1. 1.
  kafa karıştıran saçma olaylardan biridir. müslüman bir astranot uzaya gittiğinde gerçekleşmesi muhtemel olaydır, eğer ki bu astanot türk olursa, ki bu pek te muhtemel değildir, zamanı ayarlayamayacağından açlıktan öleceği neredeyse garantidir.
  2 ... fewzi1907
 2. 2.
  belli bir mesafe yol gidecek kişi seferi sayılır o yüzden oruç tutmasıan gerek yoktur ama ramazan ayından sonra kazasını tutması gerekir. Bunu yapanı hiç görmedim oda ayrı bi mesele.
  1 ... fatal
 3. 3.
  yapmasi gereken sey oradan cep telefonuyla ayse ozgun ve benzeri progamlara canli telefon baglantisi kurup y.nuri ozturk,zekeriya beyaz'a usw. bu konuyu detaylariyla sorup, y.nuri ozturk'ten azarini isitip, zekeriya beyaz tarafindan uzayda cinsel iliskiye girmeden iftar yapmasi salik verilmesinin ardindan gonul rahatligiyla orucunu tutmasidir.Allah kabul etsin
  -1 ... ayseciginalpellayadoyduguan
 4. 4.
  (bkz: houston top patladı mı)
  -1 ... antilopyawrusu
 5. 5.
  iftar vakti gelip çattığında susuzluğu gidermek için havada uçuşan su partiküllerinin ardından ağız açık biçimde koşturmakla sonuçlanacak olay.
  ... spartakus
 6. 6.
  gerçekleşmiştir. malezyalı 2 astronot ramazan ayında uzaya gönderildiği için uzayda oruç tutmuşlardır. hatta mekke'nin yerini bulup namaz dahi kılmışlardır.

  --spoiler--

  Malezyalı din görevlileri önümüzdeki ay uzayda ilk oruç tutacak Müslümanların Malezyalı astronotlar olacağını ümit ediyor.
  iki Malezyalı aday, bir doktor ve bir askeri diş hekimi, 10 Ekimde başlayacak 11 günlük uzay görevinde yer almak üzere Rusyada eğitim alıyorlar.
  Daha önce Müslüman astronotlar uzaya çıkmıştı ama hiçbiri Ramazandaki oruç vaktine denk gelememişti.
  Malezya islami Geliştirme Bölümünden Anan C.Mohd, astronotların uzayda oruç tutabileceğini ya da isteklerine bağlı olarak Rus Soyuz uzay mekiğinin dünyaya dönmesinden sonra oruçlarını tamamlayabileceklerini söyledi.
  Anan C.Mohd, Oruç tutmayı tercih ederlerse bizim için muhteşem olur. Uzayda oruç tutarsa astronotlarımızdan biri, bu tecrübesini dört gözle bekleyeceğiz. Eminim ki heyecan verici ve nefes kesici bir deniyim olacaktır diye konuştu.
  Anan, uzayda iftar vakitlerinin uzay mekiğinin fırlatılacağı yer olan Rusya nın Baykonur uzay üssündeki vakte göre ayarlanacağını bildirdi.
  17 Eylül 2007 tarihinde haber servisi tarafından · Kategorilenmemiş başlığı altında yayımlandı.
  http://www.gazeten.com
  --spoiler--
  ... wump r
 7. 7.
  Herhalde seferi olduğu için geldiğinde kaza etse de olacaktır. Yine de bir bilene sormak lazım.
  1 ... liverpoolmlt
 8. 8.
  imsak ve iftar vakitlerinin kaçta olacağı bulunamayacağından yapması zor bir ibadettir. en iyisi riske girmeyip kazaya bırakmak ve dünyada tutmaya devam etmektir.
  2 ... empiree
 9. 9.
  sen 2 saatlik yola gidip seferiyim dediğinde oluyor da adam uzaya gitmiş seferi olmasın mı?
  ... arnavut cigerzanager