bugün

van'a gönderilecek paranın, bir askerimizin göğsüne kurşun olarak girmesidir.
evet, böyle bir olasılık yüksek.
depremzedelere yani yerine değil, van belediyesi tarafından pkk' ya ulaştırılacağı endişesinin hakim olduğu yardım.
millet nerelere varmış diye derin derin düşündürten olay...

lan durum o kadar vahimse, bırakın oraları gelin de rahat rahat devlet kursun adamlar! o kadar iğreniyorsanız, niye hala oradasınız?

bırakın ya, bu şovenist takımından bi cacık olmaz. onlar 50 kişi sokağa çıkıp iki tane garibana çullanmaktan başka bi halt yapamazlar. kafaları çalışmıyor her şeyden önce...
van'a yapılan yardımlar pkk'ya giderse şayet, bu tamamen devletin suçu olacaktır. devlet, devletliğini yapamayacaksa, organizasyon eksikliğinden dolayı yardımları bir terör örgütüne kaptıracaksa, devleti temsil eden hükümetin, tez vakitte kendini imha etmesi gerekir.
oldu olacak bolgeye bi atom bombasi atilsin kurt turk ne varsa gitsin aq ne ugrasiyoruz yardim mardim diyecegim hede. Hazir bi kismida olmus geride kalanda aglamasin. Oh tertemiz.

Nereye gidiyoruz ya biraz kendinize gelin. Herkes paranoyak herkes komplo teorisyeni oldu anasini satayim.
tartışılması bile gereksiz olan gerçektir. pkk bunu bile kullanarak gerekeni yapacaktır.

aslına bakılırsa ben yardımları falan bırakın, oraya gönderilen sivil toplum kuruluşları elemanlarını kaçıracaklarını veya saldırılarla onlara zarar vereceklerini düşünüyorum. neden? t.c. devleti yardım ediyor. boru mu?

(bkz: amına çakim arkadaşım)
paranoya mı?

allah ın süper zekalıları mars tan yeni dünya ya gelmiş. bölgede yerel yönetimler hatta devlet memurları arasında kck yapılanmalarını bilmemeleri normal.

hatta, yerel yönetimlerin dağdan ve imralıdan aldığı talimatlar ile hareket ettiklerini bilmemeleri de normal.

yapılan yardımlar ve ödeneklerin aşiretlere ve pkk ya gittiğini, pkk nın bu yardımlardan arslan payını aldığını da bilmiyorlar.

yardım dağıtılan insanlardan, örn; 4 çocuğunun eli-ayağı düzgün olan 2 sini aşiretin emrine verip akdeniz-ege de tatil beldelerinde karın tokluğuna garson-komi, diğer 2 sini de pkk ya militan veren aileye gittiğini bilmiyor.

sosyal yardımlardan ve iller bankası ödeneklerini pkk emrinde-talimatları yönünde kullanan yerel yönetimleri bilmiyor.

hangi parti ve siyasi görüş olur ise olsun tüm bölge yerel yönetimlerine aktarılan paralardan pkk en büyük payı aldığını bilmiyor.

pkk sığınaklarından çıkan gıda-sağlık malzemesini yerel yönetimler ve kamu personelince devletin resmi araçları ile taşındığını da bilmiyor.

son kck operasyonlarında yakalananlar içinde istisnasız hepsi bölgenin yerlisi olan kamu personeli ve yerel yöneticileri-partililer olduğunu da bilmiyor.

birazdan başlayacak kurban bağışı teraneleri ile daha da ballı-kaymaklı yardımlar ile daha da palazlanacaklar.
zaten allah-kitap-filistin-afrika ayaklarına geçen kurbanda toplanan para ile 3-5 hayvan kesip göz boyama ve geri kalan paraları da iç etme sonucu 2-3 tane gariban kasap tutuklandı, unutuldu. şimdi ise valiye-devlete küfür eden vandallara daha çok havlaması azması için bu deprem ayakları yapılacak.

insan olmanın ve bir arada yaşamanın sorumluluğunu bilmeyen insanlara humanis duygular ile "aaa, yazık ya" demek salaklıktır.

devlet, doğu da acz içindedir.
bölge halkı devlet ile savaş içindedir.
savaşta ve bu yok oluşta her insan bu insanlık suçuna ortaktır.

edibüdü: ne eksiliyorsun yarram? bizim köyde "göt e göt der ler" bilmiyormusun?
baştan tahmin edilemeyecek kadar uzun konu... öyle görünüyor açıkçası...şimdi durum şu:

orada tabii bir afet var. çoluk çocuk enkaz altında. yardıma muhtaç. ve bunlar senin vatandaşın. ama sen tutuyorsun, bir takım mazeretler -her ne ise artık- ileri sürerek oraya yardım edemeyeceğini, etmemen gerektiğini savunuyorsun.

