bugün

Uğur Mumcu; 1942-1993 yılları arasında yaşamış vatansever, Türk milliyetçisi ve Atatürkçü bir Türk gazeteciydi. Uğur Mumcu, sırf bazı siyasi çevrelere iyi sapladığı için 1993'te Ankara Konur Sokak'ta Araptapar islamofaşistler tarafından aracının altına bomba koyularak şehit edildi.
Uğurlar olsun sana eyyy uğur mumcu!.. Uğur Mumcu'ya Tengri rahmet eylesin; Uğur Mumcu'nun kutlu tini şad, mekanı uçmağ olsun..
görsel
görsel
Adam kelimesinin içini doldurup taşıran nadir insanlardandır.
allah rahmet eylesin kendisine. kartal'da bir semte ismi verilmiştir.
bugün ölüm yıl dönümü... saygıyla anıyoruz...
Adam gibi adam, kaliteli insandır. Bunu anlamak için tek yazısını okumak yeterli. Belki öldürdüler; ama temiz karakteri ile aramızda yaşamaktadır.
Türkiye cumhuriyetinin en ihtiyacı olan tipte gazeteci bugünlerde. Bugün ölüm yıl dönümü. Mekanı cennet olsun.
tekrar tekrar rahmet dilediğim namuslu şerefli vatansever gazetecidir, aydındır. gazeteci derken bugünkü gibi havuz medyası mensupları gibi veya bazı örgütlerin kalemşörleri gibi değil hakiki gazeteci idi. belkide ülkedeki son gazeteci, araştırmacı, aydın idi..

adımın konmasına vesile oldu zamanında babam kendisini çok ama çok severdi ondan esinlenip ismimi vermiş. bu fetö denilen şer yuvasına ve terör örgütlerine ilk savaş açan kişidir. bu yapılanmaların gerçek yüzünü bundan 30-35 sene önce görmüş ve bunları deşifre etmek üzere iken katledilmiştir. mekanı cennet olsun. günümüzde kalemini para karşılığı satanlar kendisinin ismi anılınca bir gerilirler doğal olarak..
31 YIL ÖNCE O SABAH...

24 Ocak 1993'te henüz 17 yaşındaydım...
Annem kahvaltı hazırlamıştı, ne rahmetli babam ne ben sofraya oturamadık. Boğazımız düğümlenmişti o lanet sabah. Türkiye'nin en namuslu insanlarından birinin kahpece katledildiği haberi ile mahvolmuştuk milyonlarca vatandaş olarak.

"Silah Kaçakçılığı ve Terör" kitabını yeni bitirmiştim ve "Tarikat, Siyaset, Ticaret" kitabını okuyordum üstelik...

O gün Ankara'nın zemheri ayazında pusudaki hainler sadece Uğur Mumcu'nun değil milyonlarca Türk'ün bedenini paramparça etti.
O şarapnel parçaları sadece namuslu bir gazetecinin bedenine değil, vatanı için, bayrağı için, namusu için yaşayan milyonların bedenine saplanmıştı...

Ucuz can pazarıydı kalemim düştü kana...

Yürekli Yiğit, Şeref ve Namus Timsali Ugur Mumcu'ya saygılarımla...!!!

https://youtu.be/A4bq3vNA7ts?si=LyG3Vwu1d9DOCVh-
Ülkenin gerçek ve değerli aydınlarından biriydi. Günümüzde yaşanan tarikat ve terör sorunlarına dikkat çekip uyaran, hatta dudak uçuklatan noktalarla temasları olduğunu öğrendiği için öldürülen güzel insandır. Gerçek aydındır.
Ersan şene benzettiğim adamdır. O dönemde pkk ve fetönün şimşeklerini üstüne çeken cesur Bi adamdı.
Derin devlet öldürmüştür.

Sonra iranlı dinci grup diye üfürmüştür.
Bu kadar düzgün insan bırak bizim ülkemizi gelmiş geçmiş tüm insanlıkta çok azdır.

Bu ülke için yaşamış, bu ülke iyi olsun diye mücadele etmiş bir ömür.

Onurlu insanlar unutulmazlar!
görsel

Geçen 24 koca yıl...

Hiç kimse düşüncelerinden, söylediklerinden dolayı katledilmemeli.

Saygı ve rahmetle anıyorum.

Evet.
tabi ölüm yıldönümü aynı olan gaffar okkan din düşmanı veya solcu olmadığı için anmaya gerek yok(!)
Vatansever bir kişilikti.

ışıklar içinde uyusun.
allah rahmet eylesin.
gaffar okkan'ın sayfası nedense açılmıyor sözlükte.
Araştırdığı konunun ucu çok kötü bir yere çıkıyordu, o zamanki egemenler tarafından kötü şekilde katlrdildi.Şimdi gerçek gazeteci olarak Barışlar ve Murat Ağırel gibi genç arkadaşlar bu misyonu sürdürüyor.
güncel Önemli Başlıklar