bugün

önce iktidarın istdiği gibi atkoşturacağı bir alan olarak devam edecek ardından da dünya devlerinde birine peşkeş çekilecek bankadır.

--spoiler--
Yüzde 58,51'le çoğunluk hisseleri mazbut ve mülhak vakıflara ait olan Vakıfbank, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından temsil ve idare ediliyor. Vakıfbank'ın elde ettiği temettü gelirlerinin önemli bir bölümünü aslında vakfiyelerde yazılı olan hayır işleriyle, sosyal, kültürel ve ekonomik hizmetlere aktarması gerekiyor. Ancak BDDK'nın bankaların sermaye yapılarını güçlü tutmak amacıyla kar aktarımına izin vermemesi, bu görevlerin aksamasına yol açtı.

Bulunan yeni formülle, vakıfların elindeki hissenin Hazine'ye devredilmesi, bu hisseler karşılığında da bedel olarak bir menkul kıymet fonu oluşturularak fonun yönetiminin Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne bırakılması kararlaştırıldı. Önümüzdeki günlerde yasa çıkarılarak gerçekleştirilecek bu yöntemle, hayır ve sosyal harcamalar fondan yapılacak, Vakıfbank da Hazine'nin olacak.

6 milyarlık operasyon

Halen hisselerinin yüzde 25,2'si borsada, yüzde 16,29'u da personel sandığında olan Vakıfbank'ın borsa değeri yaklaşık 10,2 milyar lirayı buluyor. Buna göre Hazine, hisseleri devralması karşılığında yaklaşık 5 milyar 968 milyon lirayı fona aktaracak. Hazine daha sonra Vakıfbank'ı blok olarak özelleştirmeye açabilecek
--spoiler--
müşteri hizmetlerini aradığınız zaman her seferinde yarım saat beklemekte olduğunuz devlet bankası.
müşteri hizmetleri yetkililerinden meşgul olmayan birine bağlanabilmek için müşteri hizmetlerince 28 dk bekletildiğim bankadır efendim. *
müşteri hizmetleri yetkililerine bağlanmak için 31 dakika bekleten bankadır. sanki bana birşeyler ima ediyor? he ne dersiniz?
müşteri hizmetleri yetkilisi kişilerin sizi beklemeye alıp, tuvalete gidip geldikten sonra ''buyrun nasıl yardımcı olabilirim'' dediği bankadır.
ula 23 dakika neyin kafası bekletiyorsunuz!
müşteri hizmetlerini aradığınızda uyuya kalma ihtimali çok olan müşteriye hizmet edecek kimse bulamayan bankadır. Ama diğer hizmetleri güzeldir.
tarsus'da 3 tane bankamatiği bulunan ve bunun sadece 1 tanesine para yatırılabilinen yetmedi, bu 3 bankamatik de tarsus $ubesiyle biti$ik olan banka. komedi amk. koskoca tarsus'da bankamatik yok. mersin üniversitesi'nde de yok! ne var lan it?
3 kuruş maaş verir. istifa edince maaşının kaç katını tazminat, eğitim masrafı vs. olarak geri ister.
ya arkadaşım zaten adamlar para vermediğin için ayrılıyor. bide ayrıldığı için bidaha para istiyosun.

şubede eski kadro yatar. gençler yardırır. parayı eskiler alır.
adam koca portföy yönetir 1000 lira maaş alır. diğeri gişede oturur 2000 alır.
sadece bu mantık bile adamı istifa ettirirdi.
ayrıldım kurtuldum.
ayın 15 i geldiğinde önünde y*rrak gibi sıra olan atmlere sahip bankadır. bir türlü para çekemezsin.
reklamları icin mahsun kirmizigulle anlastiklarini dusunmekteyim.
devlet bankası.
hayatımda gördüğüm en berbat telefon bankacılığına sahip olan banka. o kadar reklama para vereceğine git 3-5 personel al kendine. bankamatiği iptal ettirdim borcu bitsin kredi kartınıda ettireceğim.
devlet kademesinin hizmet sunmada halen ne kadar aciz olduğunun göstergesi banka.
her zaman sıranın olduğu, işlerin yavaş ve zor döndüğü, çalışanlarının devlet memurluğu kıvamından kurtulamadığı yerdir bu banka.
durumu 2-0 a getirmiş temsilcimiz.
kupaya çok yakın olan temsilcimiz.
atmden harç parasını yatırırken paramın üstünü vermeyen banka. okadar uğraştım paramı almak için.
avrupa'da 2. kez şampiyonlar ligi şampiyonu olmuş voleybol takımı. kutlarız.
banka olarak bir boka yaramaz.
Bursa aile ve sosyal politikalar il müdürlüğünün maaş ihalesini alan banka. yani maaşımızı bu bankadan çekicez. bunun karşlığında her bir personele 1250 tl verecekler. vay amk, bizden kazandığı para devenin kendisi, bize verdiği para belki devede kulak bile değil.
acayip bir banka.

