bugün

ne gunesi ampul o.
Hayret edilecek durum, kimse "Allah'ın hikmeti, hadi lan ateyizler bunu açıklayın" dememesi şaşırmaya vesile olmuştur.

Edibüdü: haaa...
Anladım, deprem oldu ya; düşen uçakta ateist bulamazsınız gerçeği.
Ozon tabakasını delmiştik ya, oradan uzaya oksijen kaçıyor olabilir.
hep dış mirakların oyunu bu.
uzayda oksijen yok, güneşte var.
cevabı çalı çırpı ile hede.
Süper bir sorunsaldır kesinlikle hak veriyorum. Haydi amerikanya bunu da açıkla.

(bkz: hani şekilsiniz ya)
Bütün insanlar toplansa ellerinde her şey mevcut olsa bile yine de daima yanan bir güneş yapamazlar.
kendim sordum kendim cevablıyorum.

güneşte oluşan hadise kimyasal değil. yani bildiğimiz oksijenle birlikte yanma değil. güneşin %73 küsurluk kısmı hidrojen elementinden oluşuyor. bu hidrojen elementlerinin çekirdekleri birbiriyle radyoaktif tepkimeye giriyor. sonuçta helyum ve yoğun miktarda enerji ortaya çıkıyor.

bu işlemlerin tamamına da füzyon deniyor.
Kimyasal reaksiyon degil çünkü. Nükleer reaksiyon. Yani yanmıyor patlıyor. Güneşte durmadan nükleer patlamalar oluyor.
çıra ile tutuşturuyorlar. içi sizi dışı bizi yakıyor.
Yanmıyor ki.

Ampül o.
doğalgaz var.
Içten yanmalı ve 2 zamanlı olduğu için. Gundüz ve gece.
an itibariyle akla gelen sorunsaldır.
Ateyiztlerin ve müminlerin açıklayamadığı ibretlik olay.
füzyonla.
Izmirli kizlar gibi.
Öncelikle Güneş’te gerçekleşen reaksiyon kimyasal değil, dolayısıyla yanma değil. Güneş, içinde %73,46 oranında bulunan hidrojen (H) elementinin radyoaktif tepkimesi sonucunda ısı ve ışık yayar.

Ayrıntıya gelecek olursak hidrojen (H) elementi çekirdekleri birleşirse çekirdek tepkimeye girdiği için bu olaya radyoaktif tepkime denir. Bu sırada ortaya helyum (He) atomu ve enerji çıkar.

Güneş Tepkimesi

Bu sırada kütle kaybı meydana gelir. Kaybedilen kütle enerji olarak açığa çıkar. Kaybedilen kütlenin ne kadar enerjiye dönüştüğü ise Einstein’ın ünlü formülü E = m x c2 ile hesaplanır.

Bu bir birleşme/kaynaşma yani füzyon reaksiyonudur. Güneş üzerinde bu olay milyonlarca yıldır doğal olarak gerçekleşmektedir. Güneş “yanar” ifadesi büyük bir kavram yanılgısıdır. Güneş yanmaz fakat büyük bir radyoaktif reaksiyon içindedir.
Çırayı çok koymuşlar.
kim milyoner ister yarışmasında maydonoz sorusunda elenen kızı aklıma getiren başlık.

youtube'da bütün yorumcular hunharca cevabın d olduğunu yazıyordu ve kıza cahil diyordu.
Oksijen değil çünkü kat kaliroferi var ay ile ortak kullanıyorlar.
atom bombası gibidir yanması için oksijen gerekmez.
Hidrojen ve helyum.atomlari sayesinde.
Nükleer tepkime. Füzyon.

(bkz: gecenin ciddiyeti)
Tabiki de cevabı bellidir (bkz: recep tayyip erdoğanın icraatları)