bugün

anne rice'ın 1970'lerden itibaren piyasaya sürdüğü kitap serisinin adı.

(bkz: the vampire chronicles)
sevgili günlük... bugün avlanmaya çıktığımda çok garip bir şeyin tadını aldım. efendim bugün avlanırken, kel, ingilizce bilmeyen, ortalıkta one minute diye dolanan bir hıyarı ısırasım geldi. ısırınca sanki bok tadı geldi. vampirlikten tiskindim * .
sevgili gunluk.. her yer karanlik.. nerde insanlik? anaa bi dakka lan ben gun isiginda yasayamiyordum zaten di mi? gunduz uyu gece calis ebem s.kildi lan gunluk.. sivrisinekler gibi habire kan em dur amk.. baska bi numaramiz da yok... filmlerde falan en guzel hatunlari goturuyo vampirler, onlar yalan hep olm inanma.. hepsi film hilesi onlarin bence valla bak.. oyyy oyy.. nepcim hayat lan bu.
L.J.Smith kitabı.

--spoiler--
Ölümlü-ölümsüz bir aşk üçgeni. Düşman kardeşler. Nefis bir kız. Çılgın bir romantizm. Bitmeyen bir macera. Vampir Günlükleri 2 Öfke ve Karanlık Buluşma Foxlife'taki diziyle beraber öğütmeniz önerilir Kitap ve dizideki hikayeler birbirini tamamlayacak. Böylece her şeyi öğreneceksiniz.

L.J. Smith büyük bir kadın. Türevlerinden on kusur yıl önce yarattığı ve Stephenie Meyer, Charlaine Harris, P.C. Cast, Rachel Cane, Richelle Mead gibi ölümlü-ölümsüz temasıyla harikalar yaratan yazarların öncüsü kabul edilen yazar Türk okurunu da tamamen ele geçirdi. 20 kadar dile çevrilen, milyon kopya satan, halihazırda Fransız ve Alman çoksatar listesine demir atmış bulunan ve Digiturk 8.Kanal Foxlife'in 2 hit dizisinden biri olan Vampir Günlükleri artik bir fenomen. Ölümsüz iki erkek kardeşin ölümlü bir kıza aşkı ve bu aşk üçgeni etrafında gelişen akıl almaz olayları anlatan dizi, yine bir Artemis serisi olan Charlaine Harris imzalı Trueblood'la beraber Artemis'in dünya markası kimliğini bir kez daha ortaya koyuyor.

Elena: Altın kızken başından beri korktuğu ve aslında imrendiği bir 'şeye' dönüşür. Elena'nın artık kalbi atmıyordur.

Stefan: Elena'yı kaybettiği için büyük acılar çekerken Damon'a düşman kesilir. Ve daha sonra yavaş yavaş farkettiği üzere, Abisi onun tek düşmanı değildir.

Damon: Elena'yı saplantı haline gelir. intikama susamışlığı Stefan'ı zehirleyip Damon'a başarıyı kazandırabilecek mi?
Vampir Günlükleri'nin 3. ve 4. hikayelerinin toplandığı bu kitapta heyecan verici olaylar, iki vampir kardeş ve onların arasında kalan güzel kız için acıklı bir hale gelir.
--spoiler--
sürükleyici bir konu ve anlatıma sahip romandır.
sevgili günlük;
senelerce karanlığa çıkarsanız mahvolursunuz diye bizi yemişler hacı! geçen merakımdan bi bakayım ne olacak diye güneşe çıktım şerefsizim yılbaşı ağacı gibi ışıl ışıl yandım lan! tenim altın renkli simliydi.

