bugün

uluslararasi uzay istasyonu'nda gerçekleşen olay.

http://www.ntvmsnbc.com/news/447998.asp

- hilmi abi hela bozuldu, ben dışarda yapayım diyorum.
+ yok be oğlum, yapıver bir köşeye. koku yaparsa camları açarız ne olacak?
- abi tavana yapışırsa çıkarması zor olur.
+ bırakırız ya, yeryüzüne inince o kendi düşer.
- boka batma durumu olmasın abi?
+ batma olmaz belki ama boka yükselme durumu olabilir.
- çılgınsın. eheh
sahne 1

mekan: nasa müdürünün evi

saat: 03.13

zırrrrrr * zırrrrrrrr..zırrrrr..

müdür uykusundan zar zor kalkar. elini sağa sola değdire değdire telefonun ahizesini bulur ve telefonu açar.

- öhğğğmmmm. alooğğğ
+ efendim ben bilinmeyen cisimler araştırma bölümü başkanı george. bu saatte sizi rahatsız ettiğim için çok özür dilerim. fakat çok önemli bir durum var.
- öyle mi? nedir george?
+ efendim bilinmeyen bi cisim uzay boşluğundan dünyamıza doğru yaklaşmakta. tam olarak ne olduğunu belirleyemiyoruz. fakat seyir hızı çok yüksek. bu hızla devam ederse 2 saate kalmaz yeryüzüne düşmüş olur. ne yapmamız gerektiğinide bilmiyoruz.
- aman yarabbim. tüm birimlere haber ver george. 20 dakika içerisinde oradayım.
+ emredersiniz efendim..

sahne 2

mekan: nasa merkez üssü

saat: 03.38

- arkadaşlar şimdi elime geçen bilgiye göre birinci cismi takip eden ikinci bir cisim daha var. bu cisim ilkinden farklı olarak daha dağınık bir şekilde, bir sıvıymış gibi ilerliyor. ne yapmamız gerektiği konusunda bir an önce fikirler üretmeli ve faaliyete geçmeliyiz. fikri olan varsa söylesin.
+ efendim, bence nükleer başlıklı bir füze ile cisimleri atmosfere girmeden önce yok edelim.
* ben katılmıyorum bu fikre. bence cisimlerin ne olduğunu anlamamız gerekiyor. bu cisimler belkide insanlık tarihini değiştirebilicek cisimler. daha önce uzayda bu şekile sahip cisimlere rastlanmamıştı. ne olduklarını muhakkak anlamamız gerekir.
- buna bende katılıyorum.
/ bence bruce wils'i çağıralım. bi ekip toplasın sonra uzaya gidip o cisimleri yok etsin. arka fonda da aerosmith müzikleri çalsın.
- sen yarın sabah muhasebeye gitte ilişkini kessinler. soktuğumun salağı.
* bence uzayda bulunan apollo 69 ekibinden konuya ilişkin bilgi almalıyız.
- o halde hemen apollo 69 birimi ile bağlantı kurun.

sahne 3

mekan: nasa merkez üssü

+ efendim birimle bağlantı kuruldu.
- hemen bağlayın bana...

(astronotlardan biri dev ekranda görülür)

- yüzbaşı jack. uzaydan dünyamıza hızla yol alan cisimler var. bunların ne olduğu hakkında her hangi bir fikriniz var mı?
+ var efendim.

(tüm salon toplucana...aaaaahoooaaaaa..şaşırma efekti )

- o halde beni bilgilendirin yüzbaşı. bu cisimler nedir?
+ efendim yanımda görevli olan teğmen henry bir süredir kabız.
- ne?
+ kabız efendim. bildiğiniz kabız. bu adam üç haftadır sıçmıyodu. daha doğrusu sıçamıyordu. sonrasında tahmin edebilceğiniz gibi adam üç haftalık ihtiyacını bir anda gördü ve çıkardığı kol gibi boklar mekiğin tuvaletini tıkadı. şimdi mekiğin tuvaletini kullanamıyoruz.
- bunun konumuzla ne alakası var yüzbaşım.
+ anlatıyorum efendim. bizde bu yüzden tuvalet ihtiyacımızı uzayda gideriyoruz.
- yani?
+ yanisi şu ki; ilk yaklaşan katı cisim teğmen henry'nin sıçmış olduğu boktur efendim. adam hala kol böreği kıvamındaki çıkarımlarına devam ediyor.
- ya peki ikincisi?
+ ikincisi de benim dışkım efendim. bende biraz ishal olmuşumda üzerinize afiyet.
- lan sen şimdi bize bunların bildiğimiz bok olduğunu mu söylüyorsun.
+ evet efendim.

