bugün

uyuyan sevgiliyi seyretmek bir yerden sonra (hele de sevgili arkasını dönmüşse) hareketsiz duran herhangi bir nesneyi seyretmekle eşdeğer olacağından çok normal bir davranış. gidip pes oynanır, internete girilir, gidilir bulaşık filan yıkanır (o bile yapılır yani, en azından daha fazla hareket var), evden çıkılır dolaşılır...
sevgilinin burnundan kıl çekip kulağına süpürge otu sokulup gıdıklandırarak eğlenceli hale getirilecek durumdur.
(bkz: aşk bitti geriye ne kaldı şimdi)
- ya uyuma sıkılıyorum.
+ sen de yap bak hiç sıkılmıyorsun. valla bak. *
ilk günlerde gerçekleşmesi mümkün olmayan şey.
dürtükleyerek uyandıracaksın. "kalk yoksa ağlarım bak." diye başlanan cümleler sarf edeceksin. olmadı "ben gidiyorum." deyip çıkacaksın evden.
'uyanda sevişelim' cümlesi gelir ardından, sevgili uyanır mı? bilemem.
dünyanın en güzel ve paha biçilemeyen bir tabloyu seyretmekten sıkılmak gibi birşey olmalıdır. insan sevgilinin herşeyinin diye adapte ettiğin kişinin en masum olduğu anda seyretmekten sıkılabilirmi?
insanlar uyurken en masum, en guzel oldukları anlarmış.okadar masumlarmışki aşıklar bile uyurken gizli, gizli uyanıp, uyanıp birbirlerini izlerlermiş.daha fazla aşık olup, daha fazla seve ilmek içinmiş.

Uyuyan sevgili artık sevgili olmaktan çıkmıştır.o artık eski sevgili olma yolunda ilerleyen birisidir.
+aloo. şulee. pştttt. kızzz
-hee, hı, efendim aşkım.
+sabahtan beri seni seyrediyorum da, sadece uyuyosun be.
-çok pardon. şöyle çıplak uzanayım o zaman.
(bkz: kıllısını aramak)
(bkz: çamurdan olsun)
aşkın bıtmıs oldugunun göstergesidir.. gercekten aşık olan biri için pek mümkün olmayacak birseydır..
o uyandıktan sonra gece boyu onu seyrettiğin için uykusuz kalıp akşama kadar uyumak birazda o seni seyretsin.
erkekseniz kıçına çimdik atıp uyandırın. kalkıp sizi evin içinde kovalayıp, yakalayıp terlikle dövecektir. dayak yeme esnasında da gülün. o da eğlenecektir. sizin de can sıkıntınız geçer bu sayede. %90 etkili.
kızsanız uyandırın ve sevişmek istiyorum deyin. %99 etkili. çok şansızsınız %1 mi tuttu. sorun değil aynı işlemi soyunup bir daha deneyin. bu sefer tam etkili. hala mı sorun var? belki karnı açtır. ilk önce kahvaltı türü bişeyler hazırlayın. yemek yedikten sonra deneyin. hala mı olmadı? siktir edin o odunu ayrılın değer kıymet bilen biriyle çıkın.
çok film izlemek sonucu gerçekleşen eylemdir. ama hiçbir zaman filmlerde ki sabaha kadar sevgiliyi izlemeyle sona ermez. bi bamışsınız sabah olmuş tabii bide siz onu izlerken onun farketmesi için elinizden geleni yaparsınız ama boşuna o çoktan uyumuş uyanmış. son olarak eğer ayrılırsanız veya sevgiliniz sizden ayrılırsa çok iyi acıtasyon için bahane olur. ben sabahlara kadar uyumadım seni izledim. (bkz: yalan)