bugün

"hahahaaa salağa baah la! götüne tekmeyi yemiş hala bıyığın derdinde. kılın tüyün hesabını yapıyor geyik" demeyin amına koyim. çoluk çocuk sahibi olmadan 30'u görmeden sevgilinize bıyık bıraktırmayı deneyin de dostluğumuz pekişsin.

bak aga bu bıyık mevzuu önemli. bazı hatun modeli var, kadir inanırı, kartal tibeti izleyip bizim üzerimizde tatbik etmeye kalkıyor. bak bunların hayalindeki sahne şu:

http://alkislarlayasiyoru...hale-soygazi-kadir-inanir

(arkadaşlar rica ediyorum osbire davranmayın. en azından yazıyı bitireyim lan)

aslında bu hanım ablaların derdi kadir inanır karizmasına ait bıyığın tenlerinde dolaşması. ama olmuyor işte öyle aga. her bıyık bırakan bir kadir inanır bir bülent inal olmuyor. yine de yav he he deyip bıyık bırakmaya karar veriyorsun. bu süreçte karşılaştığın tepkiler şu minvalde:

- oooo badem naber ya. ahuuuaahauauhaua olm diyanete mi girdin kpss'yle?

ya da öğle yemeğine gidiyorsundur:

- hacı abi yine mi pilavlı sohbete eheheheee.

evet abi bu tip seviyesizliklere katlanmak nedir bilir misin? yıllarca o işyerinde besleyip büyüttüğün karizmayı kpss şifresi almış şakirt seviyesine düşürmek kolay mı aa benim gardaşım?

değil elbet. ve tüm bunların üstüne o hoplatmaya kıyamadığınız idil, o afralı meral, efendime söyleyeyim parmak uçlarında bir kuğuyu andıran zeynep ayrılamaya karar verir.

o gider ve siz bıyıklarınızla baş başa kalırsınız. hayır hatunu da geçtim kesemezsin de artık. neden? çünkü aynı pezevenkler yine pusudadır:

- oooooo yımırta gibi olmuşsun paşam tısss tısss tııssss. (herif tıss tıss diye gülüyor lan ben daha ne diyim)