birkaç ay önce işim düştü buraya. ankara'da bir şubesinde hesabım vardı. oradaki parayı yaşadığım yerdeki hesabıma aktarmak istedim. gittiğimde vaktim azdı ve öğleden önce halletmem gerekiyordu. 12'de sıra bana geldiğinde bireyselci bayan önüme başka bir müşteriyi aldı ve haliyle benim işlemim o gün yetişmedi. hadi önüme başka müşteri aldın ama hayvan gibi davranmayıp, adam gibi bir üslup kullansan diyeceğim ki tamam. ben de sinirlendim, bastım gittim.

ertesi gün gişeden paramı tamamen çekmek istedim. bana gişeci bayan bu parayı nereden bulduğumu ve ankara'yla bağlantımın ne olduğunu sordu. * rahatsız oldum bu sorulardan. bunu da kendisine belirttim. sonra eve geldim girdim vakıfbank'ın internet sitesine ve güzelce şikayetimi yazdım. bu şubenizde şöyle sıkıntılar yaşadım diye.

gelelim acayip olana. bugün akşam 19.00'da beni vakıfbank'tan bir bayan arayarak şikayetimin sebebini sordu. ben de olanları anlattım. on dakika kadar konuştuktan sonra dedi ki işleminizi ben yapmıştım. ben hayatımda böyle acayip bir şey görmedim. hangi banka şikayette bulunanla şikayet edileni karşı karşıya getirir ki? hangi banka ya da şikayet edenin kimliğini şikayet edilen elemana ifşa eder?

hayır bu kızcağızın başına bir şey mi geldi bilmiyorum, vicdan azabı da çekiyorum aradığından beri açıkçası. soruların prosedür gereği olduğunu belirtti. benim zaten kendisiyle bir sıkıntım olmamıştı sorular dışında. asıl şikayetim bireyselci bayana yönelikti. yine de karşı karşıya gelmiş olmamız beni rahatsız etti. bir bankanın ki devlet bankasının benim kimliğimi açık edip "bak seni şikayet eden kişi bu, şimdi ara" demiş olması acayip geliyor. bilemiyorum.
banko'dan alının fişte bekleyen 33 kişi için yaklaşık 3055 dakika yazan banka. Balıkesir vakıfbank'ta işi olan arkadaşlar, milli kuvvetlerdeki şubenin karşısındaki ara sokakta yeni açılan şube var ve bankodan sıra bile almıyorsun. Şubede kimse yok
ilginç çalışanlara sahip. hesap işletim ücreti paralarını cukkalayınca bir şey yok geri isteyince oovvvv, yok öyle yağma...

ekleme: parayı aldım, biraz uğraştırdılar ama mutlu sonla bitti.
EIB'in Büyüyen Anadolu'ya Kredi Kolaylıkları (Greater Anatolia Guarantee Facility) programı kapsamında güzel işler yapan banka. Bu likidite kıtlığında ülkeye bir parça nakit sokup KOBi'lere destek olma misyonunu her zaman başarıyla yerine getirmeye çalışıyor.
internet bankacılığı açılmayan banka. iş bankası gibi bankayı bırakıp bu bankayı maaş bankam yapan şirketime de teşekkürlerimi snuyorum. kaç oldu bu ya?
adını her duyduğumda aklıma güneş sigorta'yı getiren banka.

(bkz: vakıfbank güneş sigorta)