bugün

uzaklık aşkı koruyor, uzaklığı ortadan kaldırdığınızda aşkı da ortadan kaldırma tehlikesiyle başbaşasınızdır demektir!Onu görmeyi değil özlemeyi yeğlersiniz. Aşkı mesafeler besliyor.
sevmeye engel değil mesafeler anlamındadır.
gözden ırak olan gönülden de ırak olur tecrübe i sabitiyle tasdik edilmiş gerçek dışı önerme. aşk dokunmak ister, hissetmek ister telefonlar nefesin sesini verir kendisini değil. webcam ler hakeza... "aynı göğü paylaşıyoruz" sözü ise lise yıllarında cep telefonunun gelenler bölümünde kalmıştır. bir arkadaşım şöyle derdi: yalnızlık (alone -fiziksel yalnızlık-) önce büyütür sonra çürütür.
asrın büyük yalanları arasına girebilir... uzaklık aşkı besliyormuş, tamam da bizde niye öldürüyor... utanmasam aşkı evlilik değil, uzaklık öldürüyor diyecem...
ilk zamanlar için doğrudur. ama aşırı beslenmenin ilerideki yan etkileri bilinemez.
sürekliliğe bağlı durumdur . sürekli uzakta olan birine beslenen ask bitmeye mahkumdur .
(bkz: #1410955)
tam olarak şuanda yaşadığım durumdur kendisi. uzaklık güçlü aşkı besler. yeni başlayanı bitirir. bu 2 kere 2 kadar basit bir olaydır.
(bkz: 2 kere 2)
ilişikinin kalitesiyle doğrudan alakalı olan durum...
ömer çelik'in

"neden bilmiyorum özlemin artıyor içimde
gün geçtikçe eksilir demiştim oysa"

dizeleriyle ifadesini bulan haldir.
(bkz: uzaklığın paranoyaları beslemesi)*
(bkz: her zaman değil)
(bkz: duygusal açlık)
(bkz: cinsel açlık)
fazla mesafe unutturur,fazla yakınlık bıktırır.ortası tam kıvamı...
beslediğinde herşey güzel olur elbet.
+aşkım ben seni cok özledim ya
-bende cok özledim hayatım.iki üç güne kalmaz geliyorum. az kaldı az.
+canııııııııııııııım ya
ya köreltmesine ne demeli?
+aşkım seni çok özledim.
-hıhım.. bende bende. *
uzaklık aşkı hastalıklılaştırır. önce biraz artar gibi olur sonra azalır.

nuh'tan beri böyle bu.
KESiNLiKLE YALANDIR.MESAFE BUZDAĞI GiBi KiŞiLERiN ARASINDA AŞILMAZ YERiNi ALIR.