atomlar veya atom grupları kuvvetli kovalent veya iyonik bağlar ile bağlanırlar. yani van der waals bağları kırıldığında moleküller arasındaki boşluklar artacak ancak molekül yapısı bozulmayacaktır.*
  1 ... carpe diem13
 2. 2.
  (bkz: van der waals bağlarında dolanıyorum)
  3 -1 ... sıpa
 3. 3.
  (bkz: hayat bağları)
  3 ... aura
 4. 4.
  atom çekirdeği etrafında dolanan elektronların simetrisinin bir anlık bozulmasıyla anlık dipoller oluşur. oluşan anlık dipoller komşu molekülü de etkiler ve diğer molekülün de elektron simetrisi bozulur. işte oluşan bu anlık dipoller arasındaki etkileşime '' zayıf van der waals etkileşimi '' denir. moleküldeki anlık dipollerin zaman içindeki ortalaması sıfırdır ve molekül bu yüzden kutuplu yapıya sahip olmaz. van der waals etkileşimi elektron hareketiyle alakalı olduğundan; bir molekülde molekül kütlesi arttıkça artar. ayrıca temas yüzeyi arttıkça da van der waals etkileşimi artmaktadır.
  ... hiccup
 5. 5.
  onemli olan sudur ki: soygazlar van der waals baglari kurarlar.*
  ... ooopps
 6. 6.
  (bkz: van der waals bağlarında üç top gülüm var)
  1 ... jordan rudess kim ya
 7. 7.
  zayıftır. hiç güven olmaz.
  1 ... dolunayisi
 8. 8.
  anlatması güzel olan ama hiç bir zaman somut olarak gösterip anlamadığımız bağdır.
  kimileride atomlar arası etkileşim der geçer.
  ... zuvvar
 9. 9.
  zayıf bağlar olduğunu bilmekten öte gidemediğim bağlardır. zira kimya özürlü bir öğrenci olaraktan ne organik kimyayı ne anorganik kimyayı ne genel kimyayı ne... amaaaaan işte kimyayı sevmiyorum bu kadar basit ohhh beeeee!
  ... turuncukolik
 10. 10.
  kör olmayasıca kimya ile ilgili bir terim işte.
  ... blackhole