bugün

menemen - yeni garaj hattinda bir adet bulunan, dolmusta bir suru insan olmasina ragmen on koltukta, yani yaninda, oturan bana bir dal da sigara ikram etmis ve icmeme izin vermis, hayat hikayesini kisaca ozet gecmis, tekrar dolmusuna denk gelsem de, sag seritte saatte 50 kilometreyle yolculuk ederken bizi gecen diger dolmuslari sayabilsek dedigim dolmus soforudur.*
anlattigina gore kendisi bir ara denizcilige merak sarmis, tekne falan almis. basina bir suru is acilmis, bir suru seyle ugrasmis, izin icin, tekne icin falan. indirememis uzunca bir sure denize, daha sonra bu basindan gecenleri bir kitapta toplamaya karar vermis ama kitabi yazarken "ulan ben simdi bunu yazarsam, millet denizcilikten sogur, ben en iyisi yazmayayim" diyerek dolmus hattina tekrar geri donmus, the beatles'dan, led zeppelin'den, bob dylan'dan dem vuran, nacizane dosttur.

not: entry sadece yazari ilgilendirecek derecede subjektif degil, cunku o adam yillara mal olmus, menemen-yeni garaj hattinin kullandigi yollardaki cukurlari dolduran cimentoya elinin imzasini basabilecek super bir adamdir.
(bkz: sübhanallah kardeş ibretlik bir paylaşım)
güncel Önemli Başlıklar