bugün

Bu oyunda kalabalık bir ortamda kişi sayısına göre hakem mesela 15 insan varsa 3 vampir seçer.
Fakat şu şekilde olur. Hakem herkes gözlerini kapatsın der herkes gözlerini kapatınca seçtiği vampirlerin yanına gidip vampir olduğunu belli edicek şekilde sessizce dokunur. 3 vampir belirlendikten sonra vampirler gözünü açsın der ve 3 vampir gözünü açıp kimin köylü kimin vampir olduğunu görür. Vampirler gözünü kapatsın der. Gözlerini kapatınca gözleri kapalı olan köylülerle birlikte tekrar açarlar ve herkes birbirine bakar.
Amaç vampir mi köylü mü kimin ne olduğunu tezlerle tespit etmektir. Vampirler köylü gibi konuşup ellerinden geldiğince dikkatleri üzerlerinden çekmeye çalışırlar. Oyunun sonuna kadar vampirler bulunursa köylüler kazanır fakat vampirler ikna kabiliyetleriyle diğer masum köylüleri eletip kendileri kazanmak için uğraşmaktadırlar.

Bende ilk kez geçen gün oynadım.
Bu entryi girdim çünkü bu oyun benim hayatımı sikti attı.
Hiç olmadık bi noktaya geldi. Hiç alakam olmadan hayatımda en çok sevdiğim ve en son kaybetmek istiyceğim adamı kaybettim.
Resmen bu oyun yüzünden kaybettim. inanabiliyo musunuz?
Bu saçma amınakoduğumunun oyunu yüzünden günlerce sabaha kadar ağladım sokaklarda kendi başıma.

Edit: başlığa ü yü eklediğime emindim oysa ama kör talih naparsınız.
Arkadaşlarla oynanıldığında çok zevk veren bir oyun türü.

Geçen bütün çayı gülerken arkadaşımın suratına püskürtmesem iyiydi hehe.