bugün

bir şehre dokunmadan geçmek.
okyanus otesiyse gidilecek yer, ananizi aglatir.

(bkz: jetlag)
türbülansa girildiğinde tadı çıkan yolculuk. ne o öyle tın tın tın otobüs gibi? *
(bkz: ben uçağa biniyorum)

(bkz: o kadar zenginim ki)
diğer araçlarla yapılacak yolculuklardan daha pahalı olabilecek yolculuktur. ucuz biletler ise aylar önceden tükenir.
sıkıcıdır. zira; sadecece bulutlardır görüp görebileceğiniz. her sıkıcı şeyin bir sonu vardır.çok şükürdür.
iniş ve kalkıştır en güzel yerleri bu yolculuğun.
(bkz: lost)
önde oturan çocuğun her arkaya dönüşünde 'acaba yüzümün ortasına mı kusacak ?' diye düşünülen yolculuk türüdür.
yurtiçi uçuşlarında küçük çocuk sorunsalı da olmasa daha bir hoş olacak hedey.
iç hatlar söz konusu olduğunda, lafta otobüs yolculuğuna göre çok daha avantajlı olduğunu düşündüren, ancak hiç de öyle olmayan yolculuk çeşidi. şimdi, teorik olarak otobüsle 8 saat sürecek yolculuğu 50-55 dakikaya indirir. ancak şehirden havaalanına ulaşım yaklaşık bir saat, bagajınızı (tam hatırlamamakla birlikte) bir 45 dakika önceden teslim etmeniz gerekiyor, onda kuyrukta bekleme, oyalanma derken bir saat daha, bir de sis varsa (tüm seferlerin arap saçına dönmesi için üç büyük şehrin herhangi bir havaalanında olması yeterlidir) minimum bir saat ertelenme derken 4 saat yapar bile. bir de sürekli kontrolden geçtiğinizi, montunuzu kemerinizi çıkarıp çıkarıp tekrar giydiğinizi düşünürsek bu 4 saatlik işkenceye bir 4 saat daha ekleyip rahat rahat yolculuk yapmak daha mantıklıdır. tek faydası, otobüs yolculuğundan nefret eden biriyseniz, uçak yolculuğu tecrübenizin ardından otobüse sempati duymayı size öğretmesidir, seve seve katlanırsınız.
bu yolculuğun sarsıntısız olanı makbuldur, en güzel anı ise uçağın yere tekerini koyduğu andır.
her yolculuk gibi fazlasi kabak tadi verendir.
Ülkemizde vasıta yere indiği anda pilota alkışlar yağdırılan ulaşım biçimi.
baya bi ucak yolculugu yaptim da hepsinde mi yanimda olum terleri doken bir amca veya teyze olur. hayir yani evren ne demeye calisiyosun anlamiyorum. bi agiz tadiyla gerilmeden surdan suraya ucamadim vallahi.
connecting people... ülkemde hızla gelişiyor olması da ayrı bir güzellik. en son 40 tl ye samsun izmir seferi görmüştüm. bu da karayoluna sıkı bir alternatif olduğunun açık bir göstergesi.
çok zevklidir. o bulutların üzerine çıkmak, yıldızlara değecekmişsin gibi hissettirir insana. cam kenarında oturmak çok önemli bir ayrıcalıktır. uykudan sabahın ilk ışıklarıyla uyanmak insana ayrı bir haz verir.
varacağınız yere karayolu yolculuğuna göre çok daha kısa ulaşmanızı sağlayan yolculukdur.Ondan kelli ekstra hiç bir özelliğini görmedim.
p.tesi günü ilk defa bineceğim için daha 2 gün olmasına rağmen yusuflamama neden olan olay.
rötar, bavul bekleme, bilet-kimlik gösterme bölümlerini saymazsak nimettir.
istenilen şehre 1 saatte varmak, o rahatlık bağımlılık yapar.
artık zikselerde otobüse binemezsin, çin işkencesi gelir.
Business class uçmanın inanılmaz pahalı olduğu ulaşım biçimidir.

Uçaklarda sınıf ayrımı değilde fiziksel duruma göre yerleşim ve koltuk planı yapılması gereken bir yerden bir yere taşınma halidir.

3 saat öncesinden havalimanına gidip ( yurtdışı uçuşlarda) exit seat (acil çıkış önü) alabilmek için emek verilen ulaşım tipi, eğer çıkıstan yer alınamamıssa uyuşuk ayaklar için sızlanarak geçirilen ulaşım halidir.
ereksiyondur; kalkar, uçurur ve iner. ''bulutların üzerinde gezdirir''
türbülansların renk kattığı rahat yolculuk biçimidir.
kalkışta, oturduğunuz yerden midenize önce hava pompalanıp sonra o havanın vakumlandığı hissini yaşatan yolculuktur.
insanları asık suratlı ve kibirli yapar.

69 liraya herkes kendini lord sanıyor anasını satayım.
güncel Önemli Başlıklar