bugün

kurgusu enfestir. (hatta kurgu değil de yazarın bizzat yaşadıklarını anlatıyormuş gibi hissettir).sizi okurken ağlatmasa bile, en azından gözlerinizin dolmasına neden olabilir. dramdan fazla hoşlanmayan beni bile etkisi altına almış harika bir eserdir.
Güzel kitaptır. içinizdeki duyguları körükler. ihanet,sadakat arasında gidip gelen bir kitaptır.
baş karakteri orospu çocuğudur. zaten bunu kendisi de defalarca söylüyor.

korkak am biti.

müthiş akıcı kitaptır. kelimeler, cümleler, sayfalar adeta kaymak gibi akıp gidiyor.
Kaç sene olmuş okuyalı ama hala unutulmayan ve Tekrar tekrar okunası kitap .

(bkz: Yeniden iyi biri olmak mümkün)
kitabı okurken tek duygulanan ben değilimdir herhalde.
Hani derler ya kitap okuma alışkanlığını hangi kitaplar kazandırır diye, ışte o kitaplardan biri.
Suçsuz yere, sırf diğer insanlara ibret olsun diye bi kadınla erkeğe asılsız bir zina iddiasında bulunup futbol maçının devre arasında stadda recm uygulanan kısmı yıllardır çıkmıyor aklımdan, kitabı tekrar okumaya korkuyorum.
Ucurtma avcısının yerini tutmasa da bin muhteşem güneşi de okumanızı tavsiye ederim.
Ölmeden okunması gereken kitaplar arasında. Kesinlikle.
okumalısınız.

--spoiler--

allah'ı o yaptıkları görkemli, gösterişli ve pahalı camilerde bulamazsın. allah'ı altınla bezenen kabe örtülerinde de bulamazsın. allah nerededir biliyor musun? allah işte bu hastanededir. evladını yitirmek üzere olan bir annenin gözlerindedir. bu savaştadır. kan kokan gecelerimizdedir. allah insanların çaresizliğindedir.

--spoiler--
Tek solukta okuyabileceğiniz, anlatımı akıcı ve içinize işleyen benzetmelere sahip kitap. Gerçekten benim gibi her şeye ağlayan bir insanın bu kitabı buğulu gözlerle bitirmesi çok zor oldu. Ağlamaktan kusmak üzere olduğum zamanları bilirim bu kitabı okurken.
Mükemmelden ziyade gerçekleri anlattığı için acıta acıta etkileyen bir kitap.

Okumamın üzerinden çok zaman geçmesine rağmen şu cümle hala aklımda.

Senin için bin tane olsa yakalarım.
okurken ağlamıştım. hatta bir cümlesi vardı hiç unutmam. 'hâla iyi bir insan olmak mümkün.'
Hayatımda okuduğum en iyi kitap. Beni çok etkiledi. Bu kitaptan sonra ön yargılarımdan arındım. iyi bir insan olmanın geç olmadığını öğrendim bu kitapta. Kitaplığımın en iyi yerini hak ediyor bu kitap.
başımı yakmış eserdir, akşam sekizde başlanıp gece ikide bitirilmiştir aralıksız okunarak, kitaptan hırsımı alamadım tekrardan sindire sindire okuyacağım.
bu kitap sayesinde artık kitap okumuyorum bitmiyor diye mızlamayacağım kendi kendime, çeken kitapları hala bir günde bitirebiliyormuşum. okunması gereken kitaplar listelerinde ilk sıralarda bulunmalıdır.
düzgün psikolojinizin alt üst olmasını istiyorsanız okuyun. yok kötü ise hiç başlamayın daha kötü olmayın.
Efso kitaptı bi hafta boyunca etkisinden çıkamamakla beraber üstüne 3 kere daha okudum. Tavsiye ederim.
şimdi başlayacağım kitap. e kitap .
7 sene once okudugum kitap. Yok artik diyeceginiz yerleri vardir.
Mükemmel bir kitap. Okuduğunuz en iyi kitaplardan biri olacak.
Hasan adamsın.
Khaled Hosseini'nin yazdığı, orjinal adının "the kite runner" olduğu kitaptır. Beni ben yapan dört kitaptan birisidir. Okuduğum zaman bir insanın diğerini ne kadar sevebileceğini görmüştüm ve Hasan'ın fedakarlıkları beni çok etkilemişti. Okumayanlara okumalarını tavsite ederim.
afganistanlı yazar halit hüseyni tarafından kaleme alınmış, afganistan'da nasıl çocuk olunuru muazzam bir şekilde anlatan kitaptır.
insanı alır uzaklara götürür kabil’e kadar. insanın bam teline vuran nadide kitaplardandır.
okunmalıdır.

aynı zamanda beyaz perdeye de uyarlanmıştır lakin her zamanki gibi romanın verdiği tadın yarısını dahi verememiştir. keza yazarın bir diğer kitabı bin muhteşem güneş ’de tavsiye edilir. uçurtma avcısı,
aldığım en güzel hediyelerden biriydi.
Okuduğumda sinirden ağlatan mükemmel ötesi bir kitap. Şiddetle tavsiye edilir.
Ankarada armada avm ye giderken hemen yanindaki üst geçindin dibindeki korsan kitapçıdan aldığım kitap.
Ama sayfalarının eksik olduğunu fark edince internetten yenisini sipariş verdim.
5 tl zarardayım.
Okumadan içeriğini bildiğim kitaptır. Gelen geçen anlatır.