1. 1.
  21 temmuz 1969-31 mayıs 1994
  genç yaşta bir motosiklet kazası sonucu yitirilen müzisyen.
  sezen aksu'nun gözbebeği.
  edit: 24 temmuz imiş. psodomaki'ye öpçüks.
  5 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  her sezen şarkısında akla gelen ve kalbin hep aynı köşesinde derin sızılara neden olan yitik, güzel insan..

  ölüm haberini aldığımda küçüktüm, gazeteler televizyonlar genç müzisyen diye bahsediyordu ondan. ve adının yanında daima sezen aksugeçtiği için bu kaybın hakikaten büyük olduğunu anlamam uzun sürmemişti. sonra fotoğraflarda güzel yüzünü gördüm, daha da beterleşmişti acım; ağrıya dönüşmüştü! sezen aksunun, o ölüm döşeğindeyken duymadığı halde kulağına küçüğüm ü okuduğunu öğrendim.. sonra uzayın ölümüyle beraber bir daha asla toparlanamayan minik serçe yine yapacağını yapmış, sevdiği adam için "yas" şarkısını bestelemişti.

  yarıda kaldı şarkılar aman
  bu yaraya deva değil zaman
  ateş düştüğü yeri yakar
  bu düzeni bozuk dünya yalan

  yaptığı müziği dinledim; piyanonun sesi hiç bu kadar acı gelmemişti daha önce! sonra doğmamış bebeğinden bahsediordu kanallar.. bu ne biçim dünya ya dedim kendi kendime! kendi adı oğluna verilmişti doğduğunda, ve en son gördüğümde babasının kopyasıydı velet. iyikide öyle olmuş!! uzay kanat, ondan, ona benzeyen en özel miras bu dünyaya!

  küçükmüşsün, daha çook küçükmüşsün be güzel insan...

  uzay heparı
  10 -1 ... charmofsmyrna
 3. 3.
  koç köprüsü üzerinde giderken motosikletiyle demet akbag'ın duran haledeki arabasına çarpıp malesef genç yaşında aramızdan ayrıldı.karısı zeynep tunuslu'ydu.bir de oğulları vardı.sezen aksu çok severdi.
  (bkz: kücügüm)
  1 ... lilith
 4. 4.
  Uzun kelimeler cümlelerin ömrünü kısaltır !
  Ziyadesiyle sessiz bir kafiye bulunur ölüme
  Açılır mezar, kapanır tabut
  Yorulur toprak onca ölüyü yutmaktan !

  Huzursuz meleklerin azarlanmasıdır
  Eninde sonunda yakamıza yapı$acak olan hazan !
  Parlak bir yıldıza kaydımız yapılacak
  Ardından kimi hazırlıklar,
  Rol gereği değil bu kere öğrenciliğimiz
  Issız geçen hayat bitince, önümüzde uzun bir tatil var !

  küçük iskender / burç hikayeleri
  5 ... ceviz agaci
 5. 5.
  'GECE MELEK VE BiZiM ÇOCUKLAR' FiLMiNDE OYNAMIŞTI.
  ... gÜls
 6. 6.
  ''ya$asaydı, türkiye'nin en büyük müzisyenlerinden birisi olurdu.'' dedirten, son kaydı demet'in arnavut kaldırımı olan, 1994 senesinde hazin bir motor kazası sonucu, demet akbağ'ın çarpması sonucu hayatını kaybetmiş, rahmetli oldukça da yakışıklı olan müzisyen..
  3 -2 ... faidelibilgi
 7. 7.
  bol yagmurlu 1994 ilkbaharinda aramizda ayrilan kişidir. yasarken kimse övmedi onu sadece kısıtlı bir cevre takdir etti. ama hazin bir şekilde ölürken yapabilecekleri yapamadiği bir efsane katina ulasmiştir. vefat ettiği koc köprüsünün oldugu yer zaten lanetli bir yerdir. köprünün yapilma sebebi kazalari önlemek içindi. ammavelakin zirt pirt değisen trafik akişi sebebi ile (ben kaç oldu sayamadim o derece) fevkalade tehlikeli bir yerdi. bir zar atti tutturamadi ve bu onun sonu oldu.
  2 ... mulayim
 8. 8.
  (bkz: yavuz çetin)i getirir aklıma.. ölüm şekilleri farklı belki ama aynı acıyı uyandırırlar içimde..
  5 ... sally
 9. 9.
  demet sağıroğlu'nun kınalı bebek albümünün başarısının mimarıdır. bir röpörtajda demet "tekrar uzay'la çalışmayı çok isterdim" gibi bir şey söylemiştir.
  2 ... avedis
 10. 10.
  yıldız tilbenin delikanlım, sezen aksu nun ise kücügüm adlı parcasını kendisine ithaf ettigi iddia edilen, gecirdigi elim bir kaza sonucu genc yasta aramızdan ayrılan yakısıklı müzisyen.
  3 ... el matador