lan olum, bu doğruysa devlet mi kalır ortada? bırak bu işi de, adamlar da devlet mi kuracaklar ne yapacaklar yapsınlar. öyle ya, sen "devlet ben değilim" diyorsan, "devlet benim" diyen birileri çıkar.

ama bu alçakça fikri savunanların kafası basmaz tabii. sen oraya yardımını gönder; o eğer halka değil de bir başkasına giderse, bırak onun hesabını da o bir başkası versin...

ha gönderemiyorsan çekil de, bak israil nasıl gönderiyor. koşa koşa hem de...
sarmaşık yoksullukla mücadele derneği
buna yapılan yardımların gerçek ihtiyaç sahiplarine gitmeyeceğine emin olabilirsiniz.

http://www.sarmasik.org/default.aspx türkiye sitesi.
http://www.sarmasik-efeu.de/ bu da avrupa sitesi.
ikisi arasında dağlar kadar fark var. pek sağlam pabuca benzemiyorlar.

--spoiler--
kürdistan a insani yardım. diyarbakır kürdistanın gayriresmi başkentidir, başkanı da kürd ahmed dir.
--spoiler-
Başkanı pkk sempatizanı olan bır belediyenın yardımları n'apacağı hakkında ne bilinebilır ki?
iki gündür sözlüklerde ne kadar mal insanın biriktiğini üzüntüyle izliyorum. bu insanlar nasıl bu hale geldiler, gerçekten hafsalam almıyor. van'a yapılan yardımların pkk'ya gideceği gerçeği. lafa bak ya, ihtimal falan da değil, bildiğin kesin hüküm bu. yardımlar pkk'ya gidecek, hükmü verdim, şimdi de yardım yapılmaması çağrısında bulunuyorum. asıl vatan ve millet düşmanlığını bu zihniyet yapıyor. pkk'dan daha tehlikeli olduğunu söyleyebilirim bu zihniyetin. insanların orada evleri başlarına yıkılmış, aileleri enkaz altında kalmış, adam çıkmış "yardımlar pkk'ya gidecek" diyor. bu kadar acizlik bu kadar ihanet olmaz.

yardımların pkk'ya gideceği hükmü kaba et ürünü bir hükümdür. önemli olan doğru kanallarla o bölgedeki insanımıza yardım etmektir. böyle acılı günlerde pkk üzerinden bölge halkının daha fazla dövülmesi gerektiği fikrini insanlara aşılamaya çalışan zavallıların bu ülkenin birliğine ve bütünlüğüne pkk'dan daha fazla zarar verdiği açıktır. insanlar arasına fitne sokarak kardeşi kardeşe düşman etmeye çalışan pkk militanlarından bir farkı yoktur bunların. onlar askere kurşun sıkıyor bunlar da masum insanlara karşı terörize olmuş fikirleriyle pkk ile aynı kulvarda kolkola savaşıyorlar. hedefleri ortak, bu ülkeyi bölerek pkk'nın ve o maşayı tutan odakların emrinde yeni bir yapı ortaya çıkarmak.
çok ütopik bir konu değildir bu. olabilir.

diyorlar ki " o bir faşist paranoyasıdır." o da olabilir ama, şimdi bi de şu var ; bölge halkından binlerce kişinin pkk´lı terörist cenzaesine katıldığı şeklinde bir durum var. bu adamların pkk söylemlerini aynen pkk ağzıyla yayan adamları milletvekili diye seçmeleri durumu var, bunlar hep gerçek. bu adamlar sen onlara yardım etmediğin durumlarda da pkk´yı zaten besliyorlar. şimdi depremden dolayı yardım alırlarsa bu yardımı pkk´ya "siz pissiniz, biz size birşey vermiyoruz" deyip reddecekleri konusu, bu şartlarda ne kadar makuldur?... devlet yapısal yardım yapmalıdır, orası kendi toprağıdır, orayı kalkındırmaya devam etsindir. ancak özel örgütlerin maddi yardım yapması, ve o maddi yardımın "para" bazında oralara ulaşması ne derecede mantıklıdır?.. herkes bu sorulara kendince bir yanıt verecektir. vermelidir de.
yardımları kızılay aracılığı ile yaparsanız en azından gönlünüz rahat eder. tabi devlete de güveniyorsanız. bu saçma sapan tezi öne sürenler kimin ne oy verdiğini hesap edip depremde ölümlerine sevinenlerdir. böyle bir insanlık algısı olan varsa zaten insan değildir kendisine de insanım demesin.
kesinlikle olabilitesi yüksek olaydır.
vanlı ve ülkesini seven bir çok arkadaşım olmasına rağmen, van da çok fazla pkk sempatizanı ve üyesi vardır, orada askerler çarşı iznine kolay kolay çıkamaz, bu adiler masum halka da çok çektirir ve umarım olmaz ancak gelen yardımlara el koyup pkk ya aktarmaya çalışacaklardır.

