bugün

'bülbülü altın kafese koymuşlar ille de vatanım demiş.' olabilir.
--spoiler--
benim için küçük aynı zamanda insanlık içinde küçük bir adımdı çünkü adamlar yıllar önce çıktı.
--spoiler--
-kim attı lan o topu kafama!
Anamın tarhanasını çok özledim.
ezan sesi duyup duymadığı sorgulanacaktır bu vatandaşın. ayrıca uzaya ülkemizin yedi bölgesinden alınmış toprak serpecektir.
böyle bir dünyaya çocuk getirmek istemiyorum ondan çocuğu uzayda bıraktım olabilir.
- bizim ülkemiz gibisi yok vala. o kadar gezdim gördüm. bizim memleketimiz cennet cennet.
ay da okey oynadık. kimin taş çaldığını yer çekimsiz ortam sayesinde öğrenip, satüründe bıraktık ibneyi.
messi' nin köyüne de uğradık amk.
baktım orada neil armstrong un diktiği amerika bayrağı yok..!?
dur lan o aya çıkmıştı değil mi? karıştırdık yine...
aga oksijensiz kaldık ya ondan böyle oldu kamil oğlum bir bardak çay ver ordan.
cemaat oraya da adam göndermiş.
dedikleri gibi çin seddi çıplak gözle görünmüyor.
bir istanbul değil.
yav rabbım ne güzel yaratmış, akıl sır ermiyor amk.
hani lan tatbikattı ibneler, bildiğin uzaya gönderildim.
ne gezilecek, ne görülecek yer. Bir bok amk. Şeklinde olması muhtemel açıklamadır.
öncelikle vatanımı çok özledim.
Nerede o eski uzaylar bee, inanmazsin azizim ama oralar bile degismis.
Uzay mekigiyle beraber yer yüzüne iner inmez mekigin yakıt göstergesine göz attıktan sonra "bu çok yakıyor amk biz buna lpg taktıralım." demek.
temel, amerika tarafından uzayda araştırma yapması için mekikle gönderilmiş.
yaklaşık iki yıl sonra döneceği gün tüm dünya ayaklanmış ve temel'i
beklemeye başlamış. amerika'da hayat durmuş. temel mekikten inmiş ve hemen
etrafı sarılmış. bir gazeteci "uzayda hayat var mı, ne olur söyleyin artık"" demiş.
temel cevap vermiş "yok" diye.

tabi herkes büyük hayal kırıklığı yaşamış. neyse temel, türkiye'ye ailesinin yanına dönmüş.
herkes meraklı meraklı eve doluşmuş. soran sorana. herkes gidince temel'in kızı yanına gelmiş:

- ya baba iki yıl orada kaldın, o kadar araştırdın, hakikaten uzayda hayat yok mu?
+ yok kizum yok işte, saat seçiz dedu mi tüm dükkanlar kapaniyi kizum, sen buna hayat mi deyusun?
Muhabir astronota sorar:
-fevzi bey uzay nasıl bir yer sizin için?
-bi sik yok uzayda boşuna heveslenmeyin, bi kere oksijen olmadığı için sigara içilmiyor. ben ne yapayım böyle yeri.
uzayda evimi bulmaya çalıştım bulamadım.
uzaydan gelecek olan ilk türk olursa zaten olay olur, açıklama yapmasına gerek bile yok. uzaya çıkamayan bir milletin ferdi uzaydan gelemeyeceğine göre uzaylı türktür (aha bu açıklama). ben biliyodum valla lan zaten uzaylıların da türk olduğunu (bu da amiyane tabirle makara kukara).
dizi ve albüm tekliflerine açığım.
her adımım bir uluderedir!
güncel Önemli Başlıklar