1. 1.
  rusların son savaş oyuncağıdır ve en son geliştirdikleri vakum bombasını bombaların babası olarak adlandırmışlardır.bu güne kadar bilinen en güçlü kitle imha silahından 4 kat daha güçlü olan vakum bombası radyasyon yaymadan çok yüksek sıcaklığa ulaşabilir. bomba atıldıktan sonra havada patlatılmakta ve bombayı oluşturan patlayıcılar, aerosolller yanıcı bir bulut meydana getirmektedir. ki bu bulut aynı atom bombasında olduğu gibi çok kısa sürede çok yüksek sıcaklığa çıkarak ortamdaki havanın aniden genleşmesini böylece bir vakum etkisi yaratarak dışarıdan içe doğru kademeli bir basınç dalgası yaratmaktadır. hiçbir patlama sesi çıkarmamakta ve atıldığı yerdeki havayı yakmaktadır. atom bombasından farklı olarak radyasyon yaymaz. yani muhtemelen önce kanserden değilde bombanın yarattığı vakum sebebiyle havasızlıktan ölebilirsiniz.
  1 ... d@nte
 2. 2.
  amerikalıların "bombaların anası" isimli bombasından 5 kat daha ucuz ve kuvvetli olan ve bombaların babası olarak anılan bomba. radyasyon yaymadığı için rusların göbek atmasını, durumu sevinçle karşılamasını anlamak mümkün değil. tüm canlıların buhar olmasını sağlayan bu bomba nükleer değil, üstelik peşin fiyatına tam 5 taksitle. hem de piyasadaki benzerlerinden çok daha cazip bir fiyata. hatta hemen, şimdi ararsanız bu muhteşem ürünün yanında kızarmış rasputin organına da bedavaya sahip olabilirsiniz. *
  3 ... stalker
 3. 3.
  (bkz: goethe iyi gider)
  ... maymunlarcehennemi
 4. 4.
  vakum pompasından zararlı olan hede.
  -1 ... uykaf
 5. 5.
  rus bakanın açıklamasına göre çevreci bir bombadır.
  2 -1 ... gewezebra
 6. 6.
  (bkz: http://www.icerix.com/node/4790)
  ... sadettin kanyak
 7. 7.
  Dünyanın en etkili bombası. Rus savunma bakanlığına gore "bombaların babası".
  1 ... tosovale
 8. 8.
  Akciger nasil patlatilirrin cevabi. Ani olum ile sonuclanir. En azindan surunmezsiniz. Tsar atmasinlar bunu atsinlar raziyim be.
  ... ambulans soraka
 9. 9.
  (bkz: termobarik bomba)
  1 ... drdolantin
 10. 10.
  ilk ufak bir patlama yapar ve sır karışım hava ile belli bir oranda dağılarak karışır. Yani adeta bir karbüratörün yaptığını yapar. bu yüzden bu karışım havada atıyorum 15 metrelik bir top mu oluştu sanki o kadarlık bir patlayıcıymış gibi (!) davranır.

  ardından ikinci patlama gelir. bu çok sert bir şok dalgası oluşturur bu yüzden havayı sert bir şekilde iter. aynı nükleer bombaların yaptığı gibi ama çok ama çok daha ufak bir vakum bölgesi oluşturur patlama bölgesinde sonra etki sona erince bu boşluk aynı sertlikte olasa da geri dolan havanın tepkisine maruz kalır.

  sığınaklar ve mağaralar için gayet uygun bombalardır. bir mağaranın tam ağzında patlatırsanız. onlarca metre ötede saklanan teröristi zeminden tavana yapıştırabilirsiniz.

  Türk silahlı kuvvetlerin bu konuda çalışmaları olduğu yönünde bilgiler sızıyor yani termobarik bomba yapmaya çalışıyoruz.

  şu aralar ışid için iyi bir anti moral kaynağı olurdu.
  ... scorpioraptor