bugün

ilk başlarda nedenini anlayamasan bile sonrasında iyi geldiğini ve yükünü hafiflettiğini düşündüğün eylemdir. pandemi dönemi bunun için oldukça ideal bir ortam sağlamıştı açıkcası, şimdilerde tamamen keyfim ve kahyası odaklı daha doğrusu '' yormayacak insan, yormayacak ortam '' odaklı oldu.

tabi en sevdiğim kısım hayatında belli dönemlerde her şeyden kaçtığın, adına tatil dediğin ama aslında ''kaçış'' olan yollarım.
bazı durumlarda mutlu olmak için gereklidir. ruh sağlığı açısından.
En çok ihtiyaç duydugum eylem.
bazen en iyisidir insanlardan gürültüden kalabalıktan hatta belki den kendinden uzaklaşmak kafa dinlemek.
Başaramadığım şeydir. Biliyorum bazen uzaklaşmak gerekir. Önce insanın kendisi için ama bir de değer verdiğin rahat etsin diye uzaklaşman gerekir. Bilmemen, merak etmemen gerekir ne yaptığını.
Uzaklaşman gereken şey bir nesne, bir tik, bir kötü huy, bağımlılık da olabilir.
Çabalıyorum.
Bazen gereklidir
Karar vermek için, kafa dinlemek için, kendine olan saygıyı kaybetmemek adına gereklidir.
Uzaklaşmak eylemi zamana ve duruma göre anlam kazanır.
Bazen içinde bulunduğun insanlardan, yaşantından, monotonluktan sıkılırsın da kitap okuyormuşcasına başka dünyalara gitmek, uzaklaşmak istersin. Bu bir nevi kaçıştır. Kaçış ile gerinizde bir takım sorumluluklar bırakırsınız. Düşünmeniz, iyiye kaçar.

Bazen ise mecburiyetten uzaklaşırsınız ki bu kaçış değil geride bırakmaktır. iki yaşamınız vardır artık. Alışmak zordur. A şehrinde iken B şehrini B şehrinde iken A şehrini özlersiniz. ikisini bir edemessiniz. Bu durumda ise Uzaklaşmak değil yakınlaşmak istersiniz.
Hep yapılmak istenilen ama yapılamayan eylem.
bazen gerekli olan şey. evet.
çoğu zaman iyi gelir, ruhu dinlendirir. olaylara daha geniş açıdan bakmayı sağlar.
Zorluyorlar..
uzaklaşmak istiyorum ondan ama sonra hep bakaduruyorum gelişine, gidişine.
üzülmüyor mu ki hiç sizce?
Bazen almanız gereken en doğru karardır.varlığınızla bir şeyleri değiştiremiyorsanız bırakın çünkü bir anlamınızın olmadığı apaçık işaret ediliyorsa demek ki gitmeniz isteniyor. O zaman en iyisi sessizce ayrılın.
Uzaklaştığını biliyorsan halen takip ediyorsun, halen önem veriyorsun demektir.
Neyden ama?

Sorunlardan uzaklaşıp rahata ermek mi?

Yoksa sevdiklerinden uzaklaşıp hasret çekmek mi?

Uzaklaşmak güzeldir. Kendinle uzlaşırsın çünkü.
konu birinden uzaklaşmak ise; asıl olan mesafe olarak uzaklaşmak değil, yüreğinden uzaklaşmaktır.
kuş olup uçmak isterken ağaç olup kök salıyoruz ..
Zaman zaman su gibi, hava gibi ihtiyaç duyulandır. Her şeyden, herkesten hatta kendinden.
Döngü içinde olanlar için yakınlaşmaktır. Düz yaşayanlar için ise vazgeçmek...
güzel bir korku eylemidir.
özellikle nedenini çözemeyip uzaklaşmak en korkuncu. ama düşünüyorum birbirimizin hayatına bir anda girmedik ki çat diye çıkalım yavaş yavaş çık tabi uzaklaşırsak daha az acıtır hı hıı.
korkutucu bir şey.
sevdiklerinden, değer verdiklerinden, anlam biçtiklerinden, kıymet arz edenlerden uzağa düşmek korkusu. sanki yeniden hiçbir anlam inşa edilemez gibi. bu korku yüzünden çakılı kalır insan bazen. kalır da gölgesi bile değişmez, güneş tepesinde yükselip alçalmaz. ayaklarından başlar yosun yosun rutubetlenmeye. sonunda çürür insan, hiçbir şey hissetmez.
Ebesinin hamına da gitsem kendimden uzaklaşamam ve bu deli ediyor.
Dört zindan demiş şeriati, kırk zindanda gibiyim.
ilgisizlikten.
Gerekiyor. Ama şartlar hiç elvermiyor işte...
Şöyle manzarası güzel , temel ihtiyaçlarını karşılaya bildiğin güzel bir ada da tek başına 1 hafta kafa dinlenmek vardı. Şehir gürültüsünden uzak, bütün sıkıntılarını geride bırakmış bir şekilde..