1. 1.
  uzun süre telefon elden düşmez,yemeden içmeden kesilirsin ama artık yapabilecek bişey yoktur.ilişki bitmiş hatta karşı taraf yerine birini bulmuştur bile belki de...
  bu duruma düşmemenin en güzel yolu kimseyle uzun süre takılmamaktır.
  5 ... phantom
 2. 2.
  kısa süreli ilişki sonrası yaşanan depresyondan pek de farkı olmayan durumdur.ne anlar vardır ömre bedel..
  3 -1 ... cho
 3. 3.
  bir ilişkiden arta kalan buysa bitmesi kayıp degil kazançtır dedirten durum..
  3 ... illegand
 4. 4.
  bir şişe şarabın dibi hiç görünmez..kalabalığın ortasındaki kral, artık cırılcıplak kalır öylece..kalbinedki çukur yastıgındaki gibi kolay kapanmaz..yarına kavuşmak istemez gece..diptesindir sondasındır..
  4 ... ağıt
 5. 5.
  bu depresyonun başka bir türevi daha vardır ki bir hayli netameli ve duygusal göndermeleri olan bu başlığa öküzlük yapmış olmak pahasına yazmaktan kendimi alamayacağım.

  malumunuz her on erkekten en az yedisi hayatının hiç olmazsa bir döneminde abazalıktan muztarip olmuştur (burada abazalığı cinsel açlıktan ziyade sevgiliden yoksun olma durumu olarak kullanıyorum). yıllar önceki unutulmaz maçları pozisyon pozisyon hatırlayacak kadar milimetrik olan erkek hafızası iş abazalığa gelince son derece unutkanlaşır. erkek milleti kendine bir sevgili bulmaya görsün o ahlarla vahlarla, ah ulan ahlarla geçen abazalık günlerine bir sünger çeker ve o günler bir daha hiç geri gelmeyecekmiş gibi, ağustos böceği misali sevdiceğiyle gününü gün eder. hele bu ilişki uzunca bir süreyse sanar ki ömrünün sonuna kadar elinin altında bir hatun hep olacak. ama hayıııır!!

  kazın ayağı hiç de öyle değildir sevgili sözlükçüler. ilişki biter, günler üzüntü, geçmişle hesaplaşma, ağlaşmayla geçer. ama hayat devam etmektedir ve bir noktadan sonra erkek hayatında biri olsun ister. günler daha da geçer, uygun birileri bulunamadıkça hafiften paniklenir. yok ulan denilir, buluruz birileri denilir ama geçmişin o dehşet dolu abaza günleri korkunç flash backler eşliğinde zihne üşüşmeye başlamıştır artık. sevgilisiz geçen her yeni gün daha da acı verir. bataklık misali çabaladıkça kızlardan uzaklaşıldığı hissedilir. panik yerini bezginliğe bırakır, durum kabullenilmeye çalışılsa da pek kolay yüzleşilecek gibi değildir. artık uzun süreli ilişki sonrası depresyonu kaçınılmazdır.
  2 ... profesor bonbon
 6. 6.
  kısa süreli ilişkilerle aşılabilecek durum...
  2 ... gazoz_kapagi
 7. 7.
  erkeklerin yeni sevgililerini bunaltmak için sık sık kullandıkları,dünyanın en büyük acısını yaşamış gibi abartarak gözünüzün içine soktukları depresyon çeşidi.

  edit : anında eksi oy aldı *
  5 -3 ... j butterfly
 8. 8.
  ilişkinin uzunluğuyla depresyonun şiddeti doğru orantılı olan depresyondur.

  (bkz: depresyona girmek için bahane arayan insan modeli)
  1 -1 ... yanliz cowboy
 9. 9.
  ilişkiye ve birlikteliğe olan inancın sarsılmasıyla gelen mutsuzluk.
  4 ... truthurts
 10. 10.
  bütünüyle olan alışkanlıklarınızdan bir anda uzak kalmanızdır, tek iyi gelir şey yalnızlıktır bu durum kimi zaman çok iyi, kimi zaman da tavsiye edilmecek bir ilaçtır.
  2 ... no promise