1. 1.
    Ele alınması oldukça gecikmiş mesele.

    Bir litre süt yaklaşık 3 TL, bir paket yulaf 10 TL civarı, bir paket tabaklı kalçalı tavuk butu 7 TL , 30'luk bir koli yumurta yaklaşık 15 TL.

    Günlük tüketime gelirsek,

    Yarım litre süt 15 gram protein eder. Fiyat = 1.5 TL
    Her gün yulafın 1/10'unu yeseniz fiyat = 1 TL
    Günde 5 yumurta yeseniz 30 gr protein = 2.5 TL
    Kalçalı buttan günde bir tane yeseniz yaklaşık +55 gr protein = 3.5 TL. (Bu seçenek yaklaşık fiyata denk gelen balık türleriyle -özellikle hamsi- değiştirilebilir)

    Fiyatları toplarsak 1.5+1+2.5+3.5=8.5 TL eder ve 100 gram protein yapar. Yeni başlayanlar için ideal. Karbonhidrat ve vitamin, mineral için de 3-4 TL harcasanız 12.5 TL eder.

    Görüldüğü gibi ahım şahım pahalı değil. Sigara içenler, günlük bu kadar parayı fastfooda harcayanlar yalnızca bahane arıyordur.

    Belki kas yapmak gibi isteğiniz yok, belki de paranız ve vaktiniz olduğu halde bunun için uğraşmak size saçma geliyor, herkesin kendi seçimidir bu. Fakat parlementini tüttürürken "abi bodye giderdim ama çok pahalı zengin sporu yeaa" diyen adam ağzına barbell ile vurulmayı hak ediyordur.
    1 ... albay nuriyev
  2. 2.
    fakir sıska amele kaslı sporcu menüsü.
    -3 ... hastavilla
  3. 3.
    Evdeki hesap ve çarşı işi bunlar.

    Öyle beslenmelerle anca göbek büyütülür. Spor yapıyorsan sadece tavuklu pilav mantığı ile hareket edemezsin

    Meyvesini de sebzesibi de yemen lazım. Her bir aminoasitinden vitaminine mineraline ayrı görevi vardır.

    Oturup bütün gün tavuk pilav/makarna türevi şeyler yersen spor yaparken sağlıklı hayat süremezsin.

    Ekstra not: sürekli tavuk yemenin dayanılmaz iğrençliğine değinmiyorum da tabi.
    1 -1 ... keyf kahyasi