o sıra yandan biri müdürün yanına gelir ve:

* efendim başkan hatta.
- hay mına koyim. kim söledi lan başkana. bağla hadi bağla... buyrun sayın başkanım. evet sayın başkanım. yaklaşan bazı cisimler var fakat ne olduklarını bulduk ve tehlikeli bir durum yok...cisimler ne mi?.. bok sayın başkanım.. bildiğiniz insan boku..açıklaması çok zor başkanım. ben en iyisi size yarın sabah bir rapor olarak sunayım açıklamayı. emredersiniz sayın başkanım..bu arada sayın başkanım, bu boklar direk beyaz saraya doğru geliyor, kafalara dikkat. şaka mahiyetindeydi sayın başkanım. anlıyorum sayın başkanım..(telefonun ahizesi elle kapaılır ve) yüzbaşı mınıza koycam sizin. siz bi dönün dünyaya mınıza koycam...(sonra tekrar) anlıyorum sayın başkanım. emredersiniz efendim. küfür etmenize gerek yoktu ama böyleside güzel sayın başkanım....
insanlığın uzayın da içene edeceğini gösteren durum.
panige mahal verilmemesi gereken durum zaten yercekimsiz bir ortam oldugu icin diski poset icine hapsedilip posette ileri parmak ucu ile tepiklendigi durumda sorun cikmaz..
- salih abi ne va uzayda?
+ bok var
(bkz: uzaydan kötü kokular geliyor)
(bkz: kara deliklere bir yenisi daha eklendi)
(bkz: houston we have a problem)
(bkz: houston bana sıçacak yer bul lan allahsız)
yer çekimli ortamda sorun yaratmaz zira, bir torbaya yapar kenara koyarsın lakin, yer çekimsiz ortamda durduğu yerde durmaz meret, kelebekler gibi uçuşur gözünün önünde...

boktan bir durum vesselam...
(bkz: bir cisim yaklaşıyor efendim)
(bkz: sıçtık)
(bkz: başımıza bok yağacak)
(bkz: yörüngeye bok yerleştirmek)
Insanların mecazi anlamda sıçtığı durumdur. Şayet gerçekten sıçamazlar çünkü arada basınç farkı yoktur.
--haberden alıntı--
şu anda 3 astronotun bulunduğu istasyondaki Rus yapımı tuvalette...

--haberden alıntı--

abi siz manyak mısınız? adamlar öç almaya çalışıyor işte.
* selami olum hela bozulmuş
- la olum burda her yer hela, gir şu güç kalkanının arkasına kimse görmez seni
* eyvallah hacı
astronotların işeyip zıçamamak yüzünden idrar torbaları ve bağırsaklarının patlamasına neden olacak durum.
Ancak türk uzay mekiği murat x131 de görülebilecek olay.
insanoğlunun üzerine taş yerine bok yağması ihtimalinin olması muhtemel durum. insanlık çıktı çığrından kardeşim, bir uyarı gerek...
biz türklerde olması durumunda değişik diyalogların gerçekleşeceği hadisedir.
- hakkı abi, tuvalet bozuk, nereye şeytdirecez şimdik?
- lan oğlum be mekiği durdururum *, geç arka tekerleğe doğru çöğdürt gitsin.
- aklını seveyim be hakkı abi! *
+abi tuvalet tıkandı napcaz?
-ya olum biraz yaratıcı düşün ya
-sonsuz boşluktasın çık dışarı yardır, evrene 2-3 parça katkın olur işte. fena mı olur ?
+aa harbi o zaman ben dışardayım abi eser bırakmaya gidiyorum.
başımıza taş yerine bok yağması, yağmur yerine de sidik yağması durumudur. *
(bkz: içeri doğru sıçmak)
(bkz: houston we have a problem)
güncel Önemli Başlıklar