bugün

kınalı bebek şarkısının bestecisi.
Bir döneme damga vuran Uzay Heparı, 1994 yılında Demet Akbağ'ın arızalanan aracına motosikleti ile çarpmış; 11 gün süren bitkisel hayatın ardından hayatını kaybetmişti.

Uzay Heparı'nın eşi Zeynep Tunuslu, yıllar sonra çok tartışılacak açıklamalarda bulundu.

"Demet Akbağ keşke araba kullanmayı bilip yola çıksaydı ve kaza hiç olmasaydı. Bu talihsiz bir kaza değil, trafik kurallarının ihlaliydi.
Araba kullanmayı bilmeyen bir insanın panikleyip, kör noktada dörtlülerini yakmayarak beklemesi ile sonuçlanan bir şey. Maalesef Türkiye'de cezalar hafif oldukça araba kullanmayı bilmeyen insanlar bu tip kazalara sebep olacak.
Beni yıllar sonra televizyon programına çağırıp ,gözlerimin içine bakarak 'Oğlunun gözleri babasına benziyormuş. Umarım yaşı ve talihi benzemez.' dedi. 'Çok iyi tiyatrocusunuz, tebrik ederim' dedim."
sezen yıldız nilgün belgün gibi olgun kadınlarla takılan dönemine göre sanki herkesten 10 yıl öncesini yaşan bir adamdı.demet akbağın arızalı aracına arkadan çarpmıştır.bir süre komada kalıp ölmüştür.
babası yayla heparı
annesi eti heparı
oğlu kanat heparı
ailecek değişik isimleri vardır.
tanrım bütün bunları nereden biliyorum öldüğünde herhalde 7 yaşındaydım 2.sınıfa gidiyor olmalıydım.
bir çok şarkıdan bizi mahrum bırakmış olan müzisyen...
Yattığı kadın sayısının hesabı yoktur diye tahmin ediyorum o yakışıklılıkla.
kınalı bebek'in bestecisi.
en iyi parçası "kadınım" olan müzisyen.
ölümünden 4 yıl sonra doğmuş olmama rağmen çocukluğumda adı bir şekilde kulağıma çalınmış. Ve tabii alışık olmadığımız bir isim kombinasyonuna sahip olmasından mütevellit başlarda ben de kendisini bir insan değil de bir kavram sanıyordum. sansasyonel ve hızlı yaşamı, magazinsel yönü, yakışıklılığı ve en nihayetinde beklenmedik genç ölümüyle 90'lı yılların en büyük ikonlarından birine dönüşmüş bu abimiz. oldukça aristokrat bir sınıftan geliyor, saint benoit fransız okulu mezunu, haliyle piyano çalmaması da imkansız gibi bir şey. ne olacaktı çemişgezekli bir memur çocuğundan da böyle biri olmasını bekleyemezsiniz herhalde. ebeveynlerinin yahudi ve ermeni kökenli olduğundan söz ediliyor, yahudiliğini tespit edebilsem de ermeniliğine ilişkin bir emare ile karşılaşmadım internette, yaşasa idi pop müzik yine günümüzdeki noktaya varacaktı ki Onno Tunç bile önüne geçemezdi bunun. Son olarak yıldız tilbe'yi brooke shields sanıp yatağa atması yüzyılın en kral hareketlerinden biridir sanırım
Osman Pamukoğlu uzaya açılsa Hak ve Eşitlik partisi daha çok oy alırdı zaten...

Başarılarının devamını dilerim eğer varsa böyle bir şey...
https://youtu.be/d6ETWmKWgKQ

Ne zaman şu şarkıyı dinlesem Sezen Aksu’ya attığı o bakış içimi acıtır. Hiç görmedim kendisini. Eski magazin haberleri dışında da ismini duymuşluğum yok ama o bakış hep içime işler.

O bakışı hissettikten sonra yedi yabancı ben bile dönüp Tanrı’ya ‘Neden?’ diye soruyorum. Sezen Aksunun her an kirpiğinin ucunda olan gözyaşı ne yapsın?
Yıldız tilbe ve sezen aksunun arasından sıyrılıp zeynep tunuslu ile evlenmiş Sonrada eşi hamileyken Demet akbağın aracına çarpıp hayatını kaybetmiş. Kısacık ömründe 4 ünlü kadının hayatına dokunmuş sanatçı.
ölümüne kendi kendisi sebep olmuştur.

trafikte hız aşımı, alkol kullanımı, kural ihlali, dikkatsizlik ölümün kapılarını açar insana zaten.

demet akbağ'a boşu boşuna bok atmayın amk.
Doğduğum yıl ölen insanlardan biri.
iki kadına da efsane şarkılar yazdıran üzen kişilik.
ne kadar iyi müzisyen olursa olsun, ne kadar yakışıklı olursa olsun, benim aklıma yalnızca yıldız tilbe ile yatmış kişilik olarak kalan kişi. he bir de motorcuydu onu ve demet akbağ'ın park halindeki aracına çarparak hayatını kaybettiğini hatırlıyorum.

sezen aksu ve yıldız tilbe'nin geçtiğimiz seneye kadar süre gelen küskünlüklerinin baş aktörüdür. ikisine de yapıştırmış ve yoluna bakmış, siken sevilir mantığıyla da peşinden ikisini de koşturmuş, adına şarkılar yazdırmıştır.

görünen o ki ne kadar alfa olsa da midesizdir.

