1. 1.
  gereksiz olduğunun ispatı için;

  (bkz: entrylerdeki 90 karakter sinirlandirmasi)
  (bkz: 90 karakteri doldurmak icin sacmalamak)*
  2 ... redwinemania
 2. 2.
  desteklenmesi gereken kampanyadır.
  lakin sırf uzun cümle kurmak için kasılmamalı. aslında sırf yazmak iin yazılmamalı. eğer içimizden geliyorsa yazalım. eğer bilgimiz varsa ve yazacaklarımız birilerinin işine yarayacaksa, fikir zenginliğine katkıda bulunacak ve okuyanı gülümsetecekse yazalım.
  yoksa lütfen şu türden entıriler yazmayalım:

  başlık: kabak çekirdeği
  entıri: geçen gün yediğim ve boğazıma kaçıp, beni az kalsındı öldürecek yiyecek.
  3 ... zehiri alınmış kobra
 3. 3.
  (bkz: artik kisa cumleler kuruyorum) **
  1 ... witch
 4. 4.
  yapabileceğimi zannettiğim bir konu olsa da yine de bazı tereddütlerimin olduğu, ancak uzun vadede bu yeteneğimi daha da geliştireceğime inandığım, hatta bu konuda benim gibi düşünen yazarların da olması durumunda bunun bir kampanyaya da dönüşerek derli toplu şekilde beraber hareket ederek başarılara ulaşacağımıza inandığım ama bazı arkadaşlarımızın uzun entry girmek konusunda tepkilerinin de oluşabileceğini şimdiden düşünerek normal karşılayabileceğim kampanya veya kampanya niteliğinde ortak tutum veya eylem.
  3 ... arcadian
 5. 5.
  bak ben bukadar yazdım da ne oldu,diye başlayan ve satırlarca süren ve uzadıkca anlamsızlaşan kasış cümleleridir.içinde her konuyu bulabilirsiniz.az daha uzasa ansiklopedi olmaya adaydırlar.
  ... kara murat
 6. 6.
  bir şairin kitabına 'olum bunda bir şey yazmıyor' demek kadar saçmadır bir insandan nasıl cümle kurması gerektiğini istemek. burada sırf 10 a4 sayfası(12 punto ile) uzunluğunda yazıyla da bir şeyi aktarabilir, tek cümle ile de bunu belirtebilir bir insan. zaten ulaşması gereken bir yere ulaşabiliyorsa bir sıkıntı da yoktur.
  ... mavinin sonsuz tonu