bugün

sürekli olumsuz ve gergin insanlar.
kendi çıkarını düşünen ufak menfaatlerin insanı.
Kesinlikle "kararsız" "ne istediğini bilemeyenler" bunlar sabah ayrı, akşam ayrı kararlara sahip olabiliyorlar. (Herkes muhtemelen en haz etmediği insanın baskın özelliğini yazıyor.) Ama hepimiz birbirimizin yansımasıyız.
Parası olupta borcunu ödemeyen. Ben şahsen uzaklaşıyorum.
Kesinlikle yalan konuşan insanlardır.

Gözünüzün içine baka baka yalan konuşan ve sizi aptal yerine koyup kandıran bir insan, inanın geri kalan her şeyi yapabilir.
Kendinden çok emin olan ya da çok özgüvensiz olan insanlardır. Uçlarda yaşayanlar tehlikeli.
Çok bilmiş egoist en iyisini ben bilirim diyen insanlar.
sana kin besleyen kişiyi destekleyen, onunla yatan kalkan ve daha başka şeyler yapan insanlar.
Yalancı, kaba, kibirli, önyargılı insanlar.
menfaati uğruna her şeyi yapan çıkarcı yavşaklardır.
göz göre göre yalan söyleyenden.

ar,ın olmadığı insandan uzak duracaksın.
Totosu yere yakın olandan korkacan.
Sürkli sizi koparmaya çalışan, para hangi arkadaştaysa ona göre ortada dolaşan insanlardan, çok yakın bir arkadaşım vardı onu zamanında parayla denemediğim için çok pişmanım 2 sene önce benden 30 lira para aldı sırf 30 lira için beni bidaha arayıp sormadı bile, 30 lira amk kim adam olur bu parayla lavuk yolda beni görüyo yolunu değiştiriyo, kendinize dikkat edin her arkadaşı her konuda denemeniz tavsiyesiyle.

Bu daha 1 tanesi kaç kişide kaç param kaldığının haddi hesabı yok.
senden menfaat elde etmek için anında arkadaş satan insanlar.
Güven vermeyen insanlardan uzak durulmalıdır. Ya da iyi niyeti suistimal eden insanlar.
insanlara uzak durarak kimin ne mal olduğunu nasıl anlaşılır sorunsalıdır.
Kibirli insanlardan uzak durmak gerekiyor. Zaten isteseniz de duvar örüp yaklaşmanizı engelliyorlar.
yanınızda erkek görünce ona kur yapan kız arkadaş ne ölüme ne dirime.
Bencil insanlardan uzak durun. Sizi kullanırlar bunun farkında bile olamazsınız.
Sol şeritten 200 ile gelen araç sürücüleri. Bunları gördüm mü emniyet şeridine kadar kaçıyorum artık koca kamyona makas atarken vuruyor bu aveller.
Dünyanın kendi ekseni etrafında döndüğünü iddia eden, hiçbir şeyden Mutlu olmayan, Kasım Kasım kasılan,balon gibi şişirilen, olmadık yalakalığı yapan, konsomatris gibi masa masa gezen ve akıcı iki cümle kuramayan insanlar.
Menfaatçi insanlardan uzak durulması gerekir.yeri geldiğinde menfaati için herkesi satar bu tarz o çocukları.
(bkz: kemalist)
istemediğiniz ya da sevmediğiniz şeyi sürekli burnunuzun ucuna getiren inatla gözünüze sokaninsanlar...
sinekten yağ çıkaranlar, anormal cimri olanlar, nankörler, yobazlar.