bugün

vakit göre kadın maldır. yani eşyadır. kocasına zimmetlidir. o istemeden bir şey yapamaz. işte ilgili yazıdaki alakalı örnekler bunları bilmemkimler söylemiş vakit de doğru kabul ediyor:

-kadın, kocasından izinsiz olarak nafile oruç tutamaz.
-Kocası çağırdığı halde yatağa gelmeyen kadına melekler sabaha kadar lanet eder
-Kadın, kocasının izni olmadan kendi malını da harcayamaz
-izinsiz evden çıkan kadına, kocası razı oluncaya kadar, güneşin ve ayın doğduğu her şey lanet
-Kadın, kocasından izinsiz [ana, baba, kardeşleri dahil] hiç kimseyi evine alamaz,

helal be

ilgili yazı:
http://www.habervaktim.com/haberoku.php?id=18653
madem böyle haklarım var eşimden istemeye başlayacağım.

''Kadın, kocasından izinsiz [ana, baba, kardeşleri dahil] hiç kimseyi evine alamaz, nafile namaz kılamaz.'' [Taberani]

- kayınvalide, kayınpeder, kayınbirader bu eve benden habersiz adım atmayacak. hepsi iyi insanlar ama belki kendi öz anan, baban, kardeşin sana zarar verirler falan.

''Bir erkek, ihtiyacı için hanımını çağırsa, kadın tandır başında olsa da, hemen ihtiyacına cevap versin!'' [Tirmizi]

- bizim evde tandır yok ama set üstü ocak var. hanım yorgun bir vaziyette işten dönecek. keza bende yorgun vaziyette işten döneceğim. baktım canım acayip su istiyor. hanım yemek yapıyor. bacaklarımı uzatmışım. şimdi kalkıp kim getirecek suyu? "hanım koş bana su getir." buna da tamam.

''Kadın, kocasından izinsiz olarak nafile oruç tutamaz. Eğer tutarsa, aç ve susuz kalmış olur, sevap kazanamaz. Kocasından izinsiz evinden dışarı çıkamaz. Çıkarsa, gökteki melekler, geri evine dönünceye kadar ona lanet eder.'' [Taberani]

- baktım hanım yemek yemiyor. diyorki "oruçluyum bey". "peh" diyorum kabul olmaz ki. salak karı.

böyle düşünen insanların yaşadığını ve nefes aldığını düşündükçe ölesim geliyor. allah sizi bildiği gibi yapsın. hatta belanızı versin.
bunları belirten vakit yazarı, oturma uzvundan hadis uydurmakta da sakınca görmemiştir. efendim, hz. muhammed demiş ki, allah'ın rızası, kocanın rızası demekmiş, koca, karısını birşey için affetmezse allah da kadını affetmezmiş, ne zaman ki gönlünü alıp rıza alır kocasından allah kadını o zaman affedermiş.
ha bir de bir kadın kocasını üzerse, kendini affettirinceye kadar hiçbir iyiliği sevap sayılmazmış, lanetlenirmiş falan filan.
biraz yavaş sallayın be...
çağdışı sözde haklardır. erkeklerin bir de 70 yaşında da olsa 14 yaşındaki kızlara sulanma hakkı vardır, vakit gazetesi yakından bilir bu durumu.
cumhuriyet gazetesine göre laiklik kadar uç bir fantazidir. zira cumhuriyet e göre laiklik sadece din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması değil aynı zamanda dini vecibeleri ortadan kaldırmaktır, allah a savaş açmaktır. özetle ikisini de onaylamıyoruz.
(bkz: genç liboşlar rahatsız)
cagristi iste;
(bkz: vakitsiz oten horozun basini keserler)
-ula hıdır
-ne var gız gene?
-hakkım dedin üstüme 3 kadın daha aldın..
-he aldım nolcek?
-Yok aldında oniki çocukta yaptın başbakan istiyo diye..
-he yaptım nolcek?
-ülen hıdır kitabın neresinde yazıyor biz çalışıpta sana bakacağız diye?
-hişşt..karı kısmının aklı buna yetmez..çocuklar gitti mi mendile?
güncel Önemli Başlıklar