1. 1.
  kişinin çektiği sıkıntılardan kaçmak amaçlı başvurduğu yöntem. ama şu da bir gerçektir ki, ne kadar kaçmaya çalışırsa çalışsın kabuslarda devam edecektir peşinden.
  bu yüzdendir ki bazı psikiyatrik hastalıklarda hasta saatlerde uyuyabilmektedir.
  4 ... jack daniel
 2. 2.
  istenmeyen rüyaları görme sebebi. insanın kendini, duygularını bastırması, yalnızığın alameti, aşkın acı tecrübesi, kafanı yastığa basıp hıçkıra hıçkıra ağlamanın ilk adımı, özlemin aşkın ta kendisi ve sonunda elde sadece üzüntü uykusuzluk ve gözyaşı kalan eylem.
  5 ... west
 3. 3.
  çok etkili bir yöntem. önemsiz bir can sıkıntısıysa uyku unutturur. uyandıktan sonra hala aynı kızgınlık duyuluyorsa, hissettikleriniz gerçektir, size işaret veriyordur. çözmeniz gereken bir durum vardır.
  2 ... fotokopini cektir git
 4. 4.
  her türlü sıkıntıda yapılabilecek eylem. en azından sıkıntılarınız rüyanıza girmezse iyi anlar gecirebilirsiniz. hiç olmadı sıkıntılarınızı bir süreliğine hissetmemiş olursunuz. böyle durumlara insanın uyudukca uyuyası gelir. uyumasa bile yatakta dursun kimsede ona karışmasın, kimse gelip konusmasın ister.
  1 ... anise
 5. 5.
  yapacak bir şey kalmadığı anda tek çare olarak görünür insana. geceler boyu düşünüp, kafada tasarlayıp, bin bir hayaller kurduktan sonra uykusuzluğa da dayanamaz zaten bünye.
  1 ... rakimalboga
 6. 6.
  (bkz: yatayim da yarin kalkip biraz daha aci cekerim) * *
  1 ... ave maria
 7. 7.
  işe yarayacağını düşünüp uyguladığım eylem. ama olmuyor işe yaramıyor her ne yapsam aklımdan gitmiyor inanırmısınız sıçarken bile düşünüyorum ulan bi insan kafaya bu kadar mı girer. her hüzünlü sondan sonra edilen yeminler, sözler yeniden ediliyor ama nafile.
  1 ... halidov
 8. 8.
  yumanın unutmaya katkısı olmadığı tecrübe ile sabittir. kişi uyandığında acılarına kaldığı yerden devam eder. ama uyanıkken de öyle tarifsiz acılar çeker ki uyku bir kaçış gibi gelir insana. acı çeken bir insan için en zor uygulanmasına rağmen acıyı en haifletecek yol az uyuyarak acıyla uyanık svaşmak. uyanık olduğunuz anları aktif işlerinize verebilirseniz gün içinde çok iyi saatler geçirebilirsiniz. iyi geçen saatlerin süresi her geçen gün artar ve savaşı daha hızlı kazanırsınız.
  1 ... engineer
 9. 9.
  anlık işe yarayacak olsa da sabah kalktığınızda canınızı acıtacak bir olaydır. uyuyarak unutmaya çalışmanın daha uzun ve ta*şaklı versiyonu da intihar etmektir. aman uzak durun.
  3 ... hendrix
 10. 10.
  pek faydali olmicak eylemdir. cünki uyandiginizda unutmaya calistiginiz hersey tekrar gözünüzde canlanicaktir.
  3 ... yasak kadin