bugün

an itibariyle milyoner'e soru olmuş pilottur. türk olmaması şaşırttı ayrıca *. sen kalk koskoca uçağı çocuğunun eline ver. hadi araba olsa bi nebzecik anlarız da uçak ne lan.*
sonuç; kaza sonucu herkes ölmüş.
Sınırları zorlayan pilottur.
(bkz: yolculara pezevenk de bakim)
- hadi kalk biraz da kardeşin sürsün ahmet.

+ bana ne yaaa kakmıcam daha mervelerin evini bile geçmedim!

- yavrum sen kaldırdın o da indirsin, hadi abisi. ahmet bak kızıyorum. otomatik piloto alıcam şimdi ama ha!
soyunda türk olduğuna emin olduğum pilottur .
uçağı otomatik uçuş kontrolüne almış, çocuğuda kullanıyomuş gibi kandıran babadır.
(bkz: 23 mart 1994 rusya uçak kazası)
rus'tur. çocukların müdahalesiyle uçak oto pilottan çıkmıştır, pilotlar bunu fark etmeyince de dağlara çarpmıştır.
*
büyük ihtimal hosteslerle ilgilenen pilot çeşidi.
bu neyin kafasi sorusunu sordurtan babadir.
O ve bir çok pilotun hem teknik eğitim eksikliğinin ortaya çıkması hem de pilotun sorumsuzca davranması sonucu aeroflot'un itibarı anında mahfolmuştur. Daha ne olduğunu bile anlayamadan hayatını kaybeden ve çoğunun cesetleri bile teşhis edilemeyen yolcuları söylemeye bile gerek yok. Kazanın hikayesi hazindir. kaptan pilot ve co-pilot uçağı az biraz kendine getirdiği sırada, irtifa ve rota bilgisinin 10 dakikadır alınamaması sonucu kara kaplı bir tepeye çakılmak üzere olduklarını sadece saniyeler önce fark edebilmişlerdir.

Kaza sonrası bir fotoğraf:
http://www.airdisaster.com/photos/f-ogqs/photo.shtml
güncel Önemli Başlıklar