1. 1.
    Uzaktan sev derdi bir büyüğüm.
    Uzaktan sev ki aşkın imana dönüşsün.
    12 -2 ... anarsik kuzu
  2. 2.
    uzaktan severken insan kızsa da küsse de kendi kendine yapıyor be azizim. kendi kendine kızıyor ona, affediyor onu, seviyor; o girince işin içine bir de sevilmemek derdi giriyor araya. he şu var deli gibi de istiyor ona onu sevdiğini hissettirmeyi kalp. bir hissettirdin mi sonsuzluğunu sevginin, alma daha onu yanına, zarar vermesin sevgine.
    6 ... bildirmelibildirge
  3. 3.
    ilk başlarda güzeldi de sonradan can yakmaya başladı be.
    1 ... dooo
  4. 4.
    Kendi kafanda kurdugun kusursuz insana asık olmanın guzelligidir. bir tanısan belki lanetin teki cıkacak.
    3 ... lagertha
  5. 5.
    ilk entry deki söz çok doğrudur.

uzaktan sevdiğinin aşkı gerçekten de imana dönüşür.
    2 ... eskimolardankimkaldi
  6. 6.
    yoktur. kendimden biliyorum. aramizda 1233 km var. ve 9 aydir görmüyorum. bunun neresi guzel. o kadar uzaktan ki goremiyorum bile.
    1 ... erehwyrevesi32
  7. 7.
    hiçbir zaman kusur bulmazsın böyle severken. en ufak bir anın zevkini çıkarırsın. sesini kokusunu özlersin. kavga etmezsin. zamanın kıymetini bilirsin.
    6 -1 ... ucan devekusu
  8. 8.
    akla bu şarkıyı getirir.
    https://www.youtube.com/watch?v=EoXjantgCGM+
    2 ... viyolist
  9. 9.
    tatmayan bilemez.
    ... hakgeldibatilzailoldu
  10. 10.
    Platoniklik mi yani bunun tanımı.

Uzaktan sevmek... Bir başına... Karşılık beklemeden.. Bir şey istemeden.

Kaşına vurulursun... Yay gibi... güzel gözlerinin hemen üstünde duran iki güzel şemsiye gibi..

Kirpiklerini seversin... Kalbe batan ok gibi.. Güzel gözlerine en yakın olandır kirpikler.. Göz kapaklarından sonra...

Saçlarını seversin kimi zaman dalga dalga beline kadar inen siyah saçları... Kimi zaman düm düz, kimi zaman yüzüne düşmüş cânım saçları.

Ya o dudaklar... Kim bilir ne güzel sözler dökülüyordur onlardan..

Yanaklarını seversin.. Al al, ışıl ışıl.. Gülünce güller açan yanaklar..

Ya o çenesi.. Gamzesi de ne güzeldir.. insan ah bir yakından görebilsem..

Ya o eller. O ellere ne demeli.. incecik parmakları.. Ojeli tırnakları...

Ya o alnı..

O alın ne de güzel olur bir içten öpücükle birleştirilen iki ömrün kırış kırış sonlanması anında yanyanayken...(yazar bırasa iyi bir şey demeye çalıştı)

Öyledir işte..

Uzaktan sevmenin güzelliği buradadır...
    1 ... bir zamanlar bende sevmistim