1. 1.
  anlatım niteliğini uzadıkça tehlikeye sokan ,okuyucuları sıkan fakat doğru kurulduğu takdirde tadından okunmayan zeka pırıltılarıdır...
  4 ... white pages
 2. 2.
  uzun cümle kurmaktan ziyade cümleleri birbirine bağlamak ve aynı şeyi iki kere tekrarlamadan seri şekilde cümleleri sıralamak zeka işidir.uzun bir entry yazıp aynı kelimeleri evirip çevirmek zeka pırıltılarına sahip bir yazar olduğunu göstermez...
  2 -2 ... aquantass
 3. 3.
  kesik kesik, anlamsız, tutarsız, bütünlüğü olmayan kısa cümleler kurmak yerine, hiçbir anlam bozukluğu olmayan, söylenmek istenen şeyi detaylandırarak anlatan, başı ile sonu uyumlu, cümlenin öğelerinin doğru yerleştirildiği şekilde kurulan uzun cümle, kişinin sahip olduğu kelime hazinesi, hayata bakış açısı, genel kültür, kelime oyunları ve zeka ile mümkün olan, birçok kişinin beceremeyeceği, sadece azınlığın becerebildiği bir kelime oyunu sanatıdır.
  3 -2 ... asiti kaçmış kola
 4. 4.
  bugün bakkaldan bir tane yumurta olmayan kırmızı top, iki şişe kapağı açılmamış cola, üç tane üstü sütlü altı karamelli çikolata, 4 tane çiftlik yumurtası yumurta, 5 tane taze, sıcak somun ekmek, 6 tane ülker çokokrem bisküvi, 7 kilo adanadan ihraç karpuz, 8 tane hohlayınca ağzı mentol kokturtan sakız alacaktım ki param yetmedi örneğiyle aslında cümlenin uzunluğunun değil içeriğinin zekayla alakalı olduğunu düşünerek karşı çıktığım fikir.
  2 -2 ... kanun hükmünde kararname
 5. 5.
  üniversitede edebiyat dersi hocasının bizlere "üniversiteye gelmiş bir öğrencinin en az 18 kelimeden oluşan, anlamlı cümleleri kolayca kurabilmesi lazım" sözünü hatırlatan başlık.
  -1 ... gonulcelen
 6. 6.
  (bkz: değildir)
  5 -2 ... deep
 7. 7.
  uzun cümle kurmak zeka ürünüdür demekle zekanın sadece bir basit yetenekle ölçülebilmesi hakaretinden başka herhangi bir eylemde bulunulmamış olunmasından dolayı önerme sahibini tehlikeli sularda seyrusefere çıkarmış olan iddia. (aha oldu)
  1 -1 ... benn v2
 8. 8.
  tanzimat yazarlarının dünyanın en zeki insanları olduğunu karşılıyan önerme.***
  ... devodevil
 9. 9.
  uzun bir cümleyi kısa bir cümleye sığdırmak süper zeka ürünü olmalı o halde. evet.
  3 -2 ... alyowerlak
 10. 10.
  zekayı gerektirir ama bence asıl bunu ortaya çıkaran duygu kişinin anlatmak istediğinde eksik birşey kalmasını istememesi ve bunu o bir cümleye sığdırmak istemesidir yoksa uğraşırlarsa salaklarda uzun cümle kurabilir önemli olan güzelini kurmak.
  ... the longest journey