bugün

Benim tırnaklarım kesmek bana gore değil.
erkekleri çirkin yapan detaylar kısmına kafadan giriş yapacak olan şeydir. kadınları bilmem bakımını yapana yakışabilir ama bizde hiç gitmiyor..
bir de oje sürüldü mü tadından yenmez.
Bazı kızların abarttığı şey.
kaşık gibi yapmanın anlamı ne?
Ya siz evde hiç mi iş yapmıyorsunuz?
Tiksiniyorum.
aslında pek sevmiyorum ama telefonun arkasını açarken lazım oluyor.*
eller yıkandığı ve tırnak fırçası kullanıldığı sürece hijyenik de olabilen tırnaktır.
oje sürerek ve asetonla temizleyerek geçen bir yaşam...

boşa zaman yeme durumu.

her şey kararında güzel.
göz oymada üstüne yoktur.
uzunluğu aşırı da uzatacak kadar abartılmamak koşuluyla, güzel ve bakımlı ayakları çok daha çekici hale getirebilir.
uzmanlığımı konuşturma vakti gelmiş.

ilkokul dönemimde ellerimin üstüne düştüm ve iki elimde de işaret ve orta parmağımın tırnaklarında deformasyon mevcut. tırnaklarım kalkmıştı, içine toz toprak dolmuştu. doktor kökünden kopmadığı için çekmedi uzadıkça düzeldiler.

bundandır ki; tırnaklarımı kısalttığımda tırnak çevreleri iltihaplanıyor. şişip dokunulmaz bir hal alıyor parmaklarım. yani kısaltmak benim için bir seçenek değil. kazara kırılırsa da yağlı ballı çeşitli kürlerle hızlıca uzatmaya çalışıyorum. estetik kaygısı değil can acısı yani. gerçi parmaklarım kısa olduğu için uzun tırnak benim için hoş bir görüntü sağlıyor. bence.

uzun tırnak kullanan kadın ve erkekler el sağlığı için tırnaklarına daha fazla özen gösterir. zorunluluğa dönüyor bir zaman sonra aslında. şimdiye kadar uzun tırnaklı ve pis eller görmedim. kısa tırnaklı içi kir pas dolu eller daha çok görülüyor bence.

kalabalık bir yerde yemek yapacağım zaman maalesef tırnaklarımı kesiyorum. beni az çok tanıyan insanlara yemek yapacaksam eldiven kullanıyorum. misal; hamur yoğurmam lazım birazdan, eldiven takıcam. çünkü temiz olduğuna inansan dahi tırnak üstünde bakteri mevcut. eldiven diye bir şey varsa kullanılmalı. sadece uzun tırnaklılar değil herkes kullanmalı. lokanta mutfaklarına bir girin orada kısa/uzun tırnağa gelmeden önce neler neler dönüyor.

taharet mevzuatında ise g.tümü tırnaklamıyorum ben ya, yapan varsa bilemem. antibakteriyel sabunlar mevcut bunun için. ondan da kullanıyorum.

arz ederim.
Hemcinslerimden bazıları bunu aşırı sevde de hoş olmayan durumdur.

Pislik yuvasıdır o tırnakların içi. Bazen koyu renk oje sürünce o pislikler görünmüyor. Kusucam şimdi.

Pis pis gezmeyin.

Edit: titiz olanları tenzih ederim.
Tırnak makasina sığmayan tırnak.

Ben biraz uzattım tırnak makası kesmedi uzun geldi eni boyu bu pençe tırnaklı kızlar nasıl tırnak makasiyla kesiyor sigmaz ki.
Serçe parmağa yakışır.
Acayip tiksindirici moda. Hakikaten nasıl yemek yiyorlar anlayamıyorum. Cidden çok iğrenç duruyor ya.
acele bir şekilde ince çorabı ayaktan geçirip yukarı doğru kaydırırken dört parmağın birden haşırttt diye çorabı delmesine neden olan tırnak türüdür. ne çok acı var tanrım.
mutfakta hoş görülmeyen şeydir.
Pislik yuvası, kızlar yapmıyın ya :(
Görmeye katlanamadığım şeylerden biri.
Duvardaki izlerin sebebidir. Birbirimizi kandırmayalım şimdi, hadi.
Çoğunluğu vurdurur.
Azınlık meyil gösterir.
dikkat edildiği muddetce çoğu elden temizdir.
Gereksiz ve estetik dışıdır. Kızlardaki uzun tırnak sevdası o kadar saçma boş geliyor ki bana. kısa tırnağa oje sürseniz çok daha hoş duruyor.
Birde bunların hamur yoğuranı falan var. Allah'ım tam bir skandal. Düşünmek istemiyorum. Lütfen takma kullanın yemek yaparken çıkarın.
Özür dilerim. Defaatle özür dilerim ki, uzun tırnak hiç hoş değil.

Uzun tırnaklılığı kim yaygınlaştırıyorsa, hakkım helal değil.

Ya ben erkek adamım 1 günlük sakaldan imtina eden amcalar gibi, 1 günlük tırnağıma bile tahammül edemiyorum.

Çok kötü, çok çirkin, çok kirli geliyor bana.

Suratıma aşık olacak, ah canım yazık hanımefendisi, asla uzun tırnaklı olamaz.

Kusura bakmasın, küstahlık veya zorbalık, o tırnaklar kesilecek.