bugün

veren kişi "emeğe saygı" dese de yaptığı dangalaklığın daniskasıdır. entrynin içeriğini bilmeden sırf uzun yazdığı için vermiştir şukelasını. yani adamın düşüncesi zerre .ikinde değildir. belki adam sövüyor sana. okusan ölür müsün?? otun önde gidenidir bunlar.
ilkokul hayatı boyunca okudugumuzu anladık mı sorularına mantıklı cevap verememiş,okuduklarını anlamadan, eski deneyim veya eş dost ilişkilerine göre oy veren yazar.
her uzun entry iyi olacak diye bir kaide olmadığına göre sırf bu yüzden artı oy vermek sacmadır.Bu şahıstan çok kısa entrylere de okumadan oy vermesi beklenilebilir.
haticeye değil neticeye bak lafını hatırlatır.
(bkz: uzun entrylere okumadan sukela vermek) *
bu başlık altında 1 ve 5 nolu entrye artı oy veren yazarın yaptığı akılsızca hareket..

"herif amma yazmış be abi, yazık o kadar uğraşmış" sesleri altında yapılır bu eylem..
(#218282)
uzun entryi okumadan
-bayağı yazmış bu diyerek
-heralde iyi şeyler yazmıştır diye düşünerek iyi oylamak.
emeğe saygı demektir...
entrynin içerisinde anasına sövseler haberi olmayacak insanların yaptıkları eylem.
oylamanın ne demek olduğunu tam olarak kavrayamamış sözlük yazarları statüsündeki bünyelerin yaptıkları eylem.
hiç oy vermemekten ve tepkisiz kalmaktan daha iyi olduğunu düşündüğüm eylem.
türksün dimi ?
(bkz: uzun yazdıgına göre güzeldir bu)
ayrı başlık açacaktım ama varmış yazalım madem..
ben de veriyorum artı arada.. ama şimdi, bu başlıkta şu ana kadar yazılmış entrylerin yarısının yaptığı gibi sıçmayın ağzıma hemen, bir kulak verin.. sonra hak da vereceksiniz.. en son da artı oy verecekseniz.. kralı olacacağım buraların..
ne diyorduk, hah.. yani ''ulan zaten sözlükte uzun entryler okunmuyor diye dert yanıyoruz, bu dallama çıkmış bir de özel yazı yazıyor bu soruna destek veren.. skertelim bence..'' kalıbına girmeden önce bir de benim gibi düşünün.. şu ana kadar bu başlıkta yazılan entrylerin diğer yarısı, ilk ağza sıçan yarısına karşı sav getiren entrylerin sahiplerinin kafasında da değilim ben, meleklik olsun diye vermiorum artıyı.. hak edildiğini düşünüyorum.. okumadan nasıl düşünüyorum bunu, şöyle..

kardeşim geziniyorum sözlükte.. birden karşıma bir başlık çıkıyor.. 'ondokuzuncu yüzyılda fransız egzistansializmi' diye.. misal veriyorum bakmadım 50 karaktere falan.. altına da adam döktürmüş de döktürmüş belli.. bu akımın öncüleri, kurucuları, takipçileri, eserleri, esasları, getirilen yorumlar falan hep yazarın kendi öz ifadeleriyle taşınmış sözlüğe.. e benim bunu anlamam için manyaklar gibi hiç ilgilenmediğim bir konuyu saatlerce okumama gerek yok.. adam öyle bir yazmış ki başlıktaki tek entry kendisininki olmasına rağmen sağda çıkan ve benim 'sayfayı aşağı-yukarı indirme aparatı olan çubuk' diye adlandırdığım ama illa ki bilgisayar terminolojisinde daha kısa bir adı olan çubuğa bakınca, başlığın olduğu sayfada 25 entry, hatta ve hatta bir hata oluşmuş da 75 entry var gibi geliyor insana..
ama konuyla ilgilenen için bilgilendirici bir kaynak olduğu da aşikar.. amacına hizmet etmekte yani, sözlüğü ileri götürüyor.. e akıl sağlığım yerinde olduğu için yazıyı okumadım, artı vermeyim mi şimdi bu yararlı emeğe?..
veya tam tersi de olabilir.. 'basketbol' başlığının altına, oyunun bütün kuralları özenerek yazılmış, atıyorum.. üzerinize afiyet parke görmüşlüğüm var, biliyorum kuralları haliyle.. ama adam benim de aklıma gelmemiş bir hizmet sunmuş sözlüğe, son derece pratik bir kullanımı olan, emek harcanmış bir bilgi girmiş.. bir daha mı öğreniyim ben şimdi artı vermek için steps nedir, nasıl yapılır diye?
ben veriyorum kardeşim bu tarz entrylere artı.. hiç de okumadan.. asıl kötüsü eşşek kadar entryi okumadan eksi vermek.. ona da başka bir başlıkta değiniriz artık, baksana açacak başlık kalmamış.. hepsini parsellemiş herifler..
(bkz: #3164781) okumadım ama bu kadar yazdığına göre bir bildiği vardır.
emeğe saygıdan olsa gerek.
teraziyi boş geçmeyen, rep veren yazar davranisidir. bir tesekkuru cok gormez yazar kardesine...*
uzun yazılı kağıdını okumayıp iyi not veren hoca davranışına benzer davranıştır.bünyede, üşengeçlik yaratıp 'başı iyi lan devamı da iyidir heralde' izlenimi uyandırmıştır.
al sana artı verdim, susta motorun soğusun demektir. kısa yoldan!