1. 1.
  ahmet kaya nın bir konser sonrasında söylediği söz. şimdi yok canım o anlamda söylemedi diyen safdiller çıkacak ama yerlerse diye resmi sitede karısının ağzından dinleyelim yerseniz.

  --spoiler--
  O sırada Abdullah Öcalan yakalanmış ve; Eğer kendisine bir fırsat verilirse bundan sonra Kürt ve Türk halkının barışı için çalışacağını; söylemiş. Ahmet Kaya da sahnede o zamana kadar ve sonrasında hiçbir albümünde, beste ya da şarkı olarak yer almamış bir doğaçlama yaparak, nakaratlarında vallahi barışı özledik/vallahi Apoyu özledik demiş. Yani;artık barışı savunan bir yu özledik
  --spoiler--

  30 000 kişinin katili için aslında artık barışı savunan bir Apoyu özledik demek istemişmiş. yersek.
  66 -26 ... africa
 2. 2.
  ölüp gitmiş olan ve artık azrail in bile vazgeçmiş olduğu bi adam dan vazgeçmeyip; hala ısrarla onla uğraşan zihniyet.

  bırakın hesabını artık size değil, sadece allah a versin
  34 -116 ... li rojhilate dile min
 3. 3.
  (bkz: ahmet kaya aslında ölmedi mi)
  -1 ... kutt
 4. 4.
  hep hatırlanması gereken cümle.özlenen kişi hala nefes alıyorsa, özlenen kişinin örgütü hala evlere şehit gönderiyorsa ben unutmam bu sözü.
  24 -3 ... patlamismisir
 5. 5.
  insanlıktan nasiplenemememiş yaratıkların ahmet kaya denen vatan haini ile birlikte hep bir ağızdan söylediği söz.
  27 -9 ... omrum tribunde gecti
 6. 6.
  ne yazikki apoyu o degil , özleyen özledigini düsünen pek cok pislik var ve ne yazikki onlar yakinlarimizda , aramizda...
  her daim plan yapiyolar daha kac kisinin canini yakariz diye , bucada bomba , ankaranin göbeginde bomba ölenlerin ne günahi var be serefsizler...

  ekleme : yahu ne kadar pust var ya eksi vermis dallama...
  19 -7 ... bu nick tam yirmi bir harf
 7. 7.
  temcit pilavı gibi öne sürülen sanal alem terörcülerinin ya desteklediği ya da karşı çıktığı ancak bir "hede" düzeyindeki laf.
  6 -4 ... kisil
 8. 8.
  "vallahi" demek allah'ı şahit tutmak demektir. kişi sahip olmadığı(allahınız yok olm sizin varsa da benim allahımla sizinki aynı değil) varlığı neden şahit gösterir bilinmez.
  14 -9 ... engineer
 9. 9.
  arkasindan kelime sarfetmenin bile onu hatirlatarak bi sekilde akilda kalmasina sebep olacagi, namert, yuzunde bir gram nur olmayan, insanliktan nasibini almamis o serefsizin yine kendisi gibi serefsiz olan, hala insanlarimizin canini almakla ugrasan oteki serefsiz icin sarfettigi soz obegi.
  11 -5 ... aangelicaa
 10. 10.
  özleyenlerin yanına gitmesini temenni ettiğimiz hadisedir.
  5 -1 ... asperg