1. 1.
  ilkokul türkçe derslerinde komposizyoncu füsundan nasibini almamış yazarlardır.

  tamam iyi hoş, süper yazıyosun hocam. biz de arada gaza geliyoruz, yazıyoruz hayvanlar gibi, kimi zaman aşık olduğumuz kız için ağlama duvarıymışçasına döşeniyoruz, kimi zaman siyasal düşüncemizi açıklamak, hayvanlar gibi yırtınmak zorunda kalıyoruz.

  evet, dediğim gibi bunu herkes yapıyor. ama arkadaşım niye paragraf yapmıyorsun? hani bize eziyet olsun diye mi anlamıyorum ki? bi yazıyı okumaya başladıktan sonra da bırakamıyorum, ama o kadar uzun gözüküyor ki, o başlığı okuyan insanların yarısı o yazıyı okumuyor. bi de işin içine imla hatalarını da karıştırırsan, aman aman. fatih terim'in ingilizce basın açıklamasına dönüyor olay.

  diyeceğim şudur sayın yazarlar. hıncal uluç, hatta taha akyol bile paragraf yaparken, sizin yapmamanız beni üzüyor. isterseniz kelimeler arası bir satır boşluk bırakın sayın özdil gibi, ama yazınızı okunur bir hale getirin. okuyacam derken götümü çatlattım geçen annem porseleni düşürdüm sandı.

  ayrıca
  (bkz: sık yapılan imla hataları)
  (bkz: faq)
  9 -4 ... kacak dovusen ayi
 2. 2.
  (bkz: giriş gelişme sonuç)
  2 ... ecayip heyvanlara benziyirsen
 3. 3.
  genelde okunmadan geçilen yazarlardır.

  uzun yazı başlı başına bir meziyet değildir, adabında yapılmadığında salatayı andırır ve tatmak için en ufak bir heves duymazsınız.
  4 ... karin
 4. 4.
  bir solukta düşüncelerini yazıya dökme çabasında olan yazarların, buna bende dahil, abi hemen yazayım da arkadaşlarla paylaşayım modundan kurtulamayıp, hem okuma şevkini kıran, hemde gözümüzde büyütmemize neden olan yazar yanlışlığı. *
  ... sokaklambasi
 5. 5.
  Met'in olması gereken yazardır.
  1 ... paladinden kacan skirmish
 6. 6.
  sanırım derin bilgi birikimlerini insanlara aktaramayan yazarlardır.
  1 -2 ... imparatoro
 7. 7.
  (bkz: serim düğüm çözüm)
  1 ... sureklibirseydusunenadam
 8. 8.
  okunmazlar.
  ... skinnyman
 9. 9.
  yazıların kısa ve öz olması, okur için tercih sebebidir.
  (bkz: uzun ama etkisiz)
  ... eymen senkal
 10. 10.
  kendisinden başka kimsenin okumadığı yazarlardır.
  1 -1 ... serpio