"yardım etmeyelim boş verelim gitsin" gibi saçma bir mantık asla olamaz, ancak devletin uyanık olması gerek, orada bu tarz oyunlar mutlaka dönecektir.
gerçektir tanıma ihtiyaç duymaz. yardım edilecek mi evet? edilmeli mi? evet. ama o yardımlardan bir bölümünün pkk'ya gitmeyeceğini sanmak kusura bakmayın aptallıktır. dün canlı yayında konuşan vanlıların hemen hepsi pkklıydı. hepsi devlet diye sayıkladı ama biri bile belediye ekipleri nerede diye sormadı. kepçe diye sayıkladılar ama biri bile belediye neden göndermedi demedi.
işin hep kötü tarafına yönelmektir. illaki böyle bir risk vardır bölge gerçekleri gereği.
yalanız butür fikirleri yapacaklarımıza ya da yapmayacaklarımıza mazeret olarak gösterme kolaycılığınada dikkat etmek gerekir.
meseleye daha olumlu bakmak, olay çok acıda olsa bir rahmete vesile olabileceği gerçeğinide hiç unutmamak gerekir.
bu tür durumlar çok hassastır, birileri durumun vahamet ve zayıflıklarını ganimet bilip kendi ermelleri doğrultusunda şekillendirmeye çalışacaktır. bu noktada işin bu yönlü bilincinde olup her türlü olumsuzluğa karşı gerekli tertibatları ve sağduyuyu çalıştırmalıyız.
birileri çıkıp devlete-valiye küfredecektir ki küfretmiştir, canlı yayında bende şahit oldum. o insanların(!) zihni yapılarını anlamaktayız. buna batılılar provakeyşın diyorlar. biz ise (bkz: sabır taşı) diyoruz.
şunu söylüyoruzki bu tür olumsuzluklar iyi yönetilebildiğinde ve sabır ile devam edildiğinde bir rahmet vesilesi olarak kazanca dönüşecektir.
(bkz: haa tamam o zaman)

sözlük yazarlarını ve okuyucularını van'daki deprem sonrası yardım yapmaktan men eden/yardım yapmamaya, başka bir deyişle oradaki depremzedeleri çaresizliğe ve hatta belki ölüme terketmeye teşvik eden bir söylemdir. *
ben Van'a MNG kargo ya da PTT kargo ile yardım göndereceğim, olağanüstü hal sebebi ile binlerce asker, polis, itfaiye, ambulans orada olacak ve tüm bunlara rağmen pkk gönderdiğim yardımı ele geçirecekse helal olsun o zaman denilecek durumdur.
oğlum neden kafatası milliyetçiliği ? neden ulan ? vicdanınızı sikeyim, vicdanınızı.

daha ne kadar sapkın, daha ne kadar aşağılık olabileceksiniz, çok merak ediyorum. çok amına koyim, çok.
güvendikleri bdp ve pkk sahip çıksın kendilerine. yardım mardım yapmayacağımdır.

(bkz: allah ın bildiğini kuldan saklamamak)
saçmalığın danişkası bir tespittir. titreyin ve kendinize gelin. böyle bir yazıyı yazmayı bırakın, akla gelmesi bile büyük gaflet, dalalet ve hıyanet. teröristlerin ekmeğine yağ sürüyorsunuz. ulan türkiye sınırları içindeki her vatandaşımız bizim için çok değerli. normal halkla teröristi karıştırmayın. orada mağdur olan halka zengin olanların yardım elini uzatması lazım. mesela soba firmaları, ufo, mufo, alf ..neyse. hepsi az çok yardım etmesi lazım. dahası un, süt, mama ve bez acil öncelikli olmalı. Allah bu soğukta kalanların yardımcısı olsun. bir daha da böyle şeyler yazmayın ağzınıza biber sürerim.
pkk nın bile bu yardımlara talip olup halkı aç ve açıkta bırakabilecek kadar orospu çocuğu olabilemeyeceği gerçeğine inanmak istediğimiz iddia.
http://videonuz.ensonhabe...anli-yayinda-valiye-kufur videosuna istinaden çok şey var söylenecek ama
(bkz: can havli deyip geçmek lazım)
(bkz: van a yardım kampanyası/#13480038)
gazzeye yapılan yardımların hamasa gideceğini bilen çakal türkiyelilerin düşünce yapısıdır. artı orası kürt değil ermeni şehridir şu anda malesef kalmayan ermenilerin.