1. 1.
    vahdettin han ingilizleri londra'ya kadar kovalamıştır. bu uzun kovalamaca sonucu ülkede saltanat ve hilafet kaldırılınca geri gelemeyerek yurt dışında yaşamak mecburiyetinde kalmıştır.

bu fırsattan kendine pay çıkaran kemalistler vahdettin han'ın ingiliz zırhlısıyla kaçtığını söylemişlerdir.

bakın soruyorum size az bir şey aklı mantığı olan herkes çok rahat şekilde cevap verir.

vahdettin han kaçmışsa neden sarayından tek kuruş almamıştır ? cevap veremiyorsunuz değil mi kemalistler. ben söyleyeyim. çünkü ingilizlerin müslümanlara zulmetmesine dayanamayan vahdettin han bir hışımla doğrulup ecnebileri kovalamaya başladı da ondan. kaçacak olsaydı eğer illaki yanına en azından biraz para alırdı. buradan bile kaçmadığını aceleyle ingilizleri kovmaya çalıştığını anlayabilirsiniz.

ingilizler neden tek kurşun atmadan istanbuldan çıktı ? durun bunun cevabını da ben vereyim size ey kemalistler.. sultan vahdettin han'ın öfkeyle saraydan çıktığını gören ingilizlerin istanbul askeri ataşe yardımcısının yardımcısı olayı işgal komutanına bildirir. işgal komutanı osmanlının kabaran öfkesiyle baş edilemeyeceği çok iyi bildiği için çareyi kaçmakta bulmuştur.
    1 -2 ... kulampara kazim
  2. 2.
    vahdettin han kaçmadı ingilizleri kovaladı
    ... we did it