1. .
  geçmek bilmeyen cumadır. saatlerin daha yavaş ilerlediğini tahmin ediyorum.
  1 ... desifreolmusdisiuuser
 2. .
  tatile çıkmanın heyacanı bir yandan yeni bir yer görmenin heyacanı bir yandan insanın içini gıdıklayan aynı zamanda uyutmayan cuma'dır.
  -1 ... kuntayi kinteleyen adam
 3. .
  çocukluğunuzda "karne günü" yaşadığınız tatil sevincini size yeniden yaşatacak cuma'dır efenim. gün sonunda tıpkı önlük ve yakanızdan biran önce kurtulmak istediğiniz gibi gömlek ve kıravatdan da kurtulmak istersiniz, bir şeylerin ters gitmemesi için dua etmekten kendinizi alamazsınız.
  1 ... arpaci kumrusu
 4. .
  bir koltuğa oturup, o anki psikolojik durumu ne olursa olsun, insanın geride bıraktığının muhasebesini yaptığı gün. son kez işe gitmeden önce, bu günü hayırlısıyla atlatmayı ve tatil planlarını düşünür. vefasız ve değerini bilemeyen eski dostlarını, patronuyla giriştiği zam tartışmalarını ve önündeki uzun tatili senaryo olarak kafasına yazar. yalnız kalmak ister, resmi kıyafetlerin, yeşil saçlı elf kızı resimlerinin ve otoritenin arkasına gizlenmiş yabancılara kafasını kaldırıp bakmak istemez, işine konsantre olamadığından zaman zaman uyarılır, en uzun cuma günüdür yaşadığı. nihayet, saat 6' ya geldiğinde, buz gibi suyu başından aşağı dökercesine içer, yaşına bakmadan sevinç çığlıkları atar, hatta karnelerini almış evine giden çocuklarla horon tepmek ister, yorgunluğu onu zorlasa da, o kendini zorlar ve deniz kıyısında, hoş bir kafede, güzel bir sinemada, dolu zamanlara inat boş zamanlarını harcar.
  (bkz: yaşasın tatil)
  1 ... legend of the stranger
 5. .
  devamı için ;
  lütfen (bkz: uzun bir tatilden sonraki ilk pazartesi)
  ... cnnturk
 6. .
  (bkz: onucuncu cuma)
  ... mulayim
 7. .
  "hacı bugün serbest kıyafet değil miydi ya?" diyerek kariyerinizin de son gününü yaşamanız olası tabi *
  -1 ... burock_
 8. .
  insan`ın huzur dolu olduğu gündür.. içi içine sığmayacak $ekilde bitmesi beklenir.. ve ver alini maldiv adaları!
  ... che guevara