bugün

çaysız hayat.
en fazla yarım saat olacak şekilde olmalı gerisi boş iştir, zaman kaybıdır.
Hasret; özlenenden uzak mı kalmaktır?
Özlenen yakındayken hicran duyulamaz mı?

v. hugo
insanı paranoyak eden bir durumdur.
Eski sevgilim balıkesir ben istanbuldaydim. Hasret duyuyorsunuz beraber kahve içmeye gözlerine bakmaya. Uzaktan olmuyor içinde sürekli bir her zaman böyle devam edemeyiz düşüncesi soru işaretleri gittiği yere kadar gidiyor genelde aldatmayla bitiyor.
dokunamıyorsun. duyamıyorsun. konuşsanda daha yakın olmak istiyorsun.

zordur uzun mesefeli ilişkiler. keşke yakın olsak beraber gezsek tozsak. ama olmuyor. belki ilerde buluşuruz. hüzün bırakır yüreğine. hüzünlenirsin. mesajlaşırken yüzünde gülücükler açar. arkadaşların sana 'bak bak şuna nasıl gülüyor' şeklinde söylemlerde bulunur. seversin ama uzaktır.

ama daha sonra farkına varırsın ki

uzaklık, mesafeler değil ! yüreğin görmediği, duymadığı, varamadığı yermiş...
Üniversitelerdeki uzaktan eğitim derslerine benzeyen ilişki çeşididir. Yıllar geçer ve hiçbir fikrin yoktur onun hakkında, transkriptinde görürsün sadece. Kilometrekareye düşen acı miktarıyla eş değer bir ilişkidir. bir atasözümüz şöyle özetler vakayı: gözden ırak olan gönülden de ırak olur.
uzaklığına bağlı. mesafe ne kadar açılırsa o kadar rahat oluyor insan. ne kadar uzak o kadar sıcak.
Benim en uzun ilişkimdir kendileri. Zaten 22 yasinda ilk kez aşık olup o da ola ola platonik olan birinden ötesi mucize olurdu.
Yürümeyecek ilişkidir.
Emin olduğum tek bir şey var ise o da sittin sene yürümeyecek olan ilişkidir.... bak istediğin kadar sev, istediğin kadar fedakarlık yap olmuyor, illa bir darbe yiyorsun....

Belkide bunda karşı tarafın nankörlüğü vardır bilemezsin.... yapmadıkları için pişman olur mu insan, evet oluyormuş. Sayesinde hayatın gerçeklerini öğrenmiş oluyorsun.... benden size tavsiye ; " kimse için fedekarlık yapmayın, kimse için karşınıza birilerini almayın "....
ne alaka abi, insan annesinden de uzak kalabiliyor. sevmeyelim mi? ölüm bahsini açmıyorum bile, anne dedim, içim ezildi.
patlayan ilişkidir denemeye lüzum yok sonu hüsran, göremediğin sesini duyamadığın kokusunu içine çekemediğin bir insanı neden sevesin, zaman kaybı evet tamamen zaman kaybı.
hiç bulaşmam, bulaşana da mani olmam. düşmanımın başına.
bi çok gece aldatılmalara maruz kalınacak ilişki biçimi.
Belki yıkılmamış ama ayakta da kalmamış ilişkidir.
can sıkmaktan başka bir taka yaramaz.
yürümez .
mesafeden cok birlikte vakit gecirgin sureye bakican , yoksa ne al ucak bileti her yer 1 saat nerdeyse hadi olsun 3. lakin ayda bir gorus bilmem ne o diridibik iliskidir o .
gerçek anlamda mesafeler olsun ya da olmasın şahsımca bir kaç kez tecrübe edilen ilişki. dip dibe olmakla ilgisi yok işte uzaklığın. kafalar uzak, öyle istenmese de.

(bkz: hayal bana yakın yar bana uzak)
yıkılası yaban eller, kör olası mesafeler.
gözden ırak gönülden ırak.
612 kilometre ise dönün yoldan. aşk, sevgi falan bahanedir. 612 kilometre koyar.
yılda en fazla dört kere buluşulup sıfır kere sevişilen ilişkidir. sevişseniz hatun kişi kafanıza kakar sevişmeseniz içinizde kalır. hep bir Elizabeth hep bir sanal seks nereye kadar yani. gençliğinizin baharında sağlıklı ve istekli bir erkekseniz kesinlikle uzak durulması gereken ilişkidir.
gerçekten sevenler için zor yanlarının yanında güzel yanlarının da olduğu ilişkidir. öncelikle şunun bilinmesi gerekir ki bir insan uzak ilişkinin içerisindeyse büyük ihtimalle gerçekten seviyordur çünkü amaç eğlenmek olsa yakından da bulur ama o uzaktakini tercih etmiştir bir kere.

istediğin zaman görüşemezsin, istediğin zaman beraber yemek yiyemezsin, istediğin zaman gözlerine doya doya bakamazsın kısacası beraber olduğun her an bu ilişkide değerlidir fakat gerçekten seviyorsan eğer. öyle yakın ilişkiler gibi karşıdakinden bıkmazsın, sıkılmazsın onu bir saniye daha fazla görebilmek için ne gerekiyorsa yaparsın.
Yaparız ya nolucak ki katlanırım sensizliğe diye başlayıp, hangi sürtükle berabersin allah belanı versin diye sona eren ilişkidir.
güncel Önemli Başlıklar