bugün

vanlı emekçiler "bizim çalık"ın atv'sine haklı tepkisini göstermiştir:

atv'nin canlı yayın araçları tepkilerden nasibini almış, şovenizme oynamanın bedelini oradaki atv çalışanı emekçiler ödemek zorunda kalmıştır:
kaynak: http://haber.gazetevatan....yuk-tepki/406896/1/Gundem

Anlı'nın sözlerini hatırlatarak medya mensuplarına bağıran depremzedeler, ATV'nin kiraladığı iHA ve DHA'nın canlı yayın araçlarının da camını kırdı. Araçları bir süre taşlayan depremzedeleri, çevrede bulunan diğer kişiler sakinleştirdi. ATV'nin ise, Anlı'nın sözlerinden dolayı bölgeye araç gönderemediği ve "kiralık uydu"yla bölgeden kendi muhabirleri ile yayın yaptığı belirtildi. Depremzedelerin, ATV muhabiri ile kameramanına sözlü tacizde bulunduğu da öğrenildi.

kaynak: http://www.gercekgundem.com/?p=411997
--spoiler--
van da atv canlı yayın aracına yapılan taşlı protesto saldırısına da müge anlı dan açıklama geldi;
"ben size dedim bunlar taş atmaktan başka birşey bilmezler"
--spoiler--
en iyi bildikleri şeyi yapıyorlar.
Demek ki van'lılar da değişen bir şey yok..deprem meprem hikaye..

Bir ay sonra pusulara kaldığımız yerden devam...
acıma öksüze yetime, sonra döner koyar götüne atasözünün ağzımdan dökülmesini sağlamışlardır. amlarına koyayım onların çok ayıp ediyorlar.
kadın bir spikerin "askere, polise kalkan elleriniz kırılsın" dediği için van´lıların gösterdiği tepkidir. demek ki van´lılar polise el kaldırmak istiyorlarmış. valla şimdi şöyle - fransa´da bi fransız spiker kıyıda köşede bi şehrin halkına "polise kalkın elleriniz kırılsın" dese bi de onlar utanmadan bunu protesto etseler, ortalık duman olur.

van´la van´lılar arasında bir fark vardır. van´lılar kendilerini türk gibi hissetmiyor olabilirler. ama van türkiye´nin bir ilidir.türk polisine el kaldırmak isteyen gidip brezilya´da yaşasın. van, ona uygun bir yer değil , demektir öyle bir tepki. rio´ya ,san paulo´ya falan gitsin ve polise el kaldırsın, bak bakalım n´oluyor....

not: ben de kendini kesinlikle türk gibi hisseden birisiyim, ama almanya´da yaşıyorum, ve alman polisine el kaldırmak kesinlikle aklımdan geçmez. van´daki adamla durumumuz tamamıyla aynıdır.
müge nin haklı olduğunu göstermiştir.
müge anlı malesef haklı çıkmıştır.
kamyonları yağmalayıp yardım malzemelerini: çadırları çalan, 20 battaniye yürütükten sonra geri gelip tekrar 20 battaniye alan hırsızın tepkisidir!
müge anlı'nın haklılığını ispatlayan bir olay olarak vuku bulmuştır.
nasıl birer hayvan olduklarını ortaya koymuşlardır. Müge anlı nın haklılığını teyit etmişlerdir.
empati yapıyorum.
1- taş atmayan vanlıyım. O zaman; "bana ne ben atmıyorum kim atıyorsa onun eli kırılsın"
2- taş atan vanlıyım. O zaman; "canım çıkar, huyum çıkmaz"
- Birisi sana piç dese tepki göstermez misin müdür?

+ piçsem göstermem.
askerlerimizi katledenlere yataklık yapan şerefsizlerin tepkisidir.
şerefsizler her zaman olduğu gibi kendine yardımcı olmaya çalışanları taşlamışlardır. yazıklar olsun bu pkklı kansız köpeklere.
(bkz: demedim mi ibrahim)