bugün

wikileaks belgelerinde geçen, cumhurbaşkanı abdullah gül'ün obama'ya yazdığı mektupta belirttiği rica.
rezilliğin bu kadarı...
pes.
http://haber.gazetevatan....-goturun/350513/30/Manset
(bkz: makina soğuk)
hala türk astronot gitsin'i tartışıyoruz. ayol tüpçüler bile artık uzayda dolanıyor. aygaz melodisini tüm fezaya dinletiyorlar. falan filan. aşalım artık bunları. *
-Hüstın alooooovv. sesim geliyor mu?
+evet apollo devam et seni dinliyoruz.
-çiğnetme lan bana kerhaneci ne apollosu abdullah adım
+Durum raporu ver apollo.
-hocam bak şindi. Burda mavi kablo var. cızırtı ondan geliyor olabilir. kopardım cızırtı kesildi.
+Seni özleyeceğiz apollo. Seni özleyeceğiz abdullah. o kopardığın oksijen jeneratörüydü.
buna gerek olmadığını, üstelik bu boşbeleş işlerin imanlı insanlar tarafından kabul görmeyeceğini üstad necip fazıl kısakürek 1972 yılında yazdığı bir şiirle anlatmıştır.
(bkz: feza pilotu)
+1 bakanlık demektir.
o türk'ü açıkladılar.evet çok şaşırtıcı bir isim.recep tayyip erdoğan'ı göndereceklermiş uzaya.bir daha geri dönmemek üzere hemde.*

not:eğlendim.
rica minnet uzaya birini gönderip onunla övünücez mi acaba? asıl merak konusu bu.

(bkz: beterin beteri var)
(bkz: gönüllü olabilirim referanslarım var)
uzaya çıkmayı geçtim, kendi uydusunu yörüngeye fransızlar'a oturtturan devletin başındaki tipin ne menem boş beleş biri olduğunu ortaya koyan istektir.

yaaa, arkadaşım! halkı o kadar sikiyorsunuz vergilerle, madem uzaya adam yollamak istiyorsun bütçeden çalışmalara pay ayır. üniversiteler arası bir kurul oluştur. her şeyiyle türkiye'ye ait özgün bir tasarı ile gönder.

ama olmaaaaaaaaz! o dediğim uzun sürer. senin iktidarına yetişmez di'mi? rica minnet, pazarlıklarla nasa'ya bir yancı ver, o gitsin. sen de havasını at. yer miyiz?
(bkz: yetmez ama evet)
tamamen türk usulü yapılmış ricadır.
" hadi be hacı,araya sıkıştırıver bizden birisini . açıktan bi yüzlük çalışır sana .aman be abicim kırma güzel kardeşini."
bizi maymun eden rica.

malum adamlar yıllardır alışık uzaya gidip gelmeye, neredeyse su yolu oldu onlar için. sayın cumhurbaşkanının ricasına obama'nın "biz ilk maymunla başladık olum, siz de daha teknolojik (d)evriminizi tamamlayamadığınız için maymundan farkınız yok, marsa gidecek ilk insanlı uzay aracında sizi kullanabiliriz." şeklinde cevap verecektir.
neil armstrong'un ay'da attığı ilk adımın bir benzeri Türkiye ve türk insanı için gerçekleşmiş olurdu. bunun bizim için anlamını bile idrak edemeyecek kadar kifayetsiz insanların (çoluk çocuğun) bu konuyu tartışması abesle iştigaldir.

oraya gönderilecek astronot sadece bir pilot değil aynı zamanda bir bilim adamı olacak, yaşadığı deneyimlerini üniversitelerimizde gençlerimize aktaracak. sırf bunun bile ne büyük bir değeri olduğunu anlayamayan zihniyet yüzünden bütün bilim çevrelerinden kopuk yetersiz hocalardan ders alıyorsunuz.

sevinin gençler! bilimle uğraşmak yerine üniversiteye kimlerin giremeyeceğini tartışan, bilim kulüplerine öncülük etmek yerine ikna odaları kuran lise hocası seviyesinde koskoca profesörlerimiz var.