bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. .
  gece vardıyasında işten çıkıp eve gelindiğinde yapılabılcek etkılı eylemdir.çünkü gündüz uyumak zordur. kahvaltıda bira ve sigara böreği idealdir. alkolizmin tetiklyicisi olabilir tehlıkelıdır. dikkatli olmak lazımdır.
  1 ... dusunenadam
 2. .
  yaz sıcağında soğuk bir ayran , kış gecelerinde ise sıcak bir sütten tesirlisi yoktur.tavsiye edilir.
  2 ... darksideofthepink
 3. .
  eve hırsız girdikten günler sonra hala uyuyamıyorsanız başvurulabilecek eylemdir.azcık rahatlamanızı sağlayıp uykuya davetiye çıkarır.
  2 ... kimberly
 4. .
  fazla bokunu cikarmadan yapilmasi fevkalade faideli olan eylemdir. tutar kişi uykuya dalmak için dort büyük devirirse öyle bir uykuya dalar ki ertesi gün işe biraz nah kalkar. işte uyanamadiğindan ötürü işten kirimiz kart görebilir ve bu devirde iş bulmak deveye sirikla hendek atlatmaktan zor oldugundan kelli kişi iş bulana kadar ucan kusa bile borc takar. binaeylehen yesilaycilarinda her cemiyette dile getirdiği gibi içki saglimizi düsürür bizi ömrümüzü it kuyrugu gibi kisalir. odan kelli vatandaş isin bokunu cikarma bir bak su iç öyle uyu. parandan da sagliğindan da olma. bu da olmazsa olmadi gazoz iç.... yok ulan onu içme ondan sonra 'en temiz hislerimle pişti oynadin hain adam' diye bakkala sararsin.
  2 -1 ... mulayim
 5. .
  (bkz: unutabilmek için içmek)
  ... nero claudius caesar augustus
 6. .
  uyku saatiniz gece yarılarına kaymışsa ve sabahın köründe de ayağa dikilmek zorundaysanız, fazla abartmadan içildiğinde harika bir yöntemdir.
  ... mikserde yuzen balik
 7. .
  büyük bir ihtimalle başarılı olacak eylem. alırsın bir bardak su, yanına bir nervikan, ersin, sonra uyu mışıl mışıl.
  ... oumar
 8. .
  kafanı yastığa koyunca eski sevgiliyi düşünmemek için içip içip sızmak.
  1 ... beraent
 9. .
  bir kadeh şarapla yapılabilecek eylemdir.
  ... pantalassa
 10. .
  düşündükçe uykularınızı kaçıran şeyler aklınızdan çıkmıyorsa, çözümsüz sorunlar kafanızda fink atıyorsa kullanılabilecek çözümlerden biri...
  yalnız bünye dayanıklıysa merete; en azından bir 35'lik gerekir bu eylem için.
  sabah işe kaldıracak birileri olmalı mutlaka yanınızda..
  ama kalkıp gitmek değil de orda burda saçmalamadan normal davranabilmek daha zoru.
  örn:bir asteğmen arkadaş bu şekilde uyumayı başarıyor ve günleri tüketiyorken; meşum bir sabah içtimasında, üzerinde spor kıyafetleri ile tekmil verme aşamasında eliyle komutanı selamlama gafletine düşer bu yüzden. gıcık astsubaylar da fırsattan istifade, bu fiyaskoyu uzun bir süre mizah meselesi yaparlar haliyle.****
  ... infantes