bugün

saygılar..

izmir den istanbul a gitmek üzere havaalanına gelmiş, periyodik kontrollerden geçtikten sonra ucakta ki yerimi almıştım. 3 lü koltuklardan şans bu ki, ortasındaki koltuga vurmuş biletim. daha önceleri cok defa böyle şanssızlıklar yaşadıgımdan bilirim. homurdanarak, şansıma tükürerekten oturmuştum yerime.

bir dakika kadar sonra hoş bir yüzü olan bir bayan pencere koltugundaki yerine gecmek icin müsade istemişti. hemen atlatik bir hareketle yerimden kalkarak bayana yol vermiştim. hemen bu bayanın arkasından elinde şık br çantası, baştan aşağı kapalı bir kadın belirivermişti. önce elindeki bilete sonra bizim sıramıza dogru bakıp yanımdaki hanımefendi ile birlikte olup olmadıgımızı sordu. bende ''yo'' değiliz dedim aptal gibi. derken az ilerde olan hostes kızın yanına giderek birşeyler konuşmaya basladı. hemen bizim hizamızda olan diğer koltuklarda da 2 bay 1 de bayan oturuyordu. bu işe bir anlam verememekle beraber ne istedigini tahmin edebiliyordum. derken cok kısa bi süreden sonra hostes yanıma gelerek ''beyfendi sizi rica etsem yan tarafa alabilir miyiz?'' diye bi soru sormuştu. Sebep demiştim? sebebini bildigim halde, niçin? türbanlı kadın yüzünü benden kacırıp hiç oralı değilmiş bir edayla avarel avarel etrafına bakınıyordu. hayır dedim! hayır. ben yerimden memnunum hanfendi, ve kalkmıyorum. hostes bu çıkışım karşısında aptallaşmış olacak bir şey demeden yüzüme bakmayı sürdürmüştü. türbanlı bu çıkışım karşısında daha fazla sessiz kalamayarak ''sorun çıkarmanıza gerek yok'' demeyi secmişti. bende kendisine, hostesten önce gelip nezaketen bana sorması gerektigini ve böyle bir teşebbüste bulunmadıgı icinde yerimden kalkmayacagımı söyledim. türbanlı hatun gerile gerile mecburen yerine yani yanıma oturmuştu. yanımdaki diğer bayan ise dirseği ile beni hafiften dürterek yaptıgımı onaylar gibi göz atmıştı.

türban takmayın demiyoruz, adabıyla takın lan!

(bkz: bu da böyle bir anımdı)

Edit: ben böyle bir anımı hatırlamıyorum, hayal dünyamı siksinler. *
doğru yapılmış bir harekettir.
erkeğin yanına oturunca direkt sevişilecek
sanıyor herhalde.
(bkz: eğitim şart)
beyinle genital bölgenin yer değiştirmesi durumudur.
tam anlamıyla cahilliktir bir değişik bir versiyonu başıma gelendir .
işte bunlar hep emmanuelle nin uçak sahnesi.
anayasal hakkını kullanmış olan türbanlıdır.
oturmak istememiş, bunu belirtmiş olan türbanlıdır.

mecbur mu? zorla mı?
illa erkeklerin yanına mı oturmak zorundadır?

ayrıca "türbanı takmayın demiyoruz" diye bir tavır malesef yok hala kimilerinde.
evet "takmayın" diyen çok var. sırf başını örttü diye tiksintiyle bakan eşşekler mevcut hala.
ah ne günlere kaldık . eskiden erkeklere temas etmeyi sevmeyen kızlar makbuldü şimdi tam tersi. gavatlardan geçilmiyor.
aşkım erkek yanına otursa ne düşünürsün

bayılırım aşkım

ohh tam evlenilecek kızsın bebeyim.
Metrobuste erkek kadin ayirt etmeden yer kapmak icin gotunu yirtan turbanli hatunun, ucaga binince bi anda tecavuz korkusuna kapilmasidir.

Metro turizm mi lan bu?
normal türbanlıdır.

bunu yapan sadece türbanlı değil, çok "modern" türbansız bayanlar da mevcut.

kimi kadınlar da erkek yanına oturmak ister. kendi tercihleridir.
Erkek egemen toplumda ne yapması gerektiğini merak ettiğim türbanlıdır. Kardeşim, biz erkekler değil miyiz, bu kadınların ne giyeceğinden, nereye gidip gidemeyeceğine, kimlerle konuşup konuşamayacağına karar veren? Bizler kadını cinsel obje olarak gördükçe, onların da kendisini cinsel obje olarak görmekten öteye geçeceğini mi düşünüyorsunuz? Bu insanların, kadın-erkek ilişkisinin cinsellik dışına çıkabileceğini küçük yaşlardan itibaren öğrendiğini mi zannediyorsunuz?

Türbanlı kadına cahil diyenleri mi ararsın, kendi anan-bacın olsaydı ister miydin diyeni mi ararsın, oturamaz arkadaşım diyene gavat diyeni mi! Ailesi kendisine dini açıdan "kadın ve erkeğin yan yana olamayacağını" öğretmiştir. Büyük ihtimalle ailesinin ailesi de ailesine öyle öğretti. Bu kadın şimdi ne yapsın! Cübbeli gibiler her gün televizyonlar da gazetelerde kadın ve erkeğin yan yana duramayacağını haykırırken bu kadının ne yapmasını bekliyorsunuz?

