1. 1.
    Ne kadar kinci biri olduğunuzu gözler önüne serecektir.

Ben mesela ne kadar sevmesem de entry güzelse dişimi sıkıyorum. Sevmem ama helalin var kardeşim deyip artıyı veriyorum ama gizli. Tangır tungur amcaya bile artı verdiğim zamanlar oluyor. Kişisel çekişmelerimizi bir kenarı bıraktığımız zaman hayat daha yaşanası.
    12 -8 ... topuzlu karyola
  2. 2.
    Ne eksi ne artı oy veririm okurum geçerim. Nötr ama helal olsun derim yani.
    12 -1 ... kale3112
  3. 3.
    şımarmasın diye eksilerim!
    4 -1 ... huseyin c
  4. 4.
    artısını veririm. açık oy olarak da veririm genelde. böyle korkunç bir nefretim yok kimseye, güzel yazdıysa, artılamak lazım. aksi kin gütmek. aramın olmadığı bir yazarın bana açık oy verdiğini çok göremiyorum lakin.
    6 -4 ... t i b b
  5. 5.
    ciddi ciddi burada birbirlerine uyuz olan insan var mı? bırakın kin tutmayı filan entry girin kafanızı dağıtın böyle şeylerle canınızı sıkmayın.
    1 ... stve
  6. 6.
    güzel entry girenlere uyuz olmak var bir de.
    5 ... birsabahgelecekkardanaydinlik
  7. 7.
    (bkz: olabilir)
    ... bellamoon
  8. 8.
    Benim en uyuz olduğum trollerdir, özellikle ak troller ama onlar hiç güzel entry girmiyor aksine daha da çok onlara uyuz olmamı sağlıyorlar. Yerin dibine batsın hepsi, eksi oy vermeyi de bıraktım zaten.
    2 -2 ... black metal dinleyen yazar
  9. 9.
    genelde hayret ederim zira sevemediğim birinden beni cezbedecek hiçbir eylem ya da düşünce bekleyemiyorum; haliyle onun benim beğenebileceğim bi şey yazması şaşırtır beni. garip bi şekilde sempati beslemeye başlarım. neden? çünkü onu sevmediğim için haksızlık ettiğimi düşünüp bu defa da vicdan azabı hissederim. öyle de malım.

sevdiğim yazar kötü bi şey yazdığında ne olur peki? "ay üf vardır bi bildiği de ondan yazmıştır. yazık eksilemişler yavrucağı terbiyesizler..." olur. adaletsizim.
    25 ... agnottott
  10. 10.
    aslında öyle olmayan durumdur.

bakış açısıyla çeliştiğim kimseye eksi vermedim sözlükte. farklı bakış açıları olmasa bizim birikimlerimizin bir manası olmaz çünkü.

rakip yoksa nasıl oynadığının bir önemi yoktur.

aksine aynı fikirde olmadığım entryleri daha çok beğeniyorum sözlükte. insanların bunları beyan etmesi ve sunmasının çok hoş olduğu düşünüyorum.

ateist olmadığım halde veya bir hadisede aynı tezi savunmadığım halde bolca artıladığım yazılar olmuştur örneğin.

küfür, aşağılama, hakaret vs. gibi durumlar olmadığı sürece size de bunu öneririm.
    farklı bir şey diyen olacak ki sizde farklı şeyler öğrenip diyesiniz.

domino etkisidir bu.
    6 ... meyus zeyrek