1. ?.
  gazetecilerin sorduğu soruya "ben milletvekiliyim vaktim cok degerli " diye cevap veren özlem türköne lafıdır.
  -1 ... bohemian rhapsody
 2. ?.
  kabahati sende değil seni oraya çıkaran da aramak lazım, meyve bile alırken seçerek alan halkım, takım tutar gibi parti tutup vekil seçerse olacağı budur.
  2 -2 ... bohemian rhapsody
 3. ?.
  (bkz: ben milletim ama benim ki değersiz)
  1 -1 ... bohemian rhapsody
 4. ?.
  ivedi bir şekilde makam aracı ve şöför istemektedir saygıdeğer milletvekillerimiz.

  aynen şöyle demiştir bir tanesi:

  '' biz milletvekilleri olarahk vahtimiz çoh değerli, gafamızda her dakka insan dertleriynen uğraşıyoz, memleket sorunlarını hallediyoz, gafamda bin bir türlü dert varken, ben nassı araba gullanem, nassı trafikte bekliyem, gaza yaparım şöför lazım bize şöför ''

  (bkz: şöfeer şöffer)
  3 ... ecayip heyvanlara benziyirsen
 5. ?.
  ayrıca belirtmem gerekir ki okan bayulgen davasından sonra özlem türköne' ye kanım çok ısındı. bu şekilde konuşmasının sebebi de kesin okan' la ilgili bir soru gelmesindendir. yoksa kadının kafasını yerler.

  + efenim kocanız okan bayülgen' in kafasını gıracağmış doğru mudur?

  + sayın vekilim kocanız eski karısına günde 5 öğün ayar veriyomuş bu iddialar hakkında ne söyliceksiniz? *
  ... ecayip heyvanlara benziyirsen
 6. ?.
  Ülke şartları gözönünde bulundurulduğunda bir dakika boşa harcayacak vakti olman türk milletvekilidir. O kadar çok sorunumuz var ki, lak lak yapacaklarına oturup bu sorunları çözmelidirler. Milletvekillerinden sözlüğü okuyan var mı bilmiyorum ama şunu söylemek istiyorum :

  Millet olarak vekil tayin edip tbmm'ne gönderdiğimiz vekillerden laf değil iş üretmelerini bekliyoruz, zira tbmm yan gelip yatma yeri değildir.

  Giymiyoruz onlara giydiriyoruz, yemiyoruz onlara yediriyoruz, her birine 8.000 YTL maaş veriyoruz, özel lojmanda oturtuyoruz, biz daha ne yapalım, bir zahmet onlardan istediklerimizi yapsınlar, ülke sorunlarını da biz çözersek nerde kaldı vekilliğin anlamı?

  (bkz: tbmm yan gelip yatma yeri değildir)
  1 ... kizilmaske
 7. ?.
  adı üstünde bir milletvekili sözü. yani bu bayan milletin vekili. bu duruma göre asil olan da halk oluyor. aslında vakti değerli olan biz, bize vakit ayırmak durumunda olan da vekil oluyor. konu tamamen özlem piltanoğlu de souza türköne'nin kaymakamlık döneminden kalma bürokrat davranışlarını sürdürmesinden ibaret.

  anadolunun küçük bir ilçesinde kaymakamlık yapınca herkes el pençe divan durur ancak mecliste halka eğilmek durumunda olan vekillerdir. bu nedenle daha önceden okan bayülgen'in programında da alışkın olduğumuz tavırlarına devam etmektedir bu bayan.

  edit: bu arada meclis temposunun kesinlikle diğer toplumsal görevlerden daha yavaş olduğunu yakınen biliyorum. kimse "ay bu meclis çok yoruyor adamı" demesin. yoğun tempoya alışmış birisi için gayet sıkıcı bir görev. bolca vakit var.
  -1 ... avedis
 8. ?.
  kafa kıran bir kocaya sahip olan milletvekili söylemidir.
  kendisi hakkında değişmez fikrim ; b*k olmadan kokmaya çalıştığıdır.
  -1 ... ramorin
 9. 1.
  vakti nakit olan milletvekilidir.
  (bkz: vakit nakittir)*
  ... cococabana