bugün

dünyada ve kral ülkemiz türkiye'de abartıldıkça abartılan şu adları bile filmin içeriğinden büyük olan 2 normal altı filmin saçma olmasıdır.

neydi bu isimler şuydu,

(bkz: fight club)

ve

(bkz: v for vendetta)

evet bunlardı, neyse ben daha adlarını bile bilmiyorum gerçekten* neydi bunlar diye biraz bahsedelim, bunların birincisi dövüş klubü türkçe ismi ile brad pitt abimizin baş rolünü oynadığı ve güya çok karizmayım ayağı ile asıl amacı kızları ve kadınsal tip erkekleri etkilemek olan filmi tutup da sanki bir şey anlatıyoruz aslında ya çevirmesiydi.

ne anlatıyorsun da 14 sene oldu* anlamadık be brad!, ulan ne filmmiş arkadaş senelerdir konuşuldu beee!, ne dövüşmüş de bitmedi ulan bee!, yahu sende haklısın aslında biliyorum da sana kızmıyorum idare et canım benim, derdim aha bu altı üstü 98 dakikalık filmi ergen ve abartmayı seven sözüm ona felsefik görüşlere açan insanları aydınlatmak, yoksa bana ne senin filminden de get işine kıro!, 2 dövüşüp ağzına sigara çekip olmazdı ama büyüttüler de büyüttüler sen dua et onlara yoksa kusura bakma da yani bir halta benzemiyor filmin, lan zaten kafaya taksam benim villanın altına çekerim 2 makinacı motorcu ışıkçıyı bende dövüşür de yaparım o filmi danoz kamil abi!, tipinle bahsettirdin işte bizde yedik sanki!,

neyse ya ha birde şu vendetta mı ne karın ağrısıysa, aha duydum duydum ne dediğinizi, bak o filme karıştın ama buna karışma salak dediniz!, aslın kim o dediğinizden belli belli!, yahu bir adam var filmde saçma sapan bir maske takmış tamam eeee başka ne iş yapar bu adam yav?, anca sorunlu zamanlarda çıkıp yok efendim neymiş vendetta bunu der gidermiş yok işte annem bana bunu dedi de ben böyle adamım da bilmem ne ya!, aynı deminki örnekteki dövüş klubü filmi kadar bile anlamı yok ya bu filmin, yahu kardeşim bir dakika bir dakika aklıma bir şey geldi, o kadar uzun filim içinde milleti keriz yerine koyanlar ne kadar ukala senaryocuymuşlar ya!, ulan hiç mi demediniz bu maskeyi biri çekemez miydi diye düşünecek biri çıkamaz mı dediniz yani ne bu görgüsüz senaryoculuk ya!, ayıp vallahi, resmen insanları keriz yerine koyabiliyorsunuz da milletde ne hikmet hala yemeye devam ediyor, felsefe var ya hani işin içinde ahhaha, lan ne felsefesi film işte film film!. film adamsınız pes. ergen misiniz nesiniz diyeceğim ama kızarsınız dersiniz olmaz. neyse hayırlısı ya. siz böyle devam edin bakalım.
sen izleme o zaman bitsin gitsindir.
film kültürü olmayan bir insanın sarfedebileceği sözlerdir.
siyasi ve psikolojik filmlerin mantığından bihaber insanın zayıf feryadı olabilecek önermeler dizisidir. bir köşede beğenmemeye devam edebilir bu arkadaşlar...
iyi tespit kötü açıklamadır.
hiçbir saçmalığı olmamasıdır.
bahsi geçen iki filmi saçma bulan ademoğlunun saçmalayışı karşısında erir gider.
oysa alınan oksijen, dışarı verilen karbondioksit daha lüzumlu insanlar için kullanılabilirdi... ne kadar gereksiz, ne kadar saçma.
fight club tamamda v for vendettaya laf yok. tabi o filmlere özenip orada burada vendetta maskesi takan liseli ergenlere uzuz oluyorum ama, o filmin verdiği fikri anlamışsa insan tamam, film amacına ulaşmıştır.
chuck palahniuk de başlığı görecek mi sorunsalı.
ulkemizde, kendimize doğru - iki dünya arasında - farklı desenler - sefkat tepe gibi muhtesemler eserler varken normaldir boyle dusunmek.
son zamanlarda bu iki filmi izleyen/sevenlere ergen demek moda oldu. nedendir bilinmez, böyle daha entellektüel ve zeki hissediyor sanırım ekşici tayfa. ama ben bir inciciyim...

fight club popüler kültüre ve tüketim toplumuna yapılmış olan en anlaşılır ve sistemli eleştiridir. felsefesini anladıktan sonra hayatına geçiremeyen mallar da "ehehe ergen filmi yea" diye öter.

olay bundan ibaret.
V for vandettayla fight clup ayrı kulvarlarda iki film bi kere. ne akılla kıyaslanıyor onu zaten anlamadım. * iki filmi ayrı ayrı değerlendirecek olursak ikisi de iyi yapımlar. bu filmleri beğenmeyen insanlar ne seyredip neleri beğenirler merak ettim.

bu arada bu gün bu filmlerde mantık hatası olduğunu düşünenlerin babaları dedeleri falan piyasadaydı ben küçükken. onlarda uzay yoluna, kara şimşeğe falan mantık hatası var diyorlardı. sonra elektrikle çalışan, benzin almanız gerekiyor diye konuşan arabalar falan çıkınca, bizim gençliğimizde bunların filmini yaparlardı da biz öyle şey mi olur, ne hayalperest adamlar var falan diye dalga geçerdik diyorlar şimdi.
v for vendetta diktatoral rejimlerin eleştirildiği nazi almanyasına gönderme yapan kült bir filmdir ve bir mantığı vardır. açıkcası fight club bu kadar nasıl kült haline geldi anlamış değilim ama zevkler ve renkler..
uzun uzun bkz. 'lar verilebilecek türden bir mevzudur.

bkz. sabah yediği kornfileksden sonra; ikea'dan aldığı bilgisayar masası, götü terletmeyen sandalyesi, ve kablosuz mouse'u ile fight club üzerine tespit yapmak.

hadise'den geliyor. http://www.youtube.com/watch?v=3NSqoTAHfEY
Her iki filmde saçma değil filmkoliklerin arşivinde bulunması gereken filmlerdir.
fight club, v for vendetta'dan tamamen farklıdır.
v for vendetta'nın altında bir fikir var ama davul zurna az oluyor bazen yada şöylemiydi Anlayana sivrisinek az anlamayana davul zurna çok.

Kamer genç'e selamlar bu arada.
kişiye göre değişen hadisedir.

(bkz: ölü taklidi yapın gider)
+ rahmi abi ne diyo o öyle ya ???

- tamam gülüm halletcez yok bişey siz karışmayın, hadi gülüm harbi yok bişey ya ...