bugün

38. saati seni beklemenin, günaydın aşk...
Uyuyorsun sahi. belki biraz mavisin, biraz da gecenin karanlığında gökyüzü.
Perdelerin içerisinden yükselir kirli sesleri meleklerin. Beyazdı melekler, elleri titrerdi.
Öpebilmek için uyurdum "seni", ardımda yağmur sesleri. Ayrıldığımız bankta sesleri kesilirdi köpeklerin.
Su şişeleri devrilirdi, ve umarsızca seslenirdi biri: "bu ne biçim şarkı, kıs şu boktan sesi!"
kendimi yazdığımda biterdi hayal gücüm; kimse anlamadı beni. ne kedileri, ne fareleri isimsiz şehrin.
Bu yüzden hepsi sendin kelimelerin, kelimeler birikti. Sen biriktin de bir bardak yalnızlığı yitirdim.
Daha fazla kahveydi. o kadar kahveydi ki gözlerin, kafeinden daha fazla sevdim seni.
Dünlere nazaran, bugün benim olman uyutmadı.
Benim olman uyutmadı; uyurken sevemiyordum seni.
Biraz daha, birkaç dakikacık daha...
günaydın güzel kadın...
(bkz: diego dur allahını seversen)
iyi geceler sevgilim,
Her nerede ve kiminleysen bilmiyorum. Karşılaştığımız zaman, hatta karşılaştıysak şayet, bir gün benim olacağını söylüyorlar. O gün geldiğinde kaç kişiyi sevdiğimizin bir önemi kalmayacakmış. Sitem ettiğim, yalnızlık diye bahsettiğim şeyleri söylemekten de vazgeçecekmişim. Soğuğu, turuncuyu, şalgam suyunu, eti, hatta yağmurda yürümeyi sevecek, sabahlara kadar bağdaş kurup karşımda benimle muhabbet edeceksin diyorlar. Fanta'yı da unutmayalım. (hehe)
Kısacası aşık olacaksın diyorlar senden yana, sana da benim için diyenler var mı? Hayal ettiğimden farklı davranıyor insanlar, sevdikçe soğuklaşıyoruz bu mevsimlerde. Gerçi bugün seni düşünüyorum da, sen öyle olmayacaksın. Sen sen olmaktan korkmadan sarılabileceksin bana. Madem hayal ediyoruz seni, en iyisi sen ol değil mi? Hmm, geleceğe mektup gibi oldu bu biraz. Boşversene! Sevmenin gizlisi olur mu be arkadaş? Saklamalısın yine de, kızıyorlar sonra. Kocaman bir yer ayıracağım sen gelinceye dek. Kimsenin yaşamak istediği yok zaten. Yumruk kadar sanıyorlar kalbi. Ehehe evet evet, ben de gülüyorum buna...
Pek şikayetçi değilim ama, sen yine de erken gel. Çünkü bazen bir taraflarım çok acıyor ve kimsenin haberi olmuyor. Şayet seni görünce geçecek eminim. Geç uyur musun bilemedim şimdi. iyi uykular demeyeceğim, sabah unutuluyor çünkü uykunun iyi olduğu. Sadece hoşçakal diyeyim, sen öyle kal sabah olduğu zaman...
güncel Önemli Başlıklar