Çözüm tektir! Erkeklerin bir an önce kadınların yaşamından ellerini eteklerini çekmesi gerekir. Kadınların kendi haklarındaki kararları kendilerinin almaları, bir baskı oluşturulmaması gerekir. Bu kararları dine dayalı olarak ya da sosyal hayata dayalı olarak alır, orası bizi ilgilendirmez; ancak çekin artık kadınların yakasından elinizi. Türban takmak istiyorsa taksın, erkeğin yanına yanaşmak istemiyorsa yanaşmasın ama bu kararı kendisi, hiçbir baskı görmeden, ayıplanmadan verebilsin.
en doğal hakkıdır türbanlının. erkek anlayışlı olsun yer değiştirsin.
türbanını kulanıp toplumda kendine ayrıcalık imtiyaz isteyen kişidir.türbanı istismar etmektir.yanına oturmak istemediği erkeğe değil yaşlı-genç her erkeğe kötü gözle bakmaktır.çok iffetini düşünüyorsa uçağa yanlız binmesin gideceği her yere yakınları-akrabaları ile gitsin insanları kendi varlığı ile rahatsız etmeye çalışacaksa kusura bakmayın ,öyle bir hakkı yok katara dubaiye gitsin.
havada ellenmemek içindir. ayağı yere basmazsa olmaz bu işler.
Siktirsin gitsin.
(bkz: akp seçmenin haremlik selamlık saçmalığı)

aynı zamanda; aşırı islamcıların erkekler namahrem öğretisi saplantısının sonucu.

ayrıca; uçakta bir değil 2 tane erkeğin yanına oturup gayet de sorunsuz(ellenmeden, değdirmeden) yolculuk yapılabiliyor.

not: sanırım aşırı derecede ucubeyim bana kimse bişey yapmadı.
yalnız erkekler çok taştı.*
isteybilir doğla hakkıdır. misal ben bir kadının yanına oturmak istemem dolmuşlarda bunun nedeni kadın rahatsız olabilir tabi bundaki en büyük etken artık sokaklarda gezen sapıklardır. (dolmuş örneği vermemin nedeni uçaktan korkarım otobüste zaten kadın erkek yan yana gidemez).
100 kisilik ucakta 99 turbanli ve 1 erkek olmasi durumunda ayakta gitmek durumunda kalacak olan turbanlidir.
Ben de turbanlilarin erkek yanina oturmalarinin bir zarar teskil etmeyecegine inanmalarini istiyorum.
erkek yanına oturmayan kadın ı eleştirenler, gün gelicek erkek kucağına oturmayan bayan ı eleştireceklerdir. topal kuşa tecavüz eden bir ülkede yaşıyor bu kadın, haklıdır beyler.
Gundelik hayatin kadin-erkek iliskisini zaman gectikce sekse donusecek zanneden insanlari gosteren turbanlidir.
Bugun erkek yanina oturan turbanlinin ileride bir gun kucagina oturacagini dusunen zihniyet cok degisik.
Otobus icad oldugundan beri koltuklar yan yana, henuz ustuste gidene denk gelmedi kimse endiseye mahal yok.
Otobuste yanina oturan kadina sarkintilik etme potansiyeli olan erkegin var olma ihtimali uzerinden hic bir erkegin yanina oturmayan turbanli kimsenin mantigini tartismak da yersiz. Bunu inanc vesilesi ile yapiyorsa da, hangi dini inanisin, mezhebin muridi olarak, hangi kutsal ayete dayandigini aciklayarak diger insanlari da aydinlatsalar memnun oluruz, zira bu tarz sebepsiz hareketlere "bagnazlik" olarak bakilabilir.
Sonuc olarak, kisiler istedigine inanip istedigi gibi yasayabilirler. Inandiklari seyleri de tartismak durumunda degildirler.
Ancak savunmaya gecildiginde " inaniyorum sorgulamayin " demek de mantiksiz; biz de pek tabi inancinin mantiksizligina inaniyor olabiliriz o halde sen de bunu sorgulamamaliydin. O sebeple kaynak gosterilmeli. "De ki biz sana otobuste erkek yanina oturmayasin emrettik." Bukara 36:18. Gibi gibi.
özgürdür. hani şu çok sevdiğiniz özgürlük var ya o.
en doğrusunu yapan türbanlıdır. malum kasiyer kızdan para üstü alırken tahrik olan piçler var bu ülkede.
oturacak daha sağlam yeri vardır.
http://galeri7.uludagsozl...lmas%25C4%25B1_421689.jpg
seçim şansı bireye aittir.oturmak istemiyorsa oturmaz ve ayriyetten belki yanına oturacağı kişi derin psikozlarla boğuşan bir sapkın olabilir.saygı duyulmalı ve insanların dini hassasiyetlerine müteşekkir olunmalıdır.
Gitsin 25 tl versin business'ta ucsun.
Ulan nedir bu turbanlilardaki ego kibir?
Turbaninin üzerinde 12 ay 4 mevsim gozluk var.
O gozluk orada olacak diye ayet mi var lan!

4-5 birayı 1 saatte içen turbanli var ya!

Vay ukraynasina sokayim!
güncel Önemli Başlıklar