bugün

dünyadan vazgeçmektir. bir de buna kulp bulurlar: "bu çirkin dünyada daha fazla ayık kalmak istemiy..." ya ben lan neyse bir şey demiyorum.
gerizekalılıktır. bulaşan ölümü illaki hakediyordur. bari hemen öl de annen baban kurtulsun.
bir ara dizilerde filmlerde çok işlenirdi bu konu lan. medya çok üzerine düşmüştü. nolduysa sanki tamamen bitmiş gibi davranılıyor. ama hala kanayan bir yara. ha bulaşma konusunda kişinin ''aranmasıyla'' ilgili olduğunu düşünüyorum o ayrı tabii
genc yasta hayata veda etmek demektir. hizli yasayip hizli olmek.
uyarıcı bağımlılığından daha masum, insanı yavaş yavaş ölüme sürükleyen eylemi gerçekleştirmektir. (bkz: haberin yok ben ölüyorum)
bir çok insanın ön yargıyla yaklaştığı kimsenin oturup dinlemeye anlamaya çalışmadığı bağımlı diyip sktir çektiği bir grup insandan oluşur.insanlar seçimleriyle yaşarlar sırf uyuşturucu kullanıyor diye bir insana gerizekalı demek beyinden önce vicdan eksikliğidir.bu insanların toplum tarafından yargılanmaya değil kabullenilmeye ihtiyacı vardır.
sözlük bağımlısı olmak gibi bişeydir belkide.
nalburun önünde duran çuvalların kokain olduğunu hayal etmek.
güzeldir, kafaya takacak sorunun kalmaması demektir. tek sorun bir vurul daha yapabilmektir ve bunun için para tedarik etmektir. dertleri unutmak için bire bir çözümdür. *
bir gece tribe girince arkadaşların tarafından bacağının kesildiğine kendini inandirmak ve çocuklar gibi ağlamak, üstelik 35 yaşında olmak.
dünyadan bihaber olmakla eşdeğerdir. bağımlılık yapacağı kesin olan maddeleri kullanmak bile bile lades değil midir? herşey dozunda güzelken "overdose" nedir amk! adam olun senede en fazla 6 defa patlayın. ne kadar üflediğiniz sikimde değil.
Fakirlerin teşne olup beceremediği durumdur. Eee naparsın hacıı ? Allah'ta dağına göre yağdırıyor karı.
bir kereden bir şey olmuyor. ama sonrası yüksek oranda tercih ediliyor. üst üste 4-5 kere sentetik uyuşturucu kullanan bir insan için hayat eskisi gibi olmuyor maalesef. bıraktım, bir daha kullanmayacağım dense bile hayattan eski tat alınamamaya başlıyor. kullanmayınız efenim, kimyasal kullanmayınız.
uyuşturucu bağımlısı olmak hayattan 3-0 önde başlamak gibi tat versede oysa, 0-10 mağlubsunuzdur.
beterdir. inanın ''beter'' kelimesi hafif bile kaçabilir. 25 yaşındaki abimin içinde bulunduğu içler acısı ve acınası hali içimi parçalamaya yetiyor. içtiği sadece bonzai. kendisinden fiziksel ve ruhsal olarak götürdüklerini anlatmaya dilim varmıyor.
her bağımlılık gibi kötüdür. fiziksel olarak yoksunluk çekmek hiç güzel değildir. gerek yoktur. mümkünse bağımlı olunmamalıdır. gerçi bu dünyada bağımlı kalmamak için ekstra çaba gereklidir. akıllı olunulmalı dibe vuruşlarda akıllıca hareket edilmelidir.
uyuşturucu bağımlısı olma durumudur.
bad trip veya güzel anları yaşasanız da, beyin kimyasındaki değişiklikler yüzünden hayatı eskisi gibi zevkle yaşayamamanıza neden olur. mesela lsd denen maddeyi kullanıp bad trip de görsen 2-3 deneme sonrası hayata adapte olamazsın. bunun nedeni dopamin serotonin vs. gibi bünyevi maddelerdeki değişimlerdir. buna en güzel örnek eroindir. eroin aldıktan ve bağımlı olduktan sonra iş işten geçmiştir. artık şahıs eroini bırakıp yıllarca yaşasa da bir kısmı eksik kalacaktır hayattan. parmakları kopan birisi hayata devam eder ama hiçbir şey sakat olmadan önceki haline benzemez. aynı durumdur. istisnalar olabilir ama bunlar %1 bile zor eder. diğer maddelerin de hatta sigaranın da yaptığıu eroin gibidir ama eroin kadar şiddetli olmaz, şahıs anlamayabilir. dediğim gibi bağımlı olduktan sonra bu geri dönüşü olmayan sorunlar başlar. ben o zaman her maddeden 1-2 defa denesem bağımlı olmazsam sorun yok derseniz de, teorik olarak haklısınız hiçbir sorun olmaz ama ya bağımlılığa giden yola asfalt dökersen işte o riske değer mi diye de sorarlar sana. insan iradesi diye bir şey insan kimyasına hükmedemez. yaşam kimyadır zaten. bunu bilimadamları da dile getirir. siz kimyanızı değiştirdikten sonra irade, nefs vs. şeylerin hepsi birer balon olur patlar. beyin ve vücut kimyasında önemli role sahip serotonin, dopamin gibi maddelerle oynamak şakaya gelmez.
Arkadaşlar yazmış zaten. Uyuşturucu bağımlılığı kurtulmanın mümkün olduğu bir durumdur. Ama hayat koşullarınız inanılmaz değişmediği sürece ( ceza evinde olmak, spora başlamak, yatalak hasta olmak gibi) ne yapar eder uyuşturucu olan Bi ortama tekrar girersiniz. Ve tekrar başlarsınız. Tekrar başlamasanız bile hayatınızın Bi kısmı hep eksiktir.