bugün

yanlış anlaşılmasın seks hayatının pasif geçmesi değil.. vajina darlığı diye bi durum söz konusu tıpta.. bu darlıkta ilişkiye girememe sıkıntısı yaratıyor.. hep diyoruz ya dar iyidir çuval gibi olacağınaa diye.. fazlası da zararlı işte.. sekse düşkün biri için sıkıntı yaratan olay.
gerçek anlamda aşırı dar vajinalar mevcuttur. buda ciddi anlamda seks olayını sekteye uğratır erkek için sorun yok kadın için sıkıntılı bir durumdur bildiğimiz kerpeten olayı.*~
daratlama ameliyatı olabildiğine göre genişletme ameliyatı da vardır.
sürekli seks yapılan spread filminde kadın, daraltma ameliyatı yaptırıyordu.
piyasada bulunan kayganlaştırıcılar ile pek bir sorun kalmayacak durumdur.
(bkz: ağrısız kızlık zarı delinir)
(bkz: vajina genişletilir)
(bkz: bihter vajinası geldi)
kalın penisli birisi hayatını eziyete çevirebilir.
nefes darlığı gibi korkulacak birşey değildir.
(bkz: vajinismus)
allah ahiret darlığı vermesin evladım denilerek teskin edilir. *

oynamasını bilmeyen gelin ..... (noktalı yerleri siz doldurunuz.)
bir tür cinsel rahatsızlık. vajinanın bol olanı makbuldür, seneye de sikersiniz derdi bir abimiz ya da ben dedim.
çok önemlidir . kalçanın yapısına bağlıymış duyduğuma göre ama tam bi bilgim yok . bakire değilse eğer uzun süre ilişkiye girmediğine işarettir ilişkiden sonra bikaç haftada kaslar tekrar sıkı bir hale geliyormuş .
yine haydar dümenvari yazılardan bir saçmalık. vajina darlığı % 99 ihtimalle gerçek bir darlık değildir.

inanmayın efendim öyle şeylere. vajinismus diye birşey vardır ama o da fizyolojik-ruhsal kökenli bir hastalıktır. sevişmeye imkan vermez. hatta sevişirken olursa köpek gibi kitlenirler ve acil servise üzerlerinde battaniye ile yapışık halde gelirler.vajinismus değil de vajina'da hafif bir darlık var diyorsanız; vajina darlığı gerçek bir darlık değildir. fizyolojiktir. iki temele dayanır. birincisi yeterli uyarılamama sebebiyle vajina yeterince genişleyip büyüyemez, 2.si vajinanın etrafında ki pelvis kasları gelişmiştir ve kasılmalar sırasında tonusu artmıştır. 1. istenmeyen bir durum olsa da 2. si istenen bir durumdur. erkekler tarafından aranır kadın haline gelir. hatta seviştikten sonra evleneceği yoksa bile erkek o kadınla evlenir yada aşık olur. tüm kadınların pelvik kasları neden güçlü değil diyebilirsiniz. kasların gelişimi genetik etkilerle olsa bile antremanlı olması da önemlidir. mesela çoğu kız çocuğuna bakarsanız oyun oynarken kendini kaptırır, çişi gelir çişi gelince çömelir ve biraz bekler. bu şekilde kendini kasmasıyla çişini erteler. bu bilmeden yapılan bir antremandır. bilinçli olarak yapılan kegel egzersizi vardır ki asıl amaç kızlarda idrar kaçırmayı engellemek olsa da pelvik kasların gelişimini sağladığından vajinada rölatif darlık yapar. sevişmeyi daha zevkli hale getirdiğinden faydalıdır.

bir vajina yeterli uyarılma ile 11 santim çapında genişler. genişleyemeyen bile en az 9 cm genişler. hiç 9 cm çapında erkek cinsel organı olmadığına göre aslında hiçbir vajina dar değildir. ancak yeterince gevşeyememiş olabilir.

ha bana inanmayıp da lam benimkinin vajinası 2 cm ancak diyorsanız yanlışlıkla üretraya girmiş olabilirsiniz. böyle bir ilişkiden sonra da partnerinizin üretrası zamanla genişler ve idrarını tutamaz hale gelir. böyle bir mühendis çift tanımıştım. eğiimli insanların vajina neresi üretra neresi bilmemesi ilginçti.
konuyla alakası yok ama yaşlı bir amcamız şöyle söylemişti; bak oğlum yaşım elli artık bize rampanın inişi vajinanın genişi lazım.
(bkz: nefes darlığı)
charles bukowski 'nin bazı hikayelerinde üzerinde azıcık durduğu bir noktadır.
başlarda çoktur. sonra sevişmeyle doğru orantılı olarak azalır.
önsevişme ile kolaylıkla giderilen olaydır, ülkemizde ve ortadoğu da sorun haline gelmiştir.
erkeğin potansiyelini değerlendirememesidir.. saha dar olunca iyi paslaşma olamıyor haliyle..
ağzı küçük olan kadınlarda rastlanan olaydır. daha kötüsü, çatı kemiğinin, vajina ağzını kapatacak kadar aşağıda olmasıdır.
çok önemli olan darlıktır. vajina dediğin dar olmalı ne kadar dar o kadar fazla zevk verir.
Genellikle bayanların doğumdan sonra kaybettikleri özelliktir . Mikro ve Plastik cerrahinin gelişmesi ile her gün bu rahatsızlığa karşı üretilen alternatif çözümler artmaktadır .
(bkz: çatı darlığı) da denir.
vajina bulup genişini arayanların derdidir.
kimi bünyelerce dokundurulmayan olay. dokunsan acıyacak durumda olan vajinadir ayrica.
Rahimle vajinayı aynı şey sanan malları göstermiştir.