(bkz: yıldız tilbe)
Ermeni ve yahudi kırması olduğu için göklere çıkarılmaya çalışılan azınlık.
Erken vefatıyla, müzik dünyasında boşluk bırakmış, kaliteli ve donanımlı müzik adamı.
Bu adamı bilen doktora yapıyordur. Genç yaşta kaybettiğimiz değerli müzisyen.
Yitip gitmiş olan müzisyendir.
oono tunç gibi asla unutmayacağımız bir sanatçı.
Onno tunç gibi aramızdan erken ayrılan sanatçı.
Sezen Aksu, 1991 yılında izmir'de keyif çatmak için gittiği bir pavyonda sahnede şarkı söyleyen genç bir kadın görür. Kadının sesi Sezen Aksu'yu o kadar etkiler ki birkaç gün sonra kolundan tuttuğu gibi istanbul'a götürür bu genç şarkıcıyı. O genç şarkıcının adı Yıldız Tilbe'dir. Sezen Aksu, Yıldız Tilbe'yi kendi evinde ağırlar ve ona şöhretin kapılarını aralar.

Yıldız Tilbe'ye adeta piyango vurmuştur. Türk müziğinin minik serçesi Sezen Aksu ona el vermiş, kendi vokalisti yapmıştır. Tabii Yıldız Tilbe bu. Kısa sürede onun da adı duyulmaya, şöhreti gittikçe artmaya başlar. O dönem Sezen Aksu, 1994 yılında kaybettiğimiz genç ve başarılı besteci Uzay Heparı ile büyük bir aşk yaşamaktadır.

1992 yılının baharında, Sezen Aksu'nun dünyasını başına yıkan o olay yaşanır. Evinin ve gönlünün kapılarını açtığı, şöhret basamakların onar onar atlattığı vokalisti Yıldız Tilbe ile biricik aşkı Uzay Heparı'yı sevişirken basar (Yıldız Tilbe, yakalanmadıklarını, olayı Sezen Aksu'ya kendisinin anlattığını iddia eder). Yıldız Tilbe'yi evinden kovar ve vokalistliğinden de çıkarır.

Sezen Aksu, çok sevdiği Uzay Heparı'yı Yıldız Tilbe ihaneti yüzünden terkeder. Heparı, 1993 yılında modacı Zeynep Tunuslu ile evlenir. 20 Mayıs 1994 günü ise motosikletiyle giderken Etiler Koç Köprüsü'nde sanatçı Demet Akbağ'ın arabasına arkadan çarpar ve 11 gün sonra vefat eder. Yıldız Tilbe ise Uzay Heparı'nın hayatını kaybettiği 1994 yılında çıkardığı 'Delikanlım' albümü ile şöhreti yakalar.

Yıldız Tilbe, Sezen Aksu ve Uzay Heparı arasında geçen bu olay sanat camiasında fısır fısır konuşulsa da çok fazla yayılmaz ve bilinmez. Ta ki Yıldız Tilbe'nin 2011 yılında katıldığı 'Alt Üst Muhabbetler' programında "Bir gece sarhoştum ve Uzay Heparı ile birlikte oldum. Sezen de beni evden kovdu" şeklindeki itirafına kadar.

Bu itirafla birlikte olay yeniden gündeme geldi ve Yıldız Tilbe, Her Şey Tadında programında Sezen Aksu ile kavgalarını şarkılarına taşıdıklarını anlattı. Tilbenin söylediğine göre Sezen Aksu ''Onu alma beni al'' şarkısını Yıldız Tilbe'ye ithafen yazmış. Tilbe ise bu şarkıya ''Ey'' şarkısı ile cevap vermiştir.

https://onedio.com/amp-haber/555990
Etiler köprüsü üzerinde bozulan motosikletiyle uğraşırken demet akbağ'ın arabasıyla çarpması sonucu vefat etmiş müzisyen.
Not: the dude uyardı sağolsun olay tam tersi olmuş.
saygı duyulası müzisyen. Yaşadığım bir olay Yıldız Tilbe sahnedeyken Zeynep Tunuslu aynı mekanda birbirlerine bakıp ağlaya ağlaya deli kanlımı söylemeleri. Yanlış mı hatırlıyorum Zeynep Tunuslu ile evliyken Yıldız Tilbe ile aldatmıştı.
yıldız tilbeyi sikecek kadar midesiz bir insandır. sezen aksu'nun da elinin altındaki erkeklerden birisidir.