ayrıca yüzyıllardır kızlar vampirlerden korkar kim dediyse beni tanımamış hacı! bütün kızları kapımda kul yapmam an meselesi!
edward cullen...
kitabın yazarı L.J. SMITH'dir. ana karakterleri Elena,Damon ve Damon'un kardaşi Stefan'dır.kitabın konusu: iki erkek kardeş yıllar yıllar önce Katherina adında alman bi kıza vurulurlar. ama kız ikisinide sevmektedir ve bir karar veremez.kendini öldüreceğini söyler yalnız vampir olur.iki kardeş yıkılır. yıllar yıllar sonra Katherina'e çok benzer bir kız bulurlar *
. kız stefan'la nişanlıdır. Ama Damon'u sevmiyorda değildir. damonda elena'dan çok hoşlanıyordur. bu kız nehirde boğulur ve iki kardeş ölmesini istemediği için onun bir vampire dönüştürür. Ama bu mutlu son böyle sürüp gitmez bu mutluluğun arkasında kötü bir güç vardır.bu kötü güç 3'lünün hayatını değiştirecektir. ha bu arada kötü güç Katherina'dir benden sölmesi.
Kitabı filmi ve dizisi bulunan vampir şeyi( uygun bir tanım bulamadım) dizisi izlediğine damon salvatore nin edward cullen e taş çıkarttığı kaçınılmaz bir gerçektir.ilk izlediğim de dizide ki vampirler alacakaranlık daki vampirler kadar artist gelmese de ilerleyen bölümlerde bana adamking dedirtti doğrusu.
Sadece Ian Somerhalder için izlenilen vampir dizisi.
3. sezonu 15 eylül 2011 itibariyle başlamış vampir gençlik dizisi.
'the vampire diaries' adı altında diziside çekilmeye başlanmıştır. şu an 3. sezonu çekilmektedir. ilk sezonu heyecanlı ve merak uyandırıcı bir şekilde ilerlemiştir. ancak 2. sezonda 4 aylık bir ara verildiğinden izleyici sayısında bayağı bir azalma yaşanmıştır. dizinin tamamıyla bitmesini bekleyip devam etmeyi düşünen bir çok insan vardır -ben de dahil- . nina dobrev in hayatıma girmesini sağlayan dizidir ayrıca.
vampir klasiklerinden çok farklı olduğunu ispat eden bir dizi. başlarda izlemem ben bunu dedikten sonra bir başladım pir başladım. ilk sezonu televizyondan takip ederken bir bakmışım 2.sezonu netten sıra sıra izliyorum. 3.sezona başlamam lazım bir an önce. sezonu bir oturuşta izlemek için bölüm biriktirmesi bile yapıyorum. *
(bkz: dizi tiryakiliği)
Sevgili günlük,
bugün çok duygusalım.
çok fazla önyargıyla başlayıp hastası olduğum dizi. ikinci bölümden sonra bağımlısı olunuyor.
güzel bir dizi diğer vampir filmlerinden daha farklı olduğunu düsünüyorum.
izlenmesi şiddetle tavsiye edilen dizidir.
Bağımlılık yaratabilir.
vampir ergen dizisidir.20 yaşımdayım ve izliyorum, yaklaşık 2 haftada 3 sezonu bitirdim ve yeni sezonu delicesine merak ediyorum.
--s3e22spoiler--

nasıl bir finaldi resmen gözümden bi kaç damla yaş geldi be sözlük.

o elenayı ben ne yapayım şimdi? bak işte ilk damonla tanışmıssın bir de ahkam kesiyorsun ilk senle tanışsaydık diye. al bak stefan senin sözünü dinledi matti kurtardı seni bıraktı ama damon olsa öyle mi yapardı ikinizi de alır çıkardı vallaha.
al şimdi vampir olacan böylesi daha mı iyi oldu ha?

ahh damonım ahh damonıııım sen o üzülmelerine her şeyi yakıp gitmelerine hastayım ben ya. bir de silmiş elenanın hafızasını ama bin pişmandır benim canım eminim.

off stefan hayatımda senin kadar aptal aşık görmedim ben tamam aşık olursun ama her sözüne saygı göstermek de neymiş az biraz kıskan şu kızı ağırlığını koy.

klaus sen benim en birinci adamımsın ne ara bonnie ile irtibata gectin kaşla göz arasında anlamadım ki ama zekisin vesselam

elijah senin ahlaklı karakterin de beni bitiriyor ama karizman durumu bende kurtarır*
--s3e22spoiler--
L. J. Smith 'in Kitap serisidir. Normal bir kız olan Elena 'nın 2 vampir kardeş arasında kalmasını ve daha fazlasını anlatan kitaptır. Dizisiyle pek alakası yoktur.
Açilmayan dizidir, sansür yüzünden muhtemelen.
nostaljik bir vampir dizisi. artık yeni trendler var modası bitti. ama bence en iyi vampir dizilerinden biri olabilir. oyuncular çok iyiydi. iki kardeş vardı. ikisi de birbirinden piç. hele sonradan klaus geldi. amk dizi komple bir kızı kıvrandırmak için yeterliydi. o kadar sağlam adamlar vardı. son sezonuna kadar izlememiştim sonradan boka sarmıştı. ama çok sağlam bir senaryo ve oyuncu kadrosuna sahipti.