bugün

uzak doğu'lu dedik. çinlisiydi, japonuydu kastımız bunlar, burda tereddüt yok. moda girmek de bildiğin şeyler işte be olm. başlık sikko oldu sanki, öyle bi göğsümde yumuşatayım dedim.

abicim şu ülkede çin uyruklu şahsiyetle japon uyruklu bi zatı birbirinden ayırabilecek bi kişi gösterin kendimi skicem, buna kalpten inan.

bizim için her çekik gözlü ya japondur ya da çinli. artık o adamın tarzına kalmıştır. yani sözgelimi murat adlı şahıs her çekik gözlüye japon lan bu derken, mürüvvet kod adlı mahalle dilberi de her çekiğe çinli muamalesi yapacaktır.

ister çinli deyin ister capun değişmeyen tek şey, zihinlerimizde karateyi çağrıştırmalarıdır. biz nası pis bi milletsek, bu iki koca uygarlığı karateye indirmiş ve tabiri caizse koca bi ırkı sikertmişizdir.

karate kimin atasporudur geyiklerine girmiycem. ama hiç tanımadığı bi çekik gözlüye gidip "hadi karate yapalım" diyen ya da "ahaa lan bak bu çinli, kesin karate biliyodur lan" diyen insan gördüm ben. nası bi milletiz? bu manyaklık ırsi mi? niye tanımadığın bi çekiğe gidip kavga talep ediyosun? kaldı ki böyle bişi varsa, yani herif hakkaten karateye yetenekli biriyse senin dübürünü skmez mi?

şöyle düşün bi de, hani bu aralar moda ya "empati kurmak", tokyoya gitmişsin işte elinde fotoğraf makinan. bi yemek yemişsin sonra uzakdoğu hesabı sağlam bi masaj-şu mutlu sonlu olanlardan- yaptırmışsın sokakta dolaşıyorsun. çançin çon(böyle isimli adamlar var mı hakkaten merak ediyorum- adlı bi japon gelse dese "ovv, hadi güreş tutalım!" ne diyecen lan. ruh halini bi düşünsene. tanımadığı bi şehirde adam gelip güreş tutalım diyo. işte biz on yıllardır uzak doğu'lu kardeşlerimize bu muameleyi yapıyoruz.

karate mode on!(skik sonlu bi yazıda vurucu bitirme çabası: halk arasında kolpasikerten!)
Karatenin bir savunma sanatı olduğunu